Polacy w Grecji: Debiut Baszczyńskiego, kontuzja Wisio

W sobotę oraz niedzielę odbyły się mecze 7. kolejki greckiej Alpha Ethniki. W tej serii spotkań Polacy nie byli szczególnie widoczni. Jednak trzeba wspomnieć, iż spora część naszych rodaków zmaga się z problemami zdrowotnymi.

Wojciech Święch

Marcin Baszczyński (PAE Atromitos Ateny) - polski defensor znalazł się w kadrze meczowej na pojedynek z Levadiakosem. Były zawodnik krakowskiej Wisły spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych. Jednak już w 15. minucie pojawił się on na murawie w miejsce kontuzjowanego Juana Carlosa Blengio. Był to dla niego debiut w nowej drużynie. Klub Polaka przed własną publicznością odniósł pewne zwycięstwo w stosunku 3:0.

Roger Guerreiro (AEK Ateny) - reprezentant Polski zaczął mecz z Panthrakikosem Komotini na ławce rezerwowych. Wybiegł on na boisko w 63. minucie, kiedy to zastąpił Panagiotisa Tachtsidisa. Już 120 sekund później pomocnik mógł się wpisać na listę strzelców, ale bramkarz José Manuel Roca nie dał się zaskoczyć. Brazylijczyk nie był w stanie pokonać golkipera, choć stał 2,5 metra od bramki. W 85. minucie Roger obsłużył ładnym podaniem Ismaela Blanco. Argentyńczyk znalazł się sam na sam z golkiperem. Jednak uderzenie zawodnika z Ameryki Południowej nie było celne. AEK pokonał gości w stosunku 3:2.

Wojciech Kowalewski (Iraklis Saloniki) - były bramkarz Spartaka Moskwa zaliczył całe spotkanie przed własną publicznością przeciwko Panioniosowi Ateny. Polak został pokonany zaraz po przerwie. Wówczas do centry z prawego skrzydła dopadł na czwartym metrze Boško Balaban i nasz rodak musiał wyciągać futbolówkę z siatki. Drugi gol w tym meczu padł w 57. minucie, kiedy to dośrodkowanie z wolnego wykorzystał Giannis Maniatis. Kowalewski nie miał nic do powiedzenia przy uderzeniu głową obrońcy ateńskiego zespołu. Iraklis doznał u siebie porażki w stosunku 0:2.

Mariusz Kukiełka (Skoda Xanthi) - polski zawodnik nie pojawił się w wyjściowym składzie swojej drużyny w wyjazdowym pojedynku przeciwko AEL-owi Larissa. Nasz rodak wybiegł na murawę w 82. minucie, kiedy to zastąpił Mauro Poy'a. W doliczonym czasie gry Kukiełka został ukarany żółtą kartką. Skoda przegrała w stosunku 0:2.

Arkadiusz Malarz (AE Larissa) - polski bramkarz zagrał w całym meczu przed własną publicznością przeciwko Skodzie Xanthi (2:0). Były golkiper Lecha Poznań zachował w niedzielę czyste konto. Nasz rodak pokazał klasę w 53. minucie. Wówczas na strzał z niemal narożnika "piątki" zdecydował się Marcelinho, lecz Malarz zdołał "sparować" piłkę, a dobrze asekurował go jeden z obrońców.

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - jego drużyna zmierzyła się u siebie z PAS Giannina. Polski obrońca w dalszym ciągu nie doszedł do pełni sił po kontuzji i w związku z tym nie znalazł się on w kadrze na mecz. Gospodarze odnieśli zwycięstwo 2:0.

Tomasz Wisio (Ergotelis) - polski defensor pojawił się w wyjściowym składzie w meczu przed własną publicznością z Arisem Saloniki. W 38. minucie obrońca musiał opuścić plac gry z powodu kontuzji pachwiny. Na boisku zastąpił go wtedy Dimitrios Geladaris. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Wisio ma dopiero przejść dokładne badania.

Marek Zieńczuk (Skoda Xanthi) - Polak nie znalazł się w kadrze na pojedynek z AEL-em Larissa (0:2). Pomocnik ostatnio zmagał się z problemami zdrowotnymi.

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - zespół obrońcy zmierzył się przed własną publicznością z Asterasem Tripolis. Reprezentant Polski niemal całe spotkanie obejrzał z perspektywy ławki rezerwowych. W 77. minucie defensor pojawił na murawie w miejsce kontuzjowanego Georgiosa Galitsiosa. Gospodarze odnieśli zwycięstwo 3:0.