Premier League: Chelsea przegrała na Villa Park!

Chelsea Londyn straciła punkty na Villa Park w meczu 9. kolejki Premier League. Przegrała z Aston Villą 1:2, chociaż po pierwszym kwadransie prowadziła 1:0.

Bartosz Zimkowski

Spotkanie na Villa Park rozpoczęło się po myśli Chelsea. W 15. minucie Didier Drogba zdobył swoją siódmą bramkę w obecnym sezonie w Premier League. Wydawało się, że The Blues sięgną po kolejne trzy punkty.

Jednak te przypuszczenia okazały się zbyt płytkie, ponieważ jeszcze przed przerwą Richard Dunne doprowadził do wyrównania. Strzelił tym samym swoją drugą bramkę w nowych barwach. Tuż po przerwie na prowadzenie wyprowadził The Villans James Collins, dla którego również był to pierwszy gol w nowych barwach.

Wynik 2:1 utrzymał się już do końca meczu. Dla Chelsea była to druga z rzędu porażka na wyjeździe. Wcześniej The Blues ulegli Wigan Athletic.

Po tej porażce Chelsea straciła przodownictwo w lidze. Manchester United dzięki zwycięstwu nad Boltonem Wanderers ma punkt przewagi nad The Blues. Czerwone Diabły pokonały na Old Trafford Bolton Wanderers 2:1, a do składu MU wrócił Edwin Van der Sar. Na ławce rezerwowych usiadł Tomasz Kuszczak.

Tymczasem coraz gorsza sytuacja robi się w Liverpoolu. The Reds przegrali kolejny mecz. Sunderland ograł podopiecznych Rafaela Beniteza 1:0 po trafieniu Darrena Benta. W tabeli Czarne Koty mają punkt więcej od Liverpoolu. Ten zajmuje dopiero ósme miejsce i traci siedem "oczek" do pierwszego Man Utd.

Trzy punkty do swojego dorobku dopisały dwie londyńskie zespoły: Arsenal Londyn i Tottenham Hotspur. Kanonierzy zgodnie z przypuszczeniami pokonali Birmingham City 3:1. Na ławce rezerwowych pojawił się Manuel Almunia, który ostatnio leczył kontuzję. Z kolei na Fratton Park po komplet punktów sięgnął Tottenham Hotspur. Jedną z bramek dla Kogutów zdobył Jermain Defoe - były zawodnik The Pompey. Jednak w drugiej połowie napastnik Tottenhamu dostał czerwoną kartkę.

W niedzielę zostaną rozegrane dwa kolejne mecze. 9. kolejkę Premier League zakończy poniedziałkowy pojedynek Fulham Londyn - Hull City.