Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • GieTe lubi Komentarz

  Sprint to też 400 metrów, jeśli to leży to gratuluję. Jesteśmy najlepszym krajem lekkoatletycznym w Europie. Mamy swoje specjalności i na tym bazujemy. W biegach długich i tak nie byłoby większych szans na walkę na IO. Skoro nie ma ani chętnych żeby je uprawiać, ani na tyle utalentowanych to trudno. Mamy iść na ilość przeciętnych zawodników, czy na jakość? Idziemy w jakość i ostatnio nasza LA przeżywa złote czasy.
  A Marcin pobiegł wczoraj bardzo dobrze, bieganie w DL, a bieganie na MŚ czy IO to dwie różne sprawy. On jeszcze nie jest w szczycie, a wykręcił rewelacyjny czas. To był bieg z zającem, więc na głównej imprezie takiego tempa na pewno nie będzie. Dodatkowo spokojnie mógł być wczoraj wyżej, ale musiał hamować w pewnym momencie, bo organizatorzy dopuścili do biegu prawie 20 zawodników. Afrykańczycy rozpychali się do tego stopnia, że Marcina chcieli szyć po biegu, o czym dzisiaj mówił.
  On na MŚ i w Tokio będzie gotowy na bieganie na maksa w czasie 3:30. Ale tak szybko nie było od wielu lat, bo tam nikt nie będzie aż tak ciągnął. Normą jest szybkie ostatnie kółko, a to Polak ma znakomite. Akurat na 800 i 1500 metrów nie ma większego sensu sugerować się rankingiem, bo większość tych najlepszych czasów jest robiona na DL i innych meetingach, gdzie są zające.
  Porównaj sobie czasy dające brązowy medal na ostatnich IO czy MŚ z tymi z rankingu, które były numerem trzy:
  2017 - 3:33,61 (3:30,89)
  2016 - 3:50,10 (3:31,19)
  2015 - 3:34,40 (3:28,79)
  2013 - 3:36,28 (3:29,50)
  2012 - 3:33,08 (3:29,77)

 • GieTe lubi Komentarz

  Bieganie turniejowe to coś kompletnie innego. Marcin jeszcze nie w formie zrobił rekord Polski, a ten pewnie jeszcze poprawi. W chwili, gdy w Tokio będzie go stać na bieganie 3:30 to i szybki bieg i wolny na miejsca będą dla niego dobre. Wczoraj to był bieg z zającem, więc nie ma sensu porównywać. Do tego biegło 16 zawodników, było bardzo tłoczno. Afrykańczycy rozpychali się do tego stopnia, że Marcin miał po biegu rany, które chciano mu szyć. Na IO nie będzie ani zająca, ani tylu zawodników w finale.

 • GieTe napisał/a komentarz do Polscy lekkoatleci walczą o mistrzostwa świata. Nie wszyscy wiedzą jak

  Powinno być: gwiazdką

 • GieTe lubi Komentarz

  Jeszcze sukcesy z hali do tego dochodzą.

 • GieTe napisał/a komentarz do Marek Plawgo: Wunderteam na miarę naszych czasów

  Ale w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy (do lat 17) już dużo lepiej.

 • GieTe napisał/a komentarz do DME Bydgoszcz 2019: mamy tę moc! Polscy władcy Europy

  Potęgą w młocie męskim też taką ewidentną nie jesteśmy, mimo dwóch najlepszych w świecie zawodników. Oczywiście, w sensie zdobywania medali jak najbardziej, ale już nie, jeśli chodzi o zaplecze. Można wręcz napisać: kolos na drewnianych nogach. Zastanawiam się, czy do końca sezonu skompletujemy pięćdziesiątkę zawodników rzucających seniorskim młotem (z uwzględnieniem zawodów masters), czy też nie. Lepsza sytuacja jest wśród kobiet, gdzie mamy trzy zawodniczki wybitne i dwie nieco poniżej poziomu MŚ i IO. Ale tłumów zdolnych adeptek i tam nie ma...
  W tej sytuacji za najlepszą męską konkurencję wypada uznać pchnięcie kulą, a wśród kobiet 400 m.
  A wracając do żeńskiej tyczki: w czasach prosperity mieliśmy dwie wielkie mistrzynie i jeszcze 2-3 zawodniczki na poziomie reprezentacyjnym (4.50). Tylko Rosja wydawała się mocniejsza...

 • GieTe lubi Komentarz

  Niech tę formę utrzymają do IO w Tokio, to naprawdę mamy duża szansę aby przywieźć większy worek medali niż zazwyczaj :)

 • GieTe lubi Komentarz

  „nawet mająca najsłabszy czas wśród zgłoszonych tyczkarek Kamila Przybyła wyprzedziła dwie rywalki”
  Na szczęście Piotr Lisek miał najlepszy czas

 • GieTe lubi Komentarz

  Jeszcze w kwestiach organizacyjnych kilka łyżek dziegciu do tego miodu którym jest wspaniały sukces Polaków, może ktoś z organizatorów to czyta.

  1. Na stadionie brak jakichkolwiek punktów gastronomicznych, poza restauracją gdzie kolejka wymagała oczekiwania tak na moje oko min. 30 minut - nie zdecyowałem się czekać bo bym przegapił ze 3-4 konkurencje, a można było zarobić skoro nie pozwala się wnosić napojów.

  2. Jedno (tak: JEDNO) wspólne wejście na obiekt który ma ich co najmniej kilka - przed rozpoczęciem zawodów wielki tłum przy wejściu i długa kolejka do (dwóch) kas.

  3. Wyjście tak samo - jedno gdy bramy są z każdej strony stadionu (pozamykane).

  4. Ceny biletów - powinny być dwukrotnie tańsze, więc i tak sukces frekwencyjny, mają szczęście że jest tylu prawdziwych kibiców no i pogoda dopisała.

  5. To już do władz miasta: jak się pisze żeby jechać komunikacją miejską na stadion (była za darmo dla osób z biletami na ME) to warto może dołożyć tramwaje/autobusy aby można jechać normalnie a nie jak śledzie, o powrocie nie wspominam jak wszyscy wyszli równo ze stadionu...

 • GieTe lubi Komentarz

  Te mistrzostwa europy powinny odbywać się na stadionie Narodowym w Warszawie na to zasługują POLSCY LEKKOATLECI ale niestety pseudo działacze sportowi z P. Tuskiem na czele zdecydowali , że w Warszawie wybudowano NARODOWE BETONOWE KLEPISKO dla miernych kopaczy.

 • GieTe lubi Komentarz

  Jedna z europejskich potęg tak. Na świecie trudno oceniać. Bo na MŚ robimy super wynik, ale później przychodzi IO i są 3 medale.
  Dla mnie to też królowa naszego sportu.
  Gosia pobiegła wolniej od Justyny. Na tle Brytyjki wyglądała tak mocno. Ona zrobiła czas (według pomiarów) 50,80, a Justyna 50,60. Słabiej, a nawet słabo jak na poziom polskich 400 m pobiegła Kiełbasińska. Baugmart z bloków miała 51,7. A Ania tyle samo z lotnego, co z bloków by dało ponad 52 sekundy. To jej start przesądził o braku rekordu Polski. Z drugiej ten rekord panie prędzej czy później. Rekord to 3:24,49. A suma wyników dziewczyn z tego sezonu już daje 3:25,41. Przy odliczeniu startów z bloku, co daje minimum te 0,6 szybciej to już mamy czas 3:23,61. A wiadomo, że panie są w ostrym treningu, zwłaszcza, że za chwilę MP. Będzie ostra walka między naszą podstawową piątką, bo w tym roku Matusiński i PZLA ustanowili regulamin, który mówi, że 3 najlepsze na MP biegną indywidualnie na MŚ. O ile o pierwsze miejsce raczej jestem spokojna, o tyle kolejne to już pewna loteria. Oby obyło się bez wpadek, bo taki regulamin jest niebezpieczny. Już rok temu Justyna źle się czuła przed biegiem i chcieli ją wycofać. Wtedy można było, bo była zasada 2 z MP + jedna z najlepszym czasem w kraju.

 • GieTe lubi Komentarz

  LA jest dobrze finansowana jak na europejskie warunki. Odkąd wszedł Team 100 i doszło spore grono sponsorów zawodnicy naprawdę nie mają prawa narzekać. Ministerstwo Sportu nic nie ma do finansowania piłkarzy, bo tego nie robi. Poza narodami za miejsce na ME, które wynikają z ustawy, to PZPN sam na to łoży. Ze środków własnych oraz pieniędzy sponsorów. A na to, że sponsorzy wolą piłkarzy mają już wpływ prawa rynku.

 • GieTe lubi Komentarz

  Stadion narodowy dla LA jest gorszym obiektem. A obiekty w Bydgoszczy i Chorzowie są super przygotowane. To one wygrywają nam organizację imprez mistrzowskich.

 • GieTe lubi Komentarz

  Nasze szanse na MŚ:
  - Lisek
  - Haratyk
  - 4x400 K
  - Fajdek
  - Nowicki
  mniejsze szanse, ale szanse:
  - Kszczot
  - Lewandowski
  - Święty-Ersetic
  - Fiodorow
  - Krukowski

  razem: 5 * 60 % szans = 3 medale
  5 * 30 % szans = 1-2 medale

 • GieTe napisał/a komentarz do Diamentowa Liga: Piotr Lisek ustanowił nowy rekord Polski! Kamila Lićwinko z minimum na MŚ

  Tak? A wicemistrzostwo Europy 2014? A brąz mistrzostw świata 2015? A tegoroczne halowe mistrzostwo Europy, gdzie pokonał Liska? A rekord życiowy z 2017 r. - 5.93? Proszę się dobrze zastanowić, zanim się napisze jakąś głupotę...

 • GieTe lubi Komentarz

  ciekawa sytuacja, po trzech nieudanych próbach ma dodatkową w tzw. dogrywce i zalicza. Trochę pomógł mu regulamin zawodów. Ale przyznam, że sam skok palce lizać, tylko lekko draśnięta poprzeczka, żaden far, on po prostu to ładnie przeskoczył i jego chwała.

 • GieTe lubi Komentarz

  Pamiętam, gdy Sokołowski jako pierwzzy Polak przeskoczył 5 metrów w skoku o tyczce. Za kilka dni minie 55 lat od tego wydarzenia.
  Tak, to było wówczas wydarzenie.
  Z tamtego czasu pamiętam Pennela i Seagrena. Hansen "tylko był".

 • GieTe napisał/a komentarz do Kapitalny występ Wojciecha Nowickiego. Najlepszy wynik na świecie w tym roku

  Wielka forma. A Nowicki to zwyczajny, spokojny człowiek. Dlatego nie docenili go elektorzy plebiscytu "PS"...
  Takie mamy czasy...

 • GieTe lubi Komentarz

  "...że już nie wystartuje w mistrzostwach Polski i bezpośrednio nie wspomoże młodszych koleżanek w sztafecie" - zakończyłby się pewien etap w historii narciarstwa polskiego...

 • GieTe napisał/a komentarz do Damian Skupień zakończył karierę

  Dziwny tytuł. Przecież on nie zrobił w skokach narciarskich żadnej kariery. Czy piszecie artykuły po tym, jak karierę sportową zakończy np. jakiś zdolny polski lekkoatleta?

 • GieTe lubi Komentarz

  Podoba mi się miejsce Polaków a jeszcze bardziej Niemców

 • GieTe napisał/a komentarz do Justyna Kowalczyk: To jedyna skuteczna dieta

  Dlaczego krzywdzące? Sportowiec, zwłaszcza w konkurencjach szybkościowych, rzeczywiście powinien "mniej żreć". To stwierdzenie w ogóle nie dotyczy ludzi, którzy nie uprawiają sportu.

 • GieTe napisał/a komentarz do Odmieniona Ewa Swoboda. "Odkułam się i pokazałam, że potrafię szybko biegać!"

  To prawda. Nie wiem tylko, kto usuwa tu komentarze. Mój też usunięto.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.