3. kolejka PLK oczami Macieja Zielińskiego

Za nami trzecia kolejka rozgrywek Polskiej Ligi Koszykówki. Specjalnie dla portalu SportoweFakty.pl eksperckim okiem ocenia ją Maciej Zieliński, ośmiokrotny mistrz Polski ze Śląskiem Wrocław, zdobywca 7945 punktów w PLK i wielokrotny reprezentant kraju.

Jacek Seklecki

W trzeciej kolejce PLK najciekawszy był mecz w Poznaniu, gdzie miejscowy PBG Basket po dwóch dogrywkach przegrał z Anwilem Włocławek. - Trzecia kolejka i coraz więcej emocji! Dwie dogrywki w Poznaniu, bo tu tych emocji było chyba najwięcej, i niestety porażka gospodarza, ale mecz i widowisko bardzo zacięte. Po dobrym początku PBG Basketu, to Anwil obudził się w drugiej połowie, a przede wszystkim Krzysztof Szubarga, który został ojcem zwycięstwa i poprowadził swoja drużynę do końcowego sukcesu - mówi Maciej Zieliński.

Kolejny, bo już trzeci z rzędu przegrany mecz zanotowała stołeczna Polonia Azbud. - Polonia bardzo chciała wygrać swoje pierwsze spotkanie i było to widać w pierwszej połowie, kiedy warszawianie grali bardzo skoncentrowani i umotywowani. Jednak druga połowa spotkania to już inna historia. Brak pomysłu i koncentracji sprawił, że Polpharma dzięki dobrej grze Weedena, który zdobył wszystkie swoje 21 punktów w drugiej połowie, i Majewskiego (10 zbiorek) odniosła cenne zwycięstwo - tłumaczy Zieliński.

Inny zespół ze stolicy, Polonia 2011 również pozostaje bez zwycięstwa, ale porażki odnosiła z samymi potentatami. - Wynik pojedynku Asseco Prokomu i Polonii 2011 nie jest żadną niespodzianką, ale dla beniaminka to kolejny przeciwnik z najwyższej półki, który udzielił młodym zawodnikom Polonii 2011 lekcji kosza. Jak pokazała druga połowa przy pełnym rozluźnieniu graczy Asseco Prokomu, ci zawodnicy mogą zaskoczyć i widać, że posiadają duży potencjał. Już niedługo te lekcje zaczną na pewno procentować! - przekonuje były koszykarz Śląska.

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Polskiej Ligi Koszykówki odniósł zespół Energi Czarnych Słupsk. Czwarta drużyna poprzednich rozgrywek pokonała na wyjeździe Sportino Inowrocław 88:79. - Zwycięstwo Energi Czarnych ze Sportino spokojne i bez dużych nerwów. Drużyna ze Słupska kontrolowała to spotkanie dzięki dobrej grze Mantasa Cesnauskisa, Ronalda Clarka i Chrisa Danielsa - twierdzi nasz ekspert.

Jak na razie jednym z niepokonanych zespołów w lidze jest AZS Koszalin. Ekipa z północy Polski rozgrywała mecz derbowy z Kotwicą Kołobrzeg i po emocjonującej końcówce wygrała 75:71. - Mecz AZS Koszalin z Kotwicą Kołobrzeg był bardzo zacięty - tak jak na derby przystało. Dużo emocji i napięcie do samego końca. Bardzo dobra gra Michaela Kueblera i Koszalin może świętować zwycięstwo - komentuje Zieliński.

W ostatnim weekendowym pojedynku 3. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki spotkały się drużyny Stali Stalowa Wola i Znicza Jarosław. Wynik meczu nie był znany do ostatniego gwizdka, ale ostatecznie to Znicz wygrał 70:65. - Wspaniały pościg Stali, która wyszła na prowadzenie, ale nie dowiozła wyniku do końca - kończy Maciej Zieliński.