Sensacja we Wschowie - wyniki I ligi koszykarek gr. A

W sobotę rozegrany został komplet spotkań w grupie A I ligi koszykarek w ramach 4. kolejki. W tej grupie nie ma już zespołu bez zwycięstwa na koncie.

Dawid Bilski

W najciekawszym meczu zespół KU AZS Uniwersytetu Warszawskiego pokonał Widzew Łódź. Gospodynie do zwycięstwa poprowadził duet Marta Mańkowska - Edyta Kisiel, który razem rzucił 44 punktów. Ta druga na swoim koncie zapisała 14 zbiórek. W szeregach Widzewa tradycyjnie najskuteczniejszą zawodniczką była Aleksandra Pawlak, która spędziła na parkiecie pełne 40 minut, zdobywając 27 "oczek".

Do sporej niespodzianki doszło we Wschowie, gdzie tamtejsze koszykarki zasmakowały pierwszego zwycięstwa w bieżącym sezonie, pokonując faworyzowany MKS PWSZ KON-BET Konin. Wpływ na losy meczu miała świetnie rozegrana pierwsza połowa przez gospodynie wygrana różnicą 20 punktów. Po zmianie stron koninianki odrabiały mozolnie straty, ale zabrakło im czasu na odmienienie losów pojedynku.

Wyniki 4. kolejki:
AZS Uniwersytet Gdański - KS Piaseczno 55:78 (20:21, 11:18, 13:15, 11:24)
Żyrardowianka Żyrardów - AZS II PWSZ Gorzów Wlkp. 97:64 (17:18, 21:16, 30:14, 29:16)
WUKS Korona Marmorin Wschowa - MKS PWSZ KON-BET Konin 68:63 (26:12, 25:19, 11:21,6:11)
Arcus SMS PZKosz - VBW Gdynia 75:36 (22:15, 15:12, 23:4, 15:5)
KU AZS Uniwersytetu Warszawskiego - Widzew Łódź 90:80 (22:16, 28:14, 22:23, 18:27)