Mistrzostwa WTA: Serena wygrywa z Dementiewą

Serena Williams (WTA 2) pokonała Jelenę Dementiewą (WTA 5) 6:2, 6:4 i z kompletem zwycięstw zakończyła fazę grupową Mistrzostw WTA rozgrywanych w Dausze.

Pierwszy set to był koncert gry w wykonaniu Sereny. Amerykanka grając bardzo ryzykowne piłki od stanu 1:2 wygrała pięć gemów z rzędu w sumie w całym secie wykorzystując trzy z sześciu break pointów.

Drugiego seta Serena rozpoczęła od prowadzenia 2:0. Jednak Dementiewa nie zamieszała się poddać nawet z tak znakomicie dysponowaną Amerykanką. Odrobiła stratę breaka wygrywając trzeciego gema po długiej grze na przewagi. Obie zawodniczki grały tenis urozmaicony, mnóstwo piłek kończyły po krosie czy wzdłuż linii, rozgrywały długie, wyniszczające wymiany, nie bały się chodzić do siatki, przez co ten mecz stał na bardzo wysokim poziomie.

Do stanu 4:4 obie zawodniczki utrzymywały swoje podania. Dziewiątego gema Serena wygrała do zera ciągle utrzymując znakomitą dyspozycję serwisową. W 10. gemie Dementiewą zawiódł serwis. Rosjanka popełniła dwa podwójne błędy serwisowe i przegrywała 0-40. Pierwszą piłkę meczową obroniła ryzykowny drop-szotem bekhendowym, który wylądował tuż za siatką. Przy drugim meczbola Serena chciała zakończyć efektownie, ale uderzyła return forhendowy w siatkę. Aż w końcu forhend Dementiewej wylądował w siatce i triumfatorka tegorocznych Australian Open i Wimbledonu zapewniła sobie zwycięstwo po jednej godzinie i 35 minutach walki.

Dementiewewa w całym meczu popełniła 10 podwójnych błędów serwisowych i przy własnym podaniu zdobyła tylko 46 proc. punktów. Za to Serena zaserwowała wprawdzie niewiele asów, jak na nią (sześć), ale własne podanie pozwoliło jej wygrać 61 proc. piłek.

do rozegrania:

Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 3) - Venus Williams (USA, 7)

5 Wiera Zwonariowa (rezerwowa) 0-1 1-2

wcześniej rozegrane mecze: Azarenka - Janković 6:2, 6:3 Jankovic - Safina 1:1 i krecz (kontuzja pleców) Woźniacka - Azarenka 1:6, 6:4, 7:5

grupa kasztanowa

mecze sety
1 Serena Williams 3-0 6-1
2 Jelena Dementiewa 1-1 2-3
3 Venus Williams 0-2 2-4
4 Swietłana Kuzniecowa 0-1 0-2

wcześniej rozegrane mecze: Dementiewa - Venus Williams 3:6, 7:6(6), 6:2 Serena Williams - Kuzniecowa 7:6(6), 7:5 Serena Williams - Venus Williams 5:7, 6:4, 7:6(4)