Kusza19 - lubi

 • Kusza19 lubi Komentarz

  Masz problem to pisz do konkretnej osoby z Tarnowa czy Rzeszowa bo atakujesz mnie bezpodstawnie.

 • Kusza19 lubi Komentarz

  Na jakikolwiek wątek "zuzlowy" sie nie wejdzie to temat jest jeden : konfident,ban,minusy,konta,podp....,poleciec,odpowiedz,czekam,żyd,pogrążyć,UB ....... i tak mozna w nieskończoność !! Co sie ludzie z nami porobiło ??? Gdzie teksty nara,miłej nocki,dzięki,powodzenia,piwko,muzyka,kibicuje wam .... pamiętacie tekst "Myszkowy pozdraw z Zielonej Góry." ???? ... Co ma nas ruszyć ? Zakonczcie wypisywać te bzdury na siebie nawzajem !!!! Co nas łączy ,że zlecieliśmy sie tutaj z całej Polski ??? Nasz ŻUŻEL i twórzmy nadal WIELKĄ rodzinę . Po burzy zawsze wychodzi słońce ,jak w rodzinie . No chyba ,że rozwód ,ale wtedy ci co nie chcą sie pogodzić odchodzą . I tak powinno tutaj sie stać - nie pasuje mi to towarzycho - OCHODZĘ , lub chcę rozmawiać o żużlu i wielu innych sprawach (blogi) z moimi znajomymi i wręcz przyjaciółmi - ZOSTAJE !!! Ja deklaruje się ZOSTAJE !!!

 • Kusza19 lubi Komentarz

  Niech mi ktoś odpowie jaki to kompromis ten KSM na poziomie 40? Skoro byli prezesi którzy chcieli KSM 39, 41 i 43. Niestety widać jak na dłoni kto pociąga za sznurki w EL. Komu tak zależało na obniżeniu KSM i po co? Swoją drogą to zastanawiam się dlaczego żaden z dziennikarzy także portalu SF nie zainteresował się i nie popytał Wszystkich prezesów Ile zaoszczędzili w poprzednim sezonie dzięki KSM'owi na poziomie 41 punktów i jednemu zawodnikowi z GP? Ile zaoszczędzili na Całej drużynie a nie na najlepszych bo przecież wszyscy wiemy, że w poprzednim sezonie "średniacy" się obłowili. A poziom, no cóż...
  Widać, że Krawaciarze dalej stosują politykę "z czerwonej epoki", politykę ograniczeń bo sami nie potrafią kierować się zdrowym rozsądkiem przez parcie za wszelką cenę na medal. Czemu nie ma w regulaminie zaostrzenia kar za Niespłacanie zawodników? Dlaczego regulamin daje pole do popisu "Wirtualnym Kontraktom"?
  Panowie z EL cały czas mówicie, że zależy wam na dobru polskiego speedway'a to dlaczego uparcie go niszczycie?
  Czyżby to nie tylko w Polityce zasiadali ludzie bez zdrowego rozsądku i wyobraźni? Czy może to taka przypadłość ludzi na stanowiskach? Brak wyobraźni, zdrowych zasad i brak kar są powodem powolnego upadku tego sportu.
  Bo jak inaczej nazwać sztuczne ograniczenia, które nijak mają się do rzeczywistości Zawodowego Sportu? Speedway już dawno stał się zawodowym sportem a co za tym idzie "wolnorynkowym". Jeśli co niektórym prezesom to przeszkadza, że sami nie potrafią zorganizować odpowiedniej sumy pieniędzy na porządny skład walczący o medale to może czas zacząć prezesować zespołom amatorskim? Tam takich problemów nie ma, ale i tam nie ma takiego splendoru i pieniędzy "do wyhaczenia".
  I jeszcze jedno, tak już na koniec.
  Może mi ktoś z forumowiczów wyjaśnić, jaki ma sens obniżanie KSM do poziomu 40 w sezonie 2013 i jego całkowite zniesienie w sezonie 2014? Ciekaw jestem, którzy to prezesi tak się boją o swoje kluby a przede wszystkim o swoje du.py i stołki, że przez obniżenie KSM na jeden sezon chcą ukryć nie kryzys a Swoją Nieudolność w pozyskiwaniu sponsorów, bo nie ukrywajmy, sponsorzy są, ale po prostu nie chcą sponsorować klubów ze względu na ich zarządy, prezesów i sposoby zarządzania. Niech przykładem potwierdzającym ostatnie zdanie będzie przykład klubu spod Jasnej Góry. Zmienił się prezes, zarząd i nagle znaleźli się sponsorzy i pieniądze.
  Pozdrawiam.

 • Kusza19 lubi Znamy regulamin na sezon 2013! Enea Ekstraliga: KSM - 40 punktów, 8 drużyn od 2014!

 • Kusza19 lubi Marek Cieślak dla SportoweFakty.pl: Iversen jeździł po boisku. Będziemy się odwoływać

 • Kusza19 lubi Krzysztof Cegielski dla SportoweFakty.pl: Iversen powinien zostać wykluczony

 • Kusza19 lubi Komentarz

  No właśnie - Lis miał ogromny interes w tym żeby słuchać poleceń Cieślaka. Ryzykował cała swoją karierę bo ... Cieślak podszedł i mu powiedział: "słuchaj Lis - ogłoś walkower a Toruń to łyknie, my na tym zyskamy a Ty... no w sumie chu.a będziesz z tego miał ale rób jak mówię".
  No i altruista Lis się zgodził. haha ;)

 • Kusza19 lubi Komentarz

  OBIEKTYWNY się znalazł....
  Od kiedy opinia komentatora związanego zawodowo z startującym w meczu zawodnikiem jest konstruktywna i rzetelna.?


  Masz całkowitą słuszność. Cegielski jest związany z Kołodziejem więc jako taki nie może być obiektywnym autorytetem.
  Z drugiej jednak strony Cegielski to rodowity [b]GORZOWIANIN[b] na dodatek wychowanek Stali Gorzów.
  Więc on jakby to powiedzieć jest STRONNICZY w dwójnasób hehe.
  Stronniczy w obie strony...

 • Kusza19 lubi List otwarty Roberta Dowhana do Andrzeja Witkowskiego!

 • Kusza19 lubi Komentarz

  Po rozmowie z pewną osobą, która nieco oświeciła mnie w pewnych sprawach dotyczących odwołanego meczu półfinałowego pomiedzy Unibaksem Toruń i nie ukrywam, że w pewnych tych kwestiach myślałem podobnie, ale mimo wszystko nie dopuszczałem tych myśli do siebie, uznajac je za zbyt wybujałe, podzielę się z wami swoimi odniesieniami, po tym jak przeanalizowałem wszystko dogłębnie i na spokojnie, po rozmowie z osobą, która ma duże pojęcie nie tylko na temat speedwaya, ale i życia. Rozmowa była krótka.

  1. Wina leży po obu stronach, czyli jak zawsze w takich sytuacjach. Pomiędzy nimi oczywiście sędzia Piotr Lis, który popełnił gafę stulecia. Ameryki nie odkryłem.
  2. Zacznę od strony tarnowskiej. Marek Cieślak z całym swoim sztabem, który przybył do Torunia na spotkanie, zabezpieczył się na wszelki wypadek prostym działaniem. W przypadku takim, że Greg Hancock dotarłby na mecz na czas nie ma jakiejkolwiek dyskusji i mecz by się odbył zgodnie z planem. JEDNAK. Tarnów brał pod uwagę spóźnienie Amerykanina i BARDZO DOBRZE WIEDZIAŁ, że władze klubu KS UNIBAX będę naciskali sędziego Lisa, przytaczając od razu mu pod nos regulamin i fakt, że jakiekolwiek spóźnienie eliminuje zawodnika z udziału w meczu. Gdy tak się stało, działacze na czele z prezesem Stępniewskim wyraźnymi gestami sugerowali Lisowi: "panie sędzio, 6 minut spóźnienia, regulamin jest regulaminem, chyba nie ma co dyskutować, zawodnik jechać nie może". Lis wyraźnie zakłopotany podjął, więc decyzję jak najbardziej słuszną decyzję zgodną z regulaminem, którego zobowiązał się przestrzegać. Toruń triumfuje, gdyż najlepszy zawodnik rywali nie może wystąpić w spotkaniu.
  3. Co za tym idzie. Azoty Tauron Tarnów nie zgłaszają protestu i przyjmują walkowera na korzyści gospodarzy, po pomylce z liczeniem KSMu. CHWILĘ PO MECZU jednak ZGŁASZAJĄ PROTEST, w związku z tym, że KSM wynosił jednak 34,03 i zespół był zdolny wystąpić w spotkaniu. Oni dobrze o tym wiedzieli w trakcie tego, kiedy sędzia podejmował decyzję o odwołaniu spotkania. Wykorzystali jego błąd do cna. W tym momencie też kibice opuścili stadion, a TVP Sport skończyło relację. Sędzia Lis, będąc zakłopotanym i NACISKANYM przez kierownictwo toruńskie, nie bierze pod uwagę KSM Jakuba Jamroga i nie wlicza go, tym samym ogłaszając walkower ze względu na nie wypełnienie dolnego limitu. Popełnia błąd, ale to jak najbardziej na rękę Azotom, tak miało to wyglądać, bo...
  4. ...mecz bez udziału Hancocka, a z wliczeniem Jamroga gdyby się odbył oznaczałby, to że Azoty nie miałyby dużych szans na powodzenie i Toruń byłby w finale. Nie oszukujmy się, tak by było. Tego Cieślak nie chciał.
  5. Strona toruńska. Tak jak zasugerowałem wcześniej. Kiedy okazało się, że Hancock się spóźnił, kierownictwo Unibaksu NIE MYŚLAŁO O KSM GOŚCI, bo to nie było w jej gestii, co OCZYWISTE! Wiedząc jednak, że walkower daje im awans do upragnionego finału, wymusili decyzję na arbitrze i byli z takiego obrotu sprawy zadowoleni. Nie oszukujmy się. Kibice spragnieni emocji i walki na torze, a przede wszystkim ZAWODNICY ich w tym momencie nie interesowali.
  6. Uważam, więc że brakiem jakiegokolwiek zdrowego rozsądku popisali się działacze toruńscy. DLACZEGO? Otóż, gdyby podeszli do sprawy z zupełnie innej strony, na co PRZYSTALIBY zapewne tarnowianie (nikt przecież zdrowia Martinowi Vaculikowi nie wróci. Chłopak jest chory, nie jedzie także 23.09.), czyli poprosili Lisa o przymknięcie oka na te 6 głupie minut spóźnienia Hancocka i napisali wspólnie z tarnowianami odpowiednie upoważnienia do ROZEGRANIA meczu, sędzia Lis stanąłby w nieco kłopotliwej sytuacji, ale jak najbardziej do rozstrzygnięcia i rozpatrzenia wniosków z obu stron. Jeden telefon do szefostwa ligi i BYŁO WIĘCEJ NIŻ PEWNE, że mecz się odbędzie z Hancockiem, tylko dosłownie 15 minut opóźniony. Nic by się wielkiego nie stało, a wszyscy byliby zadowoleni. ALE TU JEST CAŁY HACZYK! Druga stronu tego medalu jest jasna. Toruń liczy KSM z Jamrogiem, bez Hancocka, przedstawia sytuację zakłopotanemu sędziemu i mecz się odbywa, a Tarnów jest poważnie osłabiony. O tym pisałem wyżej. Azoty pojechałby kompletnie osłabione i bez wielkich szans na awans. Kibice i zawodnicy nieposzkodowani. Czy torunianie o tym nie pomyśleli?
  7. NIE! Bo oni w tym momencie mieli już na szyjach SREBRNE MEDALE! Walkower oznaczał finał i wykonanie "zadania". Startujemy z 4 pozycji, a jesteśmy w finale! Srebro będzie sukcesem. Pycha zgubiła kierownictwo z prezesem na czele i teraz masz babo placek. Tarnów podszedł do sprawy BARDZO CWANO, ale mimo wszystko RACJONALNIE i dzisiaj wobec niesamowitego pecha Bogu ducha winnemu Ryanaowi Suulivanowi jest w bardzo uprzywilejowanej sytuacji. Finał jest na wyciągnięcie ręki. To jak mecz potoczyły się w takich zestawiniach, jakie miały jechać wczoraj nie wiadomo. To przecież miałby być mecz na styku.
  8. Trener Marek Cieślak doskonale wiedział co robi w momencie problemów Hancocka. Było to ryzykowne, ale co trener powiedział przed kamerami? "SĘDZIA SIĘ BOI". Tarnów się nie bał. Pewnie wielu i przyznaję się, że i mnie zdziwiły, jak nie zszokowały jego słowa o tym, że MECZ MUSI ZOSTAĆ POWTÓRZONY i oczywiście z Hancockiem w składzie. Pan Marek doskonale wiedział co mówi wczoraj, a co mówi dzisiaj. W przypadku powtórki do której DOJŚĆ PO PROSTU MUSIAŁO, Greg będzie mógł wystąpić i tak właśnie będzie.
  9. Koszty organizacji spotkania, które nie doszłoby do skutku, pokrywałaby w tym momencie strona tarnowska, zgodnie z przepisami zapłaciłaby karę. Czyli? Szafa gra. Nie jesteśmy stratni, a jesteśmy w finale. TORUŃ MA FINAŁ.

  Podsumowując. NORMALNE podejście do sprawy działaczów Unibaksu i nie ma tematu. Mecz Hancokiem czy bez Hancocka, ale możliwe, że mieliby to co chcieli. Cieślak zrobił wszystkich w bambuko i wyjdzie na tym jak chciał. Toruń zaś jak Zabłocki na mydle. Kontuzji Sullivana nikt przewidzieć nie mógł, ale kto mógł przewidzieć, że tak to się wszystko potoczy i teraz to Cieślak przejmie pałeczkę? To niby skomplikowane, ale proste jak drut. Problemy Hancocka były nieoczekiwane, ale Azoty doskonale się do tego dostosowały i podeszły sprawy "na chłopski rozum". Czyli to, czego zabrakło DZIAŁACZOM UNIBAKSU TORUŃ. Finał? Obawiam się, że nie w tym roku. Wystarczyłoby posłuchać zawodników, kibiców i nie zasłaniać się durnym regulaminem. Okazja do wykazania się większym cwaniactwem była wyborna. Pan Marek przewidział jednak doskonale działania Stępniewskiego i czekał tylko na ruch sędziego Lisa. Widząc, jednak jego zakłopotanie, triumfował. Protest był gotowy. Ale po meczu. Dziękuję za uwagę.

  Ze sportowym pozdrowieniem Hockley

 • Kusza19 lubi Regulamin Finansowy proszkoleniowy?

 • Kusza19 lubi Rewolucyjny Regulamin Finansowy w Enea Ekstralidze?!

 • Kusza19 lubi Komentarz

  I dobrze ze nic sie nie stało

 • Kusza19 lubi Komentarz

  Całe szczescie ze sie TOMASZ nie połamał!

 • Kusza19 lubi Komentarz

  Upadek nie wyglądał dobrze całe szczęście że obyło się bez złamań

 • Kusza19 lubi Komentarz

  Ten Pan i tak już za dużo kontuzji miał w swej karierze. Całe szczęście, że nic się nie stało.

 • Kusza19 lubi Komentarz

  odpoczywaj na geteborg

 • Kusza19 lubi Komentarz

  Cale szscescie ze nic sie nie stalo

 • Kusza19 lubi Komentarz

  w Tarnowie pokazal jak jest bez formy i nie jestem z Gorzowa patrze obiektywnie jest najlepszy z Polakow i tyle

 • Kusza19 lubi Komentarz

  bo to facet ze STALI!