Mistrzostwa WTA: Heroiczna postawa Woźniackiej

Karolina Woźniacka (WTA 4) pokazała niesamowity charakter i wolę walki w spotkaniu z Wierą Zwonariową (WTA 9) w Mistrzostwach WTA. Dunka pokonała Rosjankę 6:0, 6:7(3), 6:4 w trzecim secie walcząc przede wszystkim z kontuzją uda i skurczami.

W pierwszym secie Zwonariowa, półfinalistka Australian Open 2009, była całkowicie bezradna. Woźniacka, finalistka US Open 2009, wykorzystała wszystkie trzy break pointy i wygrała tę partię do zera.

W drugim secie Dunka prowadziła już 5:2, ale Zwonariowa poderwała się do walki i wyrównała na 5:5. W 11. gemie Woźniacka od stanu 0-30 zdobyła cztery punkty z rzędu i przerwała serię rywalki. W 12. gemie Rosjanka popełniła trzy podwójne błędy serwisowe i finalistka US Open miała dwie piłki meczowe. Pierwszą półfinalistka Australian Open obroniła znakomitym serwisem, przy drugiej został wywołany aut po forhendzie Rosjanki, ale ta poprosiła o sprawdzenie i miała rację, bo piłka zahaczyła o linię. Zwonariowa od tego momentu zagrała agresywniej i po wyrzuconym bekhendzie Woźniackiej doprowadziła do tiebreaka.

W nim przy stanie 3-5 Woźniacka popełniła podwójny błąd serwisowy, który dał Zwonariowej trzy piłki setowe. Forhend Dunki wylądował w siatce i trzeci set stał się faktem. Zawodniczki wróciły na kort po 10-minutowej przerwie zarządzonej z powodu panujących w Dausze upałów.

W decydującym secie Woźniacka objęła prowadzenie 2:0, a potem 3:1. Przy jednej z wymian Dunka jednak doznała kontuzji uda i po czwartym gemie poprosiła o interwencję medyczną. Po powrocie na kort finalistka US Open przegrała trzy gemy z rzędu. Woźniacką zaczęły dodatkowo nękać skurcze. Mimo to Dunka w dziewiątym gemie przełamała Zwonariową i serwowała, by wygrać mecz. W 10. gemie przy stanie 30-15 Woźnacka wpakowała forhend w siatkę i po kilku sekundach padła na kort (złapał ją skurcz). Po chwili wstała zapłakana i siłą woli zdobyła punkt zmuszając Rosjankę do popełnienia błędu bekhendowego. Następnie Dunka popisała się znakomitym krosem forhendowym. Forhend Zwonariowej wylądował w siatce i drugie zwycięstwo Woźniackiej po blisko trzygodzinnym boju stało się faktem.

Mistrzostwa WTA, Dauha (Katar)
kort twardy, pula nagród 4,55 mln dol.
czwartek, 29 października

faza grupowa, dzień 3:

Karolina Woźniacka (Dania, 4) - Wiera Zwonariowa (Rosja, 9) 6:0, 6:7(3), 6:4

do rozegrania:

Serena Williams (USA, 2) - Jelena Dementiewa (Rosja, 5)
Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 3) - Venus Williams (USA, 7)

5 Wiera Zwonariowa (rezerwowa) 0-1 1-2

wcześniej rozegrane mecze: Azarenka - Janković 6:2, 6:3 Jankovic - Safina 1:1 i krecz (kontuzja pleców) Woźniacka - Azarenka 1:6, 6:4, 7:5

grupa kasztanowa

mecze sety
1 Serena Williams 2-0 4-1
2 Jelena Dementiewa 1-0 2-1
3 Venus Williams 0-2 2-4
4 Swietłana Kuzniecowa 0-1 0-2

wcześniej rozegrane mecze: Dementiewa - Venus Williams 3:6, 7:6(6), 6:2 Serena Williams - Kuzniecowa 7:6(6), 7:5 Serena Williams - Venus Williams 5:7, 6:4, 7:6(4)