PŚ w biathlonie: Svendsen najlepszy w Oslo! Słaby występ Polaków

Emil Hegle Svendsen wygrał czwartkowy bieg sprinterski i mocno zbliżył się do drugiego w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Dmitra Jaroszenki, który strzelał nie do własnych tarcz przez co stracił do Norwega prawie 11 minut! Wysokiej formy nie utrzymał Tomasz Sikora. Polak spudłował dwukrotnie, stracił wiele sekund biegowo i zajął 16. miejsce.

Paula Duda
Paula Duda

Dzięki szóstemu zwycięstwu w sezonie, Svendsen traci do wicelidera Jaroszenki 38 punktów. Zajmując ostatnie - 97 miejsce, Jaroszenko nie wystąpi w biegu pościgowym (w biegu na dochodzenie startuje najlepsza 60. ze sprintu). Słabsza postawa biegowa Ole Einara Bjoerndalena przyczyniła się do dopiero 10. pozycji multimedalisty mistrzostw świata. Mimo tego Norweg zapewnił sobie małą kryształową kulę za tegoroczne zawody sprintów. Trzeba jednak przyznać, że Bjoerndalen "obniżył loty" w ostatnich startach Pucharu Świata. Być może powodem tego jest zapewnienie piątego zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Na drugim stopniu podium niespodziewanie stanął Niemiec Michael Roesch. Trzeci był niespodziewanie reprezentant Austrii Friedrich Pinter. Obydwaj zawodnicy na podium w tegorocznym sezonie nie stawali.

Słabiej zaprezentowali się Polacy. Z ciężkimi warunkami na trasach w Oslo nie poradził sobie Tomasz Sikora, który nie dość, że spudłował dwa razy na strzelnicy to jeszcze słabo biegał. Dowodem na to jest fakt, że Chińczyk Zhang wyprzedził Polaka mimo tego, że miał o jedną karną rundę więcej od naszego zawodnika! Nie popisał się także Krzysztof Pływaczyk, który zajął dopiero 57. miejsce.

W sobotę ostatnie biegi pościgowe sezonu.