Dokąd zmierzasz rzeszowski żużlu? - cz. 1

autor: użytkownik usunięty | 2014-11-13, 18:09 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Witam wszystkich!
Na wstępie - nigdy miałem okazji korzystać z funkcjonalności tutaj, jaką jest blog. Ostatnie wydarzenia w rzeszowskim klubie jednak skłoniły mnie do wypowiedzenia się tu szerzej na parę kwestii.
Przepraszam od razu za momentami emocjonalny ton moich wypowiedzi i ewentualne błędy, niedomówienia, ale to wszystko efekt jeszcze emocji, które prędko nie przejdą.
Każdy domyśla się, że tematem będzie Marta Półtorak wraz z jej firmą - sponsorem, a także przyszłość i losy rzeszowskiego klubu.
Mój blog może być nieco długi i męczący, ale pragnę tutaj napisać wszystko, co tylko mi przyszło do głowy i wiąże się z losami klubu.

Na początek - Pani Marta, zwana Carycą, która w tym roku postanowiła wycofać się ze sponsoringu tytularnego, zostawiając klub w niełatwym, wręcz fatalnym położeniu. Ktoś powie, jej kasa - jej sprawa - teoretycznie racja, ale są jednak są pewne kwestie, które warto przytoczyć.
Ostatnie lata postępowania Marty sprawiły, że zacząłem się mocno zastanawiać, co tak naprawdę kieruje Martą, jakie są jej prawdziwe (choć dla ludu ukryte) cele, co ją skłaniało i skłania do tego typu postępowania?
Warto popatrzeć na to zwłaszcza z perspektywy poprzednich, ale zwłaszcza obecnego sezonu

1)
Pierwsze zasadnicze pytanie: Po co walczyliśmy o ten awans? No właśnie po co, skoro teraz wszystko wskazuje na to, że nie uda się zebrać odpowiedniej kwoty na w miarę dobry skład, mogący chociaż spokojnie powalczyć o utrzymanie. Rzekomo Rzeszów ma dopiero 40% dopiętego budżetu, a jeśli nic nie zmieni się do dwóch tygodni - klub nie wystartuje w EE. A jeśli nawet, to ilu klasowych zawodników zostanie do wzięcia? Stawiam, że praktycznie zero, a to za mało na utrzymanie.
Każdy pamiętak, jak już w trakcie sezonu Pani Marta bardzo skutecznie i mocno siała defetyzm na temat ekstraligi, "wracamy z obawami" itp. Nie zabrakło również krytyki w stronę Witka z PZM i GKSŻ. Każdy chyba zadawał sobie pytanie: "To co po walczy o tę Ekstraligę, skoro tak ją krytykuje"? No właśnie dobre pytanie, ale powinno być zadane Marcie.

2)
Kolejne strategiczne pytanie: Dlaczego decyzji o odejściu nie oznajmiła wcześniej? Można tylko snuć domysły, ale i tak znając z doświadczenia naturę kobiecą, tutaj Marty można wywnioskować, że to postawa "na złość wszystkim odmrożę sobie rękę". Przeważył foch, który przysłonił, do czego takie postępowanie może doprowadzić.
Klub prawdopodobnie stał się niejako orężem w rękach Carycy - obym sie mylił, choć... Dlaczego? Zwlekanie każdego dnia opóźniało - nawet w trybie awaryjnym - znalezienie jakiegokolwiek sponsora, czy sponsorów w jej miejsce, dalej - z każdym dniem potencjalny kandydat do jazdy w Rzeszowie dogadywał się z innym klubem, trzy - klub w tej chwili został zostawiony niczym golas w burzy śnieżnej - bez wsparcia, potężnie zawiewany i zasypywany przez obecne problemy. Niestety też bez nadziei, że znajdzie się ktoś, kto zechce okryć go płaszczem wsparcia i zapewnić chociaż podstawowy, ale spokojny byt.
Efektem tych decyzji jest w zasadzie nowy rozdział w historii żużla - awansować, ale w elicie nie jechać. Mam tylko nadzieję, że taki rozdział już nigdy więcej się nie powtórzy w historii naszego klubu (ani jakiegokolwiek klubu). Nie muszę też chyba mówić co na to kibice, bo nie wierzę, że jakikolwiek kibic będzie dopingować drużynę, żeby potem dowiedzieć się, że jednak doping był na marne, bo klub nie awansował rzeczywiście do najlepszej klasy, a sam kibic dostał regularnie po pysku.

3) W tym punkcie będzie po troszę rozwinięcie kwestii relacji z kibicami. Wspomniałem, że kibice po takim postępowaniu zwyczajnie dostają po mordzie, ale to dotyczyło tego sezonu głównie. Warto też wspomnieć, że takie straszenia miały już miejsca we wcześniejszych latach. Tylko jest mały szkopuł: Kibice mają dość takiego zachowania. Tzw. sezon ogórkowy jest po to, żeby domknąć budżet, wyciągnąć wnioski z błędów po sezonie i planować budżet na następny rok, no i oczywiście szukać zawodników. Co przeważało w Rzeszowie? Groźby wycofania! Ile razy już tak straszyła - ciężko policzyć. Było wiele lat temu, było w tamtym roku (nawet w trakcie trwania rozgrywek), teraz jest w tym - definitywne.
Tutaj kolejna rzecz, która jest warta pochylenia: Marta zasłynęła tym, że ciągle straszyła i szantażowała wycofaniem się z rozgrywek, sponsoringu itp. Częstotliwość tego, a potem wracanie sprawiły jednak, że nie tylko kibice, ale praktycznie wszyscy przestali traktowac ją poważnie. Wiem, że to brzmi mało elegancko, ale taki jest dla mnie fakt. Doskonale było to widoczne zwłaszcza w tym roku, jak wielu kibiców tylko z tego portalu, a nawet inne serwisy żużlowe wprost powątpiewały w autentyczność "straszaków" Marty. Czyżby zemsta? - pytanie retoryczne

4) Ok, było sporo krytyki, teraz warto sięgnąć do kontrargumentów, w postaci pytania: Co skłoniło Martę do takich zachowań? Odpowiedź jest prosta jak drut:
Zakały o nazwie: PZM, GKSŻ z Witkowskim i Szymańskim (TFU!) na czele. Tutaj w potyczkach akurat przyznaję Marcie całkowitą rację. Każdy ma prawo żądać, aby regulamin był przestrzegany rzetelnie, respektowany i stosowany odpowiednio do okoliczności. Tymczasem od lat w żużlu mamy kabaret, cyrki i kompromitujące wydarzenia. "Dzika karta", cyrki z polewaczkami, zatkanymi studzienkami, nieudacznikami zwanymi komizakałami (przepraszam, komisarzami) toru, wraz z gasnącym światłem i rozwiązaniem kontraktu z d..y na czele. Takiego poziomu jak krawaty nie prezentują nawet kłócące się "o wpływy" dzieci w przedszkolu. Postępowanie władz naszego żużla nie można wyrazić żadnym nawet najbardziej wulgarnym określeniem, ponieważ niestety nie wyczerpują już one dna i zepsucia jakie trawi od lat nasz lubiany sport.
Niestety Pani Marta tocząc wojenki zapomniała o jednym bardzo ważnym szczególe... Sama nie była w stanie tego wygrać! Tu nie było walki Dawida z Goliatem, gdzie Dawidem "była" ona. Tutaj dobrym odniesieniem byłaby walka Heraklesa z Hydrą Lerneńską (ach ta grecka mitologia!). Hydra, wielogłowy potwór (przy czym "łbami" hydry byliby oczywiście Szymański, Witek itd.). Herakles walcząc z Hydrą wziął sobie jako pomocnika swojego druha, który przypiekał odcięte łby, żeby nigdy nie odrosły. MARTA POWINNA ZROBIĆ TAK SAMO! W trakcie sezonu nie raz pojawiały się okazje, pod koniec dobitnie zwłaszcza na znalezienie sojuszników, dzieki którym możliwe byłoby nawet całkowite unicestwienie "Głównej Hydry Sportu Żużlowego", jednak Marta - czy się nie udało, nie wiem, ale prędzej nie pomyślała o takim rozwiązaniu. A był Witek, a był nawet i Kraków (tak wiem, że łatwo mi mówić, ale jak się walczy z oczywistą patologią, to nie patrzy się na środki i próbuje wszystkiego!). W każdym razie - jeśli przeciwnik jest zbyt silny, należy poszukać potężnego sojusznika!

5) Indywidualizm Marty i jej samodzielność wraz z silnym uporem sprawiła, że szybko stała się niemal wszechwładną w klubie. Wiecznie obecna w parku maszyn, często wtrącająca się w pracę sztabu (w takim razie po co zatrudnieni byli?). To było tylko kwestią czasu, kiedy atmosfera się posypie i zrobi się bajzel. Miało to może służyć jako zmuszenie do lepszej pracy? To na pewno nie w ten sposób...

Ciąg dalszy nastąpi...

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
CT

Jeśli Gorzów łapnie Walaska, to możemy spróbować ściągnąć Świderskiego, Gapińskiego, albo obu i byłby problem polskich seniorów z głowy czasowo. Nawet skład ostatniej szansy, o którym pisałem też kosztuje kupę szmalu, pewnie z 7 milionów i jeśli nie znalazłby się ktoś, kto sypnąłby choćby na Hancocka, to lipa. Nie ma co jednak liczyć na Martę, że pomoże, bo jej wypowiedzi to zwykły show znów.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)

komentarz jest odpowiedzią na: [19 komentarzy tej dyskusji]

A teraz musimy jeszcze liczyć na inne kluby, żeby skompletować skład na utrzymanie. Np. Walasek musi podpisać w Zielonce a Gorzów przedłużyć ze Świderskim lub Gapińskim. Wtedy mielibyśmy otwartą drogę...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
pepati
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
charismatic enigma

A jak przyjedzie do nas Toruń, to Grisza zostanie wygwizdany znając życie. XD

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [19 komentarzy tej dyskusji]

Teraz byłby u nas, a Toruń miałby do zapełnienia lukę Holderem. Toruń ma teraz nadwyżkę, byłby naszym zawodnikiem, przyciągnąłby kibiców. Ilekroć jeszcze pomyślę o tym, to mnie normalnie krew zalewa...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
charismatic enigma

A teraz musimy jeszcze liczyć na inne kluby, żeby skompletować skład na utrzymanie. Np. Walasek musi podpisać w Zielonce a Gorzów przedłużyć ze Świderskim lub Gapińskim. Wtedy mielibyśmy otwartą drogę do Zengoty i Kildemanda.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [19 komentarzy tej dyskusji]

Teraz byłby u nas, a Toruń miałby do zapełnienia lukę Holderem. Toruń ma teraz nadwyżkę, byłby naszym zawodnikiem, przyciągnąłby kibiców. Ilekroć jeszcze pomyślę o tym, to mnie normalnie krew zalewa...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
pepati

Holder będzie w Toruniu. To pewne od zawsze. Grisza w Toruniu? Nie dziwi mnie to specjalnie. Bardziej to,że Emila tam nie ma. Szczerze? Myślałam,że w Toruniu będą obaj.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [19 komentarzy tej dyskusji]

Teraz byłby u nas, a Toruń miałby do zapełnienia lukę Holderem. Toruń ma teraz nadwyżkę, byłby naszym zawodnikiem, przyciągnąłby kibiców. Ilekroć jeszcze pomyślę o tym, to mnie normalnie krew zalewa...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
CT

Teraz byłby u nas, a Toruń miałby do zapełnienia lukę Holderem. Toruń ma teraz nadwyżkę, byłby naszym zawodnikiem, przyciągnąłby kibiców. Ilekroć jeszcze pomyślę o tym, to mnie normalnie krew zalewa...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)

komentarz jest odpowiedzią na: [19 komentarzy tej dyskusji]

Nie wiem. Ostatnio mało siedziałam w żużlu. Aczkolwiek słyszałam o Łagucie w Rz. I byłam pewna,że tam będzie. No nic. Mnie tam to nie przeszkadza. W sumie,mam to gdzieś. I tak,gdziekolwiek się nie wypowiem,to...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
pepati

Nie wiem. Ostatnio mało siedziałam w żużlu. Aczkolwiek słyszałam o Łagucie w Rz. I byłam pewna,że tam będzie. No nic. Mnie tam to nie przeszkadza. W sumie,mam to gdzieś. I tak,gdziekolwiek się nie wypowiem,to i tak mam wtrąbione od innych;D

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [19 komentarzy tej dyskusji]

Głupich pomysłów nie miała, ale postępowanie za to było beznadziejne. Powinna wycofać się jeszcze szybciej. Jaki jest sens rozmawiać z zawodnikami, by potem się wycofać? Co takiego złego zrobił np. Łaguta?...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
charismatic enigma
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
CT

Głupich pomysłów nie miała, ale postępowanie za to było beznadziejne. Powinna wycofać się jeszcze szybciej. Jaki jest sens rozmawiać z zawodnikami, by potem się wycofać? Co takiego złego zrobił np. Łaguta? Jaką on teraz ma opinię o naszym klubie? Po prostu zrobili go w torbę i tyle (i nie tylko jego). Kpina dla mnie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)

komentarz jest odpowiedzią na: [19 komentarzy tej dyskusji]

No też tak myślę. Ale,z drugiej strony, głupia nie jest. Od dłuższego czasu wiedziała,jaka jest sytuacja. I mówiła o tym. Głupio postąpiła. Ale i tak dobre,że teraz,a nie przed sezonem.

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
pepati

No też tak myślę. Ale,z drugiej strony, głupia nie jest. Od dłuższego czasu wiedziała,jaka jest sytuacja. I mówiła o tym. Głupio postąpiła. Ale i tak dobre,że teraz,a nie przed sezonem.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [19 komentarzy tej dyskusji]

Dla mnie też wydawała się ambitna, zdeterminowana, Jednak od jakiegoś czasu te jej zalety poszły wyłącznie na walkę ze wszystkimi zwłaszcza z PZM. Jak widzisz nawet kosztem klubu i kibiców. To musiało...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
CT

Dla mnie też wydawała się ambitna, zdeterminowana, Jednak od jakiegoś czasu te jej zalety poszły wyłącznie na walkę ze wszystkimi zwłaszcza z PZM. Jak widzisz nawet kosztem klubu i kibiców. To musiało się tak skończyć... Bardzo przykre i bardzo dobijające, na złość wszystkim po prostu...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)

komentarz jest odpowiedzią na: [19 komentarzy tej dyskusji]

Tak myślałam,hehe;) Wiadomka, to była tylko ironia. Kobietka wydaje się spoko,osobiście nie poznałam,ale chyba cwana,hehe;)

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
pepati

Tak myślałam,hehe;) Wiadomka, to była tylko ironia. Kobietka wydaje się spoko,osobiście nie poznałam,ale chyba cwana,hehe;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [19 komentarzy tej dyskusji]

Ależ oczywiście, że nie jest ze mnie szowinista, Ani tym bardziej wredny seksista :P Oceniałem przez całokształt jej pracy, Bo wyszła d..a, a miało być cacy :) Tak na marginesie, po prostu starałem się...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
CT

Ależ oczywiście, że nie jest ze mnie szowinista,
Ani tym bardziej wredny seksista :P
Oceniałem przez całokształt jej pracy,
Bo wyszła d..a, a miało być cacy :)
Tak na marginesie, po prostu starałem się wyłapać, co ona robiła przez cały sponsoring, choć tak naprawdę wystarczyły mi dwa ostatnie lata, góra trzy, żeby opisać 90% tego, co znalazło się w blogu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)

komentarz jest odpowiedzią na: [19 komentarzy tej dyskusji]

Mam nadzieję,że to nie wypływa jedynie z szowinistycznej postawy życiowej;D

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
CT

Martę porównywać z Karkosikiem na stopnie biznesowej? Nie obrażaj Karkosika w tej chwili :D

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)

komentarz jest odpowiedzią na: [19 komentarzy tej dyskusji]

Zwyczajnie i po ludzku Wam współczuję. Po fatalnym stylu rządzenia nastąpił fatalny styl odejścia. Wystarczy porównać Martę do Karkosika, który zapowiedział odejście z półrocznym wyprzedzeniem, przyklepał...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Maveral

W zasadzie chciałem napisać to samo, więc tylko zaznaczę, że zgadzam się z tymi słowami w 100%. Poza tym fajny tekst CT - miło się czytało.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [1 komentarz tej dyskusji]

Szacun świetny tekst.Ja osobiście Marcie się nie dziwię.Jak kobieta ma swoje plusy i minusy.Wszystko co opisałeś w punkcie 4,tez się z tym zgadzam.Powiedz ile można być kopanym w d... przez Panów których...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
JIGSAW

Napiszę moją opinię na temat tego co się dzieje w klubie rzeszowskim,jestem kibicem żużla od bardzo dawna pamiętam czasy Jancarza,Plecha,Rembasa itd.Wymieniłem tych zawodników bo pochdzę z Gorzowa i jestem kibicem tego klubu,nie jestem żadnym ekspertem,statystykiem itp.Moim zdaniem Pani Marta zaczęła wojnę dwa sezony temu i uważam że spadek klubu był na jej życzenie chciała utrzeć nosa władzom PZM,GKSŻ i poniekąd to się trochę jej udało bo wiedziała że wchodzi zadłużony Gdańsk i pozostała upadająca Częstochowa,myślę że Caryca trochę przewidziała scenariusz tegorocznych rozgrywek EE że dwa kluby polecą na zbity pysk,a w pierwszej lidze nie będzie chętnych do awansu oprócz Rzeszowa.Po zakończeniu rozgrywek grzmiał prezes Skrzydlewski że nie chcą awansu bo ich nie stać,więc Caryca czekała kto będzie następny żeby zasilić EE,dziką kartę odtrzymał Grudziądz choć wiadomo że nie będą szaleć na rynku,w tym czasie Grupa Azoty oznajmia że tnie kasę na sponsoring w tych dwóch przypadkach wiadomo że te dwie drużyny nie będą dysponowały mocnymi składami,w wyniku czego Caryca zyskała potencjalnych sprzymierzeńców.Nagle okazuje się że oficjalnie i Ona odchdzi z żużla i zaprzestaje sponsorować rzeszowski żużel wię w tym przypadku mamy już trzy słabsze drużyny w EE,a może nawet dwie słabsze i siedem drużyn bo tak się może stać,teraz przy takim scenariuszu myślę że nie będzie łatwo EE sprzedać za dobre pieniądze prawa do transmisji telewizyjnych,EE stanie się mało atrakcyjna bo kluby w/w nie zakontraktują drogich "gwiazd" które być może będą zmuszone do jazdy w niższej lidze,a w EE pozostanie walka 4 drużyn,reszta to będą blamaże i w tym momencie te 4 najmocniejsze drużyny także odczują sezon ostro po kieszeni poprzez wysokie wygrane z tymi słabszymi drużynami.Być może jest to pewna układanka która może zniszczyć panów w garniturach,może zniszczyć także pewien głupi schemat przepłacania zawodników,sam osobiście twierdzę że sezon 2015 będzie ostatnim sezonem gdzie będą podpisywane milionowe kontrakty.Pani Marta "Caryca"poszła na wojnę sama i kto wie może ją nawet wygra,a do kibiców z Rzeszowa mogę tylko napisać że nie wierzę w to że ta kobieta zostawi na pastwę losu klub o nazwie Stal Rzeszów.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
CT

Witajcie! Dziękuję Wam za komentarze, za dyskusję, za wszelkie uwagi i argumenty, które podzielacie w większym, lub mniejszym stopniu!
Jest już druga część, także zapraszam do czytania :) Piszę tutaj, żeby nie zaśmiecać tablic, zapraszam także oczywiście tych, którym nie "zabrudziłem" :P tablicy, ale nie wszystkich byłem zwyczajnie w stanie sobie przypomnieć :D

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Crusader

Właśnie najgorsze jest to, że Marta chciała ukarać granatowo marynarkowych. Oddała z nagła salwę z artylerii głównej tylko wcelowała kiepsko bo większość "kuferków" została na własnym pokładzie. "Władza" to się zawsze wyżywi, tylko klub pójdzie na dno po takiej wolcie, co prawda po tysiącu ostrzeżeń. Tylko, że jak co chwilę ktoś woła "pali się" to w końcu nikt nie reaguje jak naprawdę wybuchnie pożar.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [3 komentarze tej dyskusji]

Też masz dużo racji, masz ode mnie plusa, miałbyś jeszcze jednego, gdybym był multikontowcem ;)) Ale do rzeczy: nie chcę wnikać w szczegóły, kolega CT zrobił to doskonale. Chodzi mi o coś innego: wczoraj...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
eddy

Wyrazy uznania za swietny blo,w ktorym opisane fakty i przyczyny niestety calkowicie potwierdzaja to co sie dzieje w naszej zuzlowej rzeczywistosci.Co do pkt 4 to pozwole sobie na mala dygresje, a mianowicie kiedy osrodek torunski wraz z innymi poczynili kroki aby ograniczyc wplywy sitwy z PZM i GKZ zadajac wiecej autonomii dla klubow jak to sie skonczylo? Wystarczylo ze jeden judasz -przydypas w rozowej koszuli sie wylamal i wszystko pierdyknelo jak domek z kart. Karkosik widzac to szybko zrozumial ze ludzie stojacy na czele klubow maja tylko swoje partykularne interesy ,i w miejscu gdzie plecy koncza swoja szlachetna nazwe maja gleboko dobro calego polskiego zuzla jako takiego! A to tylko bylo na reke Witkowskiemu Szymanskiemu i reszcie przydupasow.. Jeszcze bardzie poczuli sie bezkarni! To prawda ze sponsorow ta granatowomarynarkowa mafia ma jako bankomaty . To prawda tez ze za walkower w finale nadarzyla sie okazja odegrac na calego na Unibaxie , za probe rokoszu. Prawda rowniez jest to ze w sprawach w tym punkcie [4] poruszonych nie mozna Marcie znacznych racji odmowic! Pozdrawiam.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
pol

a może to tylko kolejny foch Marty ,po to by zaszantażować krawaciarzy i doprowadzić do zmian ,bo co znów ogłoszą casting na 8 drużynę EE ?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Franek_Kimono

Cóż... tak to już bywa z kobietami ;) Nie mniej jednak szkoda, że Marta kończy full sponsoring w takim stylu... Jej decyzję można jak najbardziej zrozumieć ale... Jej zachowanie po finałowym spotkaniu z Orłem nie wskazywało na to, że dojdzie do aż tak drastycznej decyzji. Nadzieja, że sezon 2015 będzie powrotem do normalności była, jest i będzie niewielka dopóki koryto wciąż w obiegu...

Niech w końcu skończy się era najemników i powrócą stare dobre czasy ze swoimi wychowankami w składzie ! To zawsze było ważne w sporcie żużlowym niestety do czasu... do współczesnego czasu. Panowie Winiarz, Wilk, Kuciapa, Trojanowski to byli jeźdźcy którzy przyciągali na stadion całą "rzeszę" kibiców. Ahh to były czasy...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
dragosani

Też masz dużo racji, masz ode mnie plusa, miałbyś jeszcze jednego, gdybym był multikontowcem ;))
Ale do rzeczy: nie chcę wnikać w szczegóły, kolega CT zrobił to doskonale. Chodzi mi o coś innego: wczoraj Marta była, dzisiaj jej nie ma, wczoraj były bajania o kosmicznym składzie dzisiaj obawa o życie. I tu jest pies pogrzebany w moim przydługawym wywodzie: pal licho przyczyny, zwał jak zwał, czy to Marta, czy Robert, Władek czy inny Zdzichu, czy to Stal, Start, Włókniarz, Falubaz - nieważne. Nic nie trwa wiecznie, żal pozostaje tylko a u niektórych jeszcze zgrzytanie zębów. O tym powinni pamiętać ci, którzy dzisiaj śmieją się z cudzego nieszczęścia - może być tak, że już jutro ich klub i oni sami znajdą się w czarnej dojpie.
P.S. piona za słowa w nawiasie, te o polityce ;))
Pozdro!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [3 komentarze tej dyskusji]

Masz duzo racji , lecz nei do konca, gdy jest prezes ktory wybuduje stabilne fundamenty, to nei ruszy go odejscie jednego sponsora a pani marcie pozowlono w Rzeszowie zrobic soebi prywatna zabawke...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Penhal

Szacun świetny tekst.Ja osobiście Marcie się nie dziwię.Jak kobieta ma swoje plusy i minusy.Wszystko co opisałeś w punkcie 4,tez się z tym zgadzam.Powiedz ile można być kopanym w d... przez Panów których wymieniłeś.W tak prostej sprawie jak Okoniewski nie potrafili dokładnie ocenić sprawy.Daję Ci słowo gdyby to dotyczyło kogoś innego niż Pani Marta decyzja była by odwrotna.Więc to nie dziwne że ręce [chęci] jej opadły.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|0)

ostatnia odpowiedź: 14 listopada 2014 [1 komentarz tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
ZKS STAL RZESZOW

Masz duzo racji , lecz nei do konca, gdy jest prezes ktory wybuduje stabilne fundamenty, to nei ruszy go odejscie jednego sponsora a pani marcie pozowlono w Rzeszowie zrobic soebi prywatna zabawke z klubu, gdzie nikt i nic nie mialo wstepu, malo ktory kibic wiedzial cokolwiek dzieje sie w klubie cyz to dobrego czy zlego, poza prezentacjami zespolu, praktycznei nei bylo spotkan z kibicami, a wywiady czy spotkania byly tylko prasowe ( reklama), dziwnym trafem w Rzeszowie zawsze bylo bardoz wilu sponsorow mniejszych, nawet w czasach 1999-2003, bylo ich wiele, nei bylo wtedy tego wiekszego strategicznego, pytanei gdzie sa ci sponsorzy, czy nagle 50 firm zrezygnowalo ze wspierania klubu? przegladalem ostatnio programy z lat przelomu wieku, tych malych sponsorow bylo wielu, lecz poprostu dl amarty nie licza sie mali.Napisales wiele prawdy, ale sytuacj az marta jest inna, tutaj poniekad winni sa kibice, ktorzy przez dlugi okres jej wbijali do glowy ze jest ta jedyna i nei nieomylna, i przyklaskiwali na wszytsko co robila (Leszno, Emma), wrecz potrafili by pobic kogos kto o niej zle mowil. Teraz zbeiramy tego zniwa , klub zostal bez jednego dzialacza, bez jednego zawodnika, bez szkolki, bez jedenej osoby siedzacej w klubie nei powiazanej z marta, bez trenera (jedyny trener na dzin dzisiejszy na etacie to Jasiek Stachyra, Slaczces konczyl sie kontrakt i jest wolny). Najbardziej mnei zatrwaza przyklaskiwanei teraz marcie ze zrobila dobrze bo moze ugnie sie beton, ok gdy pisza to ludzie spoza rzeszowa ale jak czytam Rzeszowiakow takpiszacych to mnei zalewa krew (tak jak w polityce PIS jest pro amerykanski, sld pro moskiewskie, po pro niemieckie, ruch palikota probrukselski, a ja czekam na jedna partie pro Polska.......tak samo jest z Rzeszowskim zuzlem, jedni sa pro martowi, a gdzi emiejsce dla proklubowych?, na dzisiejszej konferencji bylo wszytko tylko nie o sytuacji i konkretnych posunieciach w klubie , to mowi o wsyztskim i o tej kobiecie i o tym prezesiku od 7 bolesci, kolesiostwo i sitwa w wykonaiu marty i jej slugusow)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [3 komentarze tej dyskusji]

Dawniej sukces klubu w postaci awansu czy medalu DMP był faktycznie powodem do dumy dla kibiców. Parafrazując klasyka można było rzec: to nasze, przez nas zdobyte i nie jest to nasze ostatnie słowo. Nasze,...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Tomrz

Dobrze napisane! Najgorsze jest to ,że drużyna która wywalczyła awans do e-lipy na 99% nie wystartuje w niej a drużyna z dziką qr.a kartką pojedzie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
ZKS STAL RZESZOW

To ze wkladala swoje pieniadze to racja, ale dzialala w klubie , ktory mial w tym roku swoje 70 lecie (piekny prezent sprawila) wchodzac do czegos takiego jak klub sportowy nie mozna dzialac na zasadzie nei bo nie, czy robie co mi sie podoba, s apewne zasady nietykalne, najwazniejsza z nich , ze jezeli wchodze w klub to dzialal zawsze wpierwszej mysli o KLUBIE, wchodzac w klub mam na uwadze ze sa ludzie ktorzy dali cos wiecej temu klubowi niz pieniadze, sa tez kibice, ktorzy od zawsz ei na zawsz ebeda z klubem a nie jak prezes przychodzi i odchodzi, Marta nie zastosowala sie do ani jednej z tych podsatwowych zasad

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [1 komentarz tej dyskusji]

Miałem się powstrzymać, ale niektóre komentarze niejako sprowokowały mnie by odnotować jedno spostrzeżenie. Wielu rzeszowskich ( i nie tylko) zwolenników pani prezes argumentuje swoje racje tym ,że pani...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
HDZapora

Miałem się powstrzymać, ale niektóre komentarze niejako sprowokowały mnie by odnotować jedno spostrzeżenie.
Wielu rzeszowskich ( i nie tylko) zwolenników pani prezes argumentuje swoje racje tym ,że pani prezes wpakowała swoje pieniądze i to jej sprawa, i że w związku z tym np. może sobie zarządzać klubem całkowicie wg. swojego widzi mi się. Ja zaś chciałem zauważyć ,ze pani prezes choć wykładała swoje pieniądze, to nie działała w sferze prywatnej , a publicznej. Dodatkowo oprócz swoich do tej zabawy używała pieniędzy publicznych...no chyba się nie mylę , ale nie słyszałem ,żeby fani żużla z Podkarpacia mieli ten luksus i byli wpuszczani na zawody żużlowe za darmo.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)

ostatnia odpowiedź: 13 listopada 2014 [1 komentarz tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
dragosani

Dawniej sukces klubu w postaci awansu czy medalu DMP był faktycznie powodem do dumy dla kibiców. Parafrazując klasyka można było rzec: to nasze, przez nas zdobyte i nie jest to nasze ostatnie słowo. Nasze, czyli wspólne. Zawodnicy byli z tych samych blokowisk i podwórek, co najwyżej z wsi ościennych oddalonych od miasta i stadionu o rzut sztachetą. To byli z małymi wyjątkami NASI. Mogę zrozumieć i rozumiem niegdysiejszą dumę Rybniczan, Gorzowian czy Leszczynian. A teraz? Wyniki i istnienie na przyzwoitym poziomie uzależnione jest tylko i wyłącznie od sponsora, który albo jest albo go nie ma. Sponsor strzela focha i mocarstwowe zapędy kibiców trzeba zredukować z chwili na chwilę. Do czego zmierzam? Twój klub drogi przyjacielu jest dobitnym przykładem tego co powyższe. Po co się podniecać? Czym? Po co napinki, kłótnie? Absolutnie każdy klub może spotkać to samo - w jednej chwili przeistoczyć się z lidera w outsidera. My kibice nie mamy najmniejszego na to wpływu, jesteśmy tylko dostarczycielami siana za bilety, które to siano nie pokrywa nawet 20% kosztów... Trzeba cieszyć się z prosperity (niestety, jak życie może pokazać, chwilowej) i z jednakową pokorą przyjmować zarówno sukcesy jak i porażki. Bo nie znasz dnia ani godziny, by tak sparafrazować innego klasyka...
Rozczarowanie, rozżalenie, złość, bezsilność, smutek - wrażenia o szerokim spektrum w Rzeszowie... Do rozpoczęcia nowego sezonu jeszcze sporo czasu, wszystko się może zdarzyć...
Również czekam na ciąg dalszy...
Pozdrawiam!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)

ostatnia odpowiedź: 13 listopada 2014 [3 komentarze tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
ManFred

Kark przynajmniej określił się wcześniej, Marta zwija manatki z dnia na dzień, a przynajmniej tak mówi. Dobrze wie, że taka decyzja ogłoszona w tym momencie raczej nie pozwoli Stali na jazdę w Ekstralidze, a że nie uważam ją za mało inteligentną to, moim zdaniem, ona cały czas prowadzi swoją grę, na której ma po prostu zarobić. Marta dobrze wie, że klub jest w świetnym stanie:
- brak długów, kredytów, dobra opinia wśród zawodników,
- budżet, nawet bez jej firmy, na poziomie 1-ligowym,
- godny Ekstraligi obiekt sportowy,
- ludzie, dla których warto ten żużel "kręcić", zapotrzebowanie na Ekstralige w Rzeszowie jest i przy dobrej drużynie i walce o PO ludzie chodziliby na stadion co udowodnili chociażby w pechowym 2013 roku,
- podstawy dobrej ekipy (swój trener, który potrafi przygotować tor i który zawsze jest "na miejscu", kilku zawodników, którzy mogliby spróbować sił w Ekstralidze)
to wszystko są czynniki, które mogłyby zachęcić potencjalnych sponsorów, nie ma tutaj takiego bagna jak w Czewie czy Gdańsku. Gdyby Marta ogłosiła swoją decyzję odpowiednio wcześniej możliwe, że jakaś firma większa czy mniejsza zainteresowała by się głębszym wejściem w ten klub. Tym bardziej, że ten rok niewątpliwie sprzyja beniaminkom - dużo wolnych zawodników na rynku, stabilizująca się kwestia płacowa i w końcu duża szansa na utrzymanie nawet przy niewielkich nakładach bo, nie oszukując się, taki Grudziądz ze składem, który planuje zbudować to dostarczyciel punktów. W tej chwili wejście sponsora strategicznego jest raczej niemożliwe, Marta wie o tym i specjalnie wybrała ten moment, a nie inny. Ona po prostu chce odkuć się finansowo, chce zarobić poprzez dalszą jazdę w 1 lidze. Mówiło się o tym przed sezonem ale nie każdy w to wierzył. Awansowała do Ekstraligi tylko po to, żeby ją udu..ć, żeby zemścić się za poprzedni rok i kompletną amatorkę władz polskiego żużla, możliwe, że jej się to uda. 2 konkursy ofert w najlepszej lidze świata i mozliwość, że jeżdżący w 2 lidze Ostrów odłączający prąd żeby w ogóle wejść do 1 ligi niedługo stanie się Ekstraligowcem to po prostu żenada w skali kraju. Wypłacalne aczkolwiek biedne kluby z Grudziądza/Ostrowa sportowo nie dadzą rady w Ekstralidze i wyniki nadal będą do 25-30, Tarnów tez nie wiadomo jaki skład sklei. Marta rozgrywa swoją grę, będzie zarabiać na 1 lidze wkładając mniej w budżet, kibice na stadion i tak przylezą bo drużyna będzie mocna i dlatego, ze po prostu kochają ten sport. Nie mówię, ze tak jest an 100%, takie jest po prostu moje zdanie w tej sprawie, kluczowe pytanie brzmi jednak: Ile Marta planuje siedzieć na zapleczu Ekstraligi?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Włókniarz Forever
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
nadwrażliwość zębów

Zwyczajnie i po ludzku Wam współczuję. Po fatalnym stylu rządzenia nastąpił fatalny styl odejścia. Wystarczy porównać Martę do Karkosika, który zapowiedział odejście z półrocznym wyprzedzeniem, przyklepał następcę, spłacił wszystkie długi, ogólnie zapewnił klubowi przyszłość pod nowym sterem. A Wy zostajecie z niczym i nawet nie znacie powodu...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)

ostatnia odpowiedź: 15 listopada 2014 [19 komentarzy tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
fifijabol

Dużo nie wiemy w tej sprawie. Nie można postawić jednej tezy, bo co portal, to inna gadka. Niby tu jej Witkowski coś obiecał, niby na Okonia zrzuca winę, a w nowinach mówi, że ją nie stać. Jednym słowem Hu.. wie o co biega. Konferencja się odbyła, a dalej nie wiemy nic konkretnego...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.