BYŁO 07.10/Znamy wszystkich uczestników Pucharu Wielkich Mistrzów

W tym artykule dowiesz się o:

W finale mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów (NORCECA) rozegranym w portorykańskiej miejscowości Bayamon pokonali mistrzów olimpijskich, drużynę USA 3:1 (25:21, 22:25, 25:21, 25:22). To czternasty tytuł Kubańczyków w 21-letniej historii rozgrywania mistrzostw NORCECA.

Najwartościowszym zawodnikiem turnieju (MVP) został wybrany zawodnik złotych medalistów Young Wilfredo Leon, który w samym finale zdobył 24 punkty.

W Pucharze Wielkich Mistrzów zagrają także mistrzowie Ameryki Południowej - Brazylijczycy, Azji - Irańczycy, gospodarze - Japończycy oraz Egipcjanie, którzy od organizatorów otrzymali "dziką kartę".

Polacy w tym turnieju zagrają po raz pierwszy w historii. Puchar rozgrywany jest od 1993 roku co cztery lata w Japonii, rok po Letnich Igrzyskach Olimpijskich. Dotychczas dwukrotnie zwyciężała Brazylia i po razie Kuba i Włochy.