PŚ w biathlonie: Niezły występ Polek.

Wielką niespodziankę sprawiła Niemka Kathrin Hitzer wygrywając bieg pościgowy. Drugie miejsce zajęła liderka Pucharu Świata Sandrine Bailly, natomiast 3. Andrea Henkel. Niemka Magdalena Neuner spudłowała aż siedem razy i spadła na 5. lokatę. Najlepsza z Polek - Krystyna Pałka zajęła 13. miejsce. Druga z naszych biathlonistek - Magdalena Gwizdoń była 17.

Paula Duda
Paula Duda

Maleją szanse Magdaleny Neuner na zdobycie kryształowej kuli. 21 - letnia Niemka miała możliwość wygrania biegu na dochodzenie, jednak w pozycji stojącej "zawaliła" strzelanie i ostatecznie spadła w klasyfikacji na 5. lokatę. Na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata umocniła się Sandrine Bailly, która utrzymała swoją pozycję ze sprintu. Nie zawiodła także Andrea Henkel. Stając na najniższym stopniu podium utrzymała miejsce wicelidera w Pucharze Świata. Po ostatnim - czwartym strzelaniu wydawało się, że Bailly wygra, jednak na finiszu Kathrin Hitzer pokonała Francuzkę. Dla Niemki jest to pierwsze zwycięstwo w karierze.

Dosyć dobrze zaprezentowały się obie Polki. Magdalena Gwizdoń poprawiła się o 13 pozycji, lokując się na końcu drugiej "dziesiątki", zaś Krystyna Pałka zajęła wysoką 13. lokatę.

Walka o kryształową kulę nabiera tempa. Liderka Pucharu Świata Sandrine Bailly utrzymuje wysoką formę regularnie stając na podium. Do ścisłej czołówki powróciła Andrea Henkel, a jej rodaczka Magdalena Neuner na pewno powalczy do samego końca.