Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • zawodnik...13 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Powinno się gnać takich pseudo-sponsorów !!!

 • zawodnik...13 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Nawrocki wstydu oszczędź! Nigdy nie przepadałem za Rzeszowem Ale współczuję kibicom Stali.

 • zawodnik...13 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Jaaaaagggggaaaaaa!!!!!

 • zawodnik...13 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Chemik Bydgoszcz.... Chemik... !!!!!!!

 • zawodnik...13 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Karma wraca i tak to wygląda.
  To nie jest złe życzenie dla Doyla!
  Doyle wozi wszystkich i to ma być ok?
  Chłopak musi się ogarnąć bo co sezon jest to samo. Jason jest kozakiem na torze i musi się liczyć z kontuzjami.

 • zawodnik...13 lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • zawodnik...13 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  A ja powiem tak.....
  Woził wilk razy kilka....powiezli i wilka.
  Niestety Doyle nie szanuje kolegów (patrz bieg z Janosiem) a karma wraca.
  Brawo Jason Doyle!

 • zawodnik...13 napisał/a komentarz do Lokomotiv Daugavpils - Polonia Bydgoszcz

  Sitarek obraził się na klub z Stalkowskim rok temu a Jagła jest nie do nauczenia. On woli się lansować w Focusie niż pracować na treningach.

 • zawodnik...13 napisał/a komentarz do Lokomotiv Daugavpils - Polonia Bydgoszcz

  100% prawdy

 • zawodnik...13 napisał/a komentarz do Lokomotiv Daugavpils - Polonia Bydgoszcz

  W tym przypadku sprzęt od Tomka nie pomoże.

 • zawodnik...13 napisał/a komentarz do Lokomotiv Daugavpils - Polonia Bydgoszcz

  To są zawodowcy.

 • zawodnik...13 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Sitarek powinien dać sobie spokój.
  Coś mi się wydaje że nic z niego nie będzie.
  Wymagania ma zaje........ ale nic poza tym.

 • zawodnik...13 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Teraz sędzia skończy równo w 90 minucie

 • zawodnik...13 napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Zawisza.....Zagłębie..........ŁKS
  Zagłębie.......jazda z k....

 • zawodnik...13 napisał/a komentarz do Władysław Gollob komentuje sytuację w klubie. Nowy zawodnik o krok od Polonii

  Moim zdaniem czas dać sobie spokój z takimi juniorami , Miki też myślał przez kilka sezonów że ma najlepszego menago....

 • zawodnik...13 lubi Komentarz

  Mówisz Jasiu, to masz: Obie strony wyrażają taką wolę, więc myślę, że dojdziemy do porozumienia. Ważny jest teraz czas. Nie wiadomo, czy uda się złożyć wszystkie wymagane dokumenty do końca lipca. A tak musi być, jeśli Huckenbeck miałby nam pomóc [31 lipca kończy się okienko transferowe; kolejne zostanie otwarte dopiero we wrześniu - red.].


  -Polonia jest w nieciekawej sytuacji, musi bić się o utrzymanie w pierwszej lidze. A atmosfera w drużynie też się chyba popsuła?

  -O atmosferę w drużynie trzeba pytać zawodników, choć z moich obserwacji wynika, że jest bardzo dobrze.


  -A dwóch zawodników twierdzi coś innego. Ma pan kłopot z juniorami...

  -Jest problem z dwoma juniorami, ale cała reszta funkcjonuje normalnie. To jednostkowe przypadki. A całą sytuację sprowokowali Damian Stalkowski i Patryk Sitarek, sterowani przez niejakiego pana Kuskowskiego, znanego w klubie z wcześniejszych krętactw i matactw. Zawodnicy odmówili udziału w treningu. A ich reakcją na uwagi było demonstracyjne, lekceważące zachowanie. Obu przypominam: w sporcie żużlowym obowiązuje określony regulamin, z którym zawodnicy mieli okazję się zapoznać. W nim są wyłuszczone prawa, ale też - a może przede wszystkim - obowiązki obu stron zawierających porozumienie. Klub ma prawo wymagać udziału w treningu od zawodników początkujących, ingerować w sposób przygotowania sprzętu. Zawodnik z kolei nie może podejmować żadnych działań, które mogłyby narazić klub na szkodę lub utratę dobrego imienia. A wystarczy przypomnieć, że Damian Stalkowski, regularnie upadający na tor, po kolejnym nieudanym meczu, rzuca hasło o zmianie toromistrza. Podważa nie swoje mierne umiejętności, a kompetencje człowieka przygotowującego tor. I taki przekaz w mediach idzie w świat. Do tego on i osoby z jego otoczenia, od jakiegoś czasu rozpowiadają w mediach bzdury.


  -A jednak z małej sprawy rozpętała się burza...

  -Nie można obojętnie przejść do porządku dziennego nad zachowaniem zawodnika, który odmawia udziału w treningu i robi to w lekceważący sposób. Obaj żużlowcy zostali poinformowani o treningu ustnie i dodatkowo drogą mailową. Byli tego dnia w parkingu, chwilę przed całą sytuacją stawili się w kasie, gdzie odebrali pieniądze. Ale wyjechać na tor nie zamierzali. Chodzili w cywilnych ubraniach, demonstrując nie wiadomo co. Przebąkiwali tylko coś o tym, że nie widzą potrzeby treningu; proszę to zestawić z ich wynikami.


  -Zostali ukarani przez klub...

  -Stalkowski naganą, Sitarek ostrzeżeniem. Miało to na celu przywrócenie równowagi w klubie. Co ważne, w żaden sposób nie ogranicza ich praw i szans na jazdę, a wręcz nakazuje zaangażowanie.


  -Poskutkowało?

  -Rzecz działa się 8 lipca, w godzinach popołudniowych. Następnego dnia Damian Stalkowski dostarczył zwolnienie lekarskie, kilka dni później - z datą wsteczną, zrobił to Sitarek. Obaj nagle się „rozchorowali” i „chorują” nadal. Taki zbieg okoliczności. Czy mam wątpliwości, co do zasadności obu zwolnień? Oczywiście. Czy są ku temu podstawy? Jak najbardziej. A w międzyczasie w mediach pojawiła się seria paszkwili i oszczerstw skierowanych w stronę klubu.


  -Co nie było zgodne z prawdą?

  -Wszystko, co do złotówki, obu zawodnikom zostało wypłacone. Krzywda im się nie działa, bo nawet - by ich zmobilizować - ustaliłem drobne, finansowe nagrody za dobre starty w Pomorskiej Lidze Młodzieżowej. To był taki gest życzliwości. Klub zobowiązał się przekazać każdemu po jednym motocyklu, a naprawy bieżące i remonty wykonywać na koszt klubu, w klubowym warsztacie - taki jest zapis w kontrakcie. Klub to jednak nie ochronka, tylko organizacja, która daje możliwość treningu, udostępnia tor, jego obsługę i wiele innych rzeczy. W zamian oczekuje zaangażowania w pracę. A tego zabrakło.


  -Co do tego sprzętu, obaj zawodnicy mieli duże zastrzeżenia.

  -Ja przepraszam, ale zawodnik nie powinien oceniać sprzętu w przypadku, kiedy brakuje mu podstawowych umiejętności, a niemal w każdych zawodach regularnie przewraca się na tor. Ponadto, nikt nie zabrania mu inwestowania w jego własne motocykle, a takimi obaj zawodnicy dysponują. Mogą je sobie tuningować nawet u Graversena, a potem udowodnić swoją przydatność do drużyny i zdobywać na nim punkty, za które klub im płaci! Klubowy sprzęt ma być przede wszystkim zabezpieczeniem treningowym. Dodam, że od obu zawodników nie wpłynęło żadne pismo ze skargą na sprzęt nieprzystający do ich potrzeb. Nie traktuję bowiem oficjalnie kogoś, kto stoi za płotem i podburza zawodnika.


  -Kogo ma pan na myśli?

  -Pseudomenedżerów, którzy wkradają się często w łaski zawodników. Najpierw -oferują sponsoring, potem zamiast pomagać, sami czerpią zyski. I czasem narobią tyle złego, że zawodnik ledwo jest w stanie się pozbierać. Mikołaj Curyło na współpracy z jednym takim osobnikiem, wyszedł tak, że ma ponad milion złotych zobowiązać z tytułu niezapłaconych podatków. A całe jego wynagrodzenie w pierwszej kolejności trafia do skarbówki. Zawodnicy powinni uważać na oszustów, krętaczy i manipulantów.


  -Stalkowski i Sitarek narzekali również na trenera. Jacek Gollob miał się do nich odnosić w wulgarny sposób.

  -Bzdura. Kto zna Jacka ten sam sobie wyrobi opinię na ten temat. Nic takiego nie miało miejsca. Gdyby tak było, dlaczego - znowu - nikt nie złożył oficjalnej skargi. A takie „sprawy” pojawiają się teraz?


  -Jacek to pana syn...

  -...a przy okazji mistrz Polski w motocrossie, dwukrotny mistrz Polski na żużlu, wicemistrz świata w parach, dwukrotny zdobywca Złotego Kasku, pięciokrotny członek drużyny zdobywającej MPPK oraz finalista wielu ważnych zawodów w kraju i zagranicą. Jeśli chodzi o kompetencje, jest instruktorem sportu żużlowego, magistrem AWF o specjalności teoria treningu sportowego. Pragnę dodać, że Tomek i Jacek to byli wielcy, oddani klubowi zawodnicy. Połamani wyjeżdżali na tor i wygrywali mecze dla Polonii Bydgoszcz. Nie przynosili wątpliwych zwolnień lekarskich do klubu. Idąc tokiem postępowania Stalkowskiego i Sitarka, proszę sobie wyobrazić, że dwaj inni zawodnicy w przeddzień meczu, po południu, przynoszą zwolnienia lekarskie. Kto jest oszukanym? Czy aby nie kibice? To z profesjonalizmem nie ma nic wspólnego.

  Kiedyś niby faworyzowałem Tomasza i Jacka, teraz wnuka Oskara? A tymczasem Oskar Ajtner-Gollob ma średnią biegopunktową na poziomie 1,58, Stalkowski - 0,8, Sitarek - 0,44. Pierwszy zdobył dla Polonii 78 punktów, drugi 11. I tak można wyliczać. Dzieli ich przepaść, więc czy ja mam w miejsce Oskara wstawiać notorycznie przewracającego się zawodnika? Czegoś tu nie rozumiem. Wyniki Damiana Stalkowskiego, turniej zaplecza kadry juniorów. Dzień pierwszy - jeden punkt wywalczony na zawodniku jadącym na defektującym motocyklu. Dzień drugi - jeden punkt, kompletnie bez walki, bo rywal się przewraca. Menedżer chwali, że Stalkowski zdobył osiem punktów w Brązowym Kasku. Ale w sporcie ważna jest analiza wyników. I tak, po jednym punkcie Stalkowski zdobył na zawodnikach, którzy zostali sklasyfikowani jeszcze niżej, dwa punkty szczęśliwie, bo rywal był wykluczony. Więc tak, byli gorsi od niego, ale wartościowych punktów w jego dorobku nie było. Chwalić się więc nie ma czym i nie wypada. I można prowadzić dyskusje, jakie nakłady finansowe klub musiałby ponieść, by Stalkowski zaczął przyzwoicie jeździć. Klub wydał już na niego 22 tysiące złotych. A przypominam tylko, że sytuacja finansowa Polonii jest bardzo słaba. Przejąłem ten klub z oficjalnym długiem w wysokości około 4 milionów złotych, a gdy z szaf zaczęły wypadać kolejne trupy, wzrósł o kolejne kilkaset tysięcy. Część trzeba było płacić od razu. Wielu ludzi nie ma pojęcia, co tu się wcześniej działo.


  -Co będzie dalej z dwójką juniorów?

  -Na razie obaj otrzymali karę dyscyplinującą. Z zawodnikami kontaktu nie ma, a w ich imieniu z klubem kontaktuje się kancelaria prawna z Częstochowy, żądając m.in. rozwiązania kontraktu z wyłącznej winy klubu. Zaczniemy więc działać bardziej radykalnie, przedstawiając im m.in. zarzuty o przedstawianie nieprawdy w mediach. Co ciekawe, żaląc się w kolejnych wywiadach, menedżer zawodnika apeluje o rozmowę za zamkniętymi drzwiami. Twierdząc, że tak zachowują się profesjonaliści. Głupota z bezczelnością się miesza. I cała sprawa byłaby nawet śmieszna, gdyby nie była taka smutna w sensie ludzkiej głupoty właśnie. Od zawodników oczekujemy złożenia wyjaśnień. Zarząd klubu się do nich odniesie, choć nie ukrywam - sprawa zmierza w kierunku zawieszenia, biorąc pod uwagę całokształt zachowania zawodników.


  -Czy to wszystko może mieć wpływ na wyniki drużyny?

  -Nie ma żadnego. Ci zawodnicy nie byli żadnym zabezpieczeniem punktowym dla drużyny. Damian Stalkowski miał jeden udany mecz, gdy wygrał dwa wyścigi, na tym „fatalnym sprzęcie klubowym”. W uznaniu zasług klub dał mu naturalnie szansę, by po raz kolejny zaprezentował swoje umiejętności, ale w kolejnych meczach ich nie potwierdził. Ten jego udany występ traktuję więc w kategorii incydentu. Juniorów w klubie jest więcej i każdy powinien mieć szansę na rozwój i zaprezentowanie swoich umiejętności. Ani działaczom, ani trenerowi, ani klubowi, ani mnie nie zależy na dotkliwym karaniu juniorów. Ale nie pozwolimy sobie, by początkujący zawodnicy i niby-sponsorzy wprowadzali w klubie ferment.
  Pzdr!

 • zawodnik...13 napisał/a komentarz do Władysław Gollob komentuje sytuację w klubie. Nowy zawodnik o krok od Polonii

  może masz rację , W.Gollob encyklopedią żużla nie jest ale ma na pokładzie A. Polkowskiego a ten zna regulaminy lepiej niż swoją żonę.
  A nawiązując do dwóch juniorów to jestem przekonany że to koniec ich kariery jak się nie odetną od Kuskowskiego. Koleś który miał niewiele wspólnego z żuzlem został managerem i doradcą żużlowym....ŻENADA

 • zawodnik...13 lubi Komentarz

  No, Termos z pierwszej łapanki... Tak to jest... Najłatwiej siedzieć w fotelu i oceniać... Co mają w głowie żużlowcy, cały team? On wie najlepiej. Faktycznie jeśli PK ciałem nie potrafł panowac nad motocyklem należało odpuscic, wycofac sie, być może zrobił to o jeden bieg za późno... Ale co ma w głowie zawodnik pod presja wyniku, menadzera...? Jechac czy nie? Jak to bedzie wygladało jesli odpuszcze dam rade, chociaz nie mam sily jechac... " pomyślcie, bo kolejny gruby kot jak termos nie ma o tym najmniejszego pojecia, zbudowal sobie dream team i teraz tylko bedzie gadał i krytykował wszystko dookoła bo przeciez druzyna pana wygodnego i typowego laika w swiecie zuzlowym musi wygrac z kazdym.

 • zawodnik...13 lubi Komentarz

  Na pewno padlo pytanie do petera... - pojedziesz? Dasz rade? Cisnienie w glowie, i myslal, za da...

 • zawodnik...13 napisał/a komentarz do Kontrowersje wokół występu Petera Kildemanda. "Czekamy aż kogoś zabije?!"

  I tu jestes w błędzie......
  mówił kiedyś o tym t.Gollob i kilku innych zawodników ....że w polskiej lidze że takie ciśnienie i parcie na wynik ze kluby nie do konca chcę patrzeć na stan zdrowia zawodników. Najważniejszy jest wynik !!! A to co zrobili w Lesznie jest karygodne.
  Facet mdleje , nie może oddychać .....ale jedz , płacą w klubie majątek to jedz.
  Przecież takie działanie może doprowadzić do tragedii....

 • zawodnik...13 napisał/a komentarz do Władysław Gollob: Cztery punkty kompromitują Kułakowa

  Ludzie!!! Nie spinajcie się!!
  Przypomnijcie sobie co pisaliście przez kilka ostatnich sezonów o Jacku Woźniaku....
  że miekki że nie ma charakteru jako trener.....
  Pisaliscie że brakuje kogoś kto twardą ręką będzie to prowadził ...a uwierzcie mi że Władek nie pisze o Kułakowie żeby zrobić mu przykrość a po to żeby go zmobilizować! Chcieliście żeby Polonia wyszła na prostą , spłaciła długi .....i to można zrobić tylko jadąc takim składem jaki mamy.......i stąd Jacek (zapchajdziura) w składzie.
  Jestem przekonany że zawodnicy wiedzą o tym że Władek jest mocno bezpośredni i do tego muszą przywyknąć. Teraz nikt im w d.......wchodzić nie będzie.

 • zawodnik...13 napisał/a komentarz do Polonia Bydgoszcz ma nowego trenera

  Widzę że prawda w oczy kole..........

 • zawodnik...13 napisał/a komentarz do Zdjęcia

  masakra......
  dwóch "sędziów" żuli , co mecz na sportowej nawaleni jak worki, koksu Marcinek S. najwierniejszy kibol polonii sami fachowcy zatrudnieni przez Florka

 • zawodnik...13 napisał/a komentarz do Polonia Bydgoszcz ma nowego trenera

  Noooooo to teraz Florek zatrudni fachowca za Witka , zatrudnił fachowców-trenerów ..........co on odpierdziela.....
  Za trzy lata zamiast ekstraligi będziemy mieli na Sportowej stadion lekkoatletyczny uniwerku......
  To jest plan Rafałka lojalki B.

 • zawodnik...13 napisał/a komentarz do Andreas Jonsson nie kupi Polonii Bydgoszcz!

  nic się w Polonii nie zmieni, klub "kupi" BTŻ............
  AJ chciał dobrze , ale na układy nie ma rady

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.