Kwalifikacje IO: Algieria bliska awansu

W drugim dniu turnieju kontynentalnego w Algierze, gospodynie dość niespodziewanie pokonały faworyzowaną Kenię 3:0. W drugim dzisiejszym meczu Kamerun wygrał w takim samym stosunku setów z Republiką Południowej Afryki.

Przemysław Jastrzębski

Dzisiejszy pojedynek Algierii z Kenią był swoistym finałem tych kwalifikacji. Gospodynie wykorzystały atut własnej hali oraz licznie zgromadzonych kibiców i pokonały główne pretendentki do awansu z Afryki 3:0. Aktualne mistrzynie Czarnego Lądu były tylko groźne w drugim secie, w którym zdobyły 21 punktów. W pozostałych dwóch partiach były cieniem samych siebie.

W drugim dzisiejszym meczu Kamerun bardzo łatwo z RPA 3:0, w setach do 16, 23 i 9. Jutro Kenia zagra z RPA, natomiast Algieria zmierzy się z Senegalem. Wygrana gospodyń w piątkowym pojedynku zapewni niemal algierkom w stu procentach awans do tegorocznych Igrzysk Olimpijskich.

Zwycięstwo Algierii w turnieju kwalifikacyjnym będzie oznaczało, że w turnieju interkontynentalnym w Tokio rywalkami Polek będzie Kenia.