Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • pawvelq lubi Komentarz

  Jutro będzie artykuł pewne info Pedersen zostaje w falubazie

 • pawvelq lubi Komentarz

  Mnie to najbardziej rozwala jedno zdanie redaktorkow a najczesciej red Ostafa."Z naszych informacji wynika ze....." Juz tak pociskaja farmazony w niektorych artykulach ze masakra. Maja lepszych informatorow niz Mosad Kosciol KGB I cala reszta razem wzieci. Pisza aby pisac a potem wychodzi tylko mlyn. A ja powiem ze z bardzo dobrego I bliskiego zrodla tzn osoby bardzo bliskiej z Falubazem (T.W.- mozecie sobie inicjaly domyslic) ze sprawa Kenia jest na ukonczeniu dogrywania na ten moment ale nie jest to 100% jak wynika z niektorych artykulow. Jesli Fonda do porozumienia w jednej malej ale wazne kwestii to Kenio bedzie w Falubazie.;)

 • pawvelq lubi Komentarz

  Pan Ostafiński zabawia się w "kadrowca", ale.

 • pawvelq napisał/a komentarz do Żużel. Dojdzie do prawnego sporu Doyle'a z Get Well? Zawodnik nie rozumie, dlaczego za rok ma wracać

  Skąd wiesz że to klub z Torunia wymyślił, a nie Pan Ostafiński żeby nakręcić kolejną aferę związaną z Toruniem?

 • pawvelq napisał/a komentarz do Żużel. Dojdzie do prawnego sporu Doyle'a z Get Well? Zawodnik nie rozumie, dlaczego za rok ma wracać

  Dziwi mnie że wierzycie bezgranicznie Panu redaktorowi, przecież powołuje się na "Z naszych informacji wynika", a "nasze informacje" mogą pochodzić od dzieci z piaskownicy. Przecież to już chyba jego 4 artykuł o Doylu w przeciągu tygodnia, po prostu na siłę szuka sensacji.

  Natomiast "z moich informacji wynika", że od 2020r Pan Ostafiński nie będzie już redaktorem SF, ciekawe kto w to uwierzy.

 • pawvelq lubi Komentarz

  Ostaf! Najkulturalniej jak można mówię ci: odpier... od Maćka, od Sparty i od żużla w ogóle. Potrafisz tylko siać ferment jak cały twój portalik. Żenada nie redaktor i ekspert? Ekspert od czego? Tego, co teraz radośnie Wisłą płynie.

 • pawvelq napisał/a komentarz do Żużel. PGE Ekstraliga: Falubaz - Stal: Kompletna demolka w derbach! Goście z Gorzowa na kolanach (relacja)

  Unia Leszno 51:39 Motor Lublin - Pan M.Kmiecik "Beniaminek postawił się mistrzowi Polski"

  Falubaz Zielona Góra 57:33 Stal Gorzów - Pan K.Hynek "Kompletna demolka w derbach! Goście z Gorzowa na kolanach"

 • pawvelq napisał/a komentarz do Żużel. Get Well - GKM: Łzy rozpaczy w Toruniu! Grudziądzanie wygrali i zgasili światło na Motoarenie (relacja)

  Ale, że niby Grudziądz spowodował spadek Torunia?

 • pawvelq napisał/a komentarz do Żużel. Get Well - GKM: Łzy rozpaczy w Toruniu! Grudziądzanie wygrali i zgasili światło na Motoarenie (relacja)

  "Światło na Motoarenie" to już zgasił Lublin wygrywając za 3pkt.

 • pawvelq lubi Komentarz

  Kibice pluli to skandal. Jednak w żużlu jest o wiele większy problem i o wiele większy skandal. Prawdziwe chamstwo. Ten problem to grupa Ostafińskiego. Oni bez zastanowienia plują na kibiców, żużlowców i całą dyscyplinę. Wykorzystują pozycję SF zbudowaną przez Gapinskiego do powolnego niszczenia tego sportu.Ciągłe ataki, hejt i nienawiść. jawne dążenie do unicestwienia krajowego żużla w imię chwilowego zysku. Szczucie i bezczelne ataki i oszczerstwa. Oby to nie skończyło się jakąś tragedią.

 • pawvelq napisał/a komentarz do Żużel. GKM - Get Well. Żenada, panie Holder. Zachowanie adekwatne do poziomu sportowego (noty)

  W pierwszym zdaniu powinno być: "Jack Holder dopasował swoje zachowanie do aktualnego poziomu Sportowych Faktów"

 • pawvelq napisał/a komentarz do Żużel. Plusy i minusy. Dziadostwo Jacka Holdera. Okradł Kennetha Bjerre z 4 tysięcy złotych

  Ostafiński okradł mnie z 13s życia za kliknięcie w ten artykuł i pozostawienie tu komentarza.

 • pawvelq lubi Komentarz

  W Toruniu już dawno tą hiene dziennikarską powinni załatwić w sądzie, albo chociaż dać bana na najmniejsze info z Torunia i MA. Ale nikt w klubie nie ma jaj na to.

 • pawvelq lubi Komentarz

  Juz w relacji live napisałam, ze Jack ostro przypajacował. I powinnien dostać w łeb od któregoś z kolegów w parku maszyn. Ale to co wyrabia Ostafinski nadaje sie do rynsztoku.

 • pawvelq lubi Komentarz

  Zachowanie Holdera było bez wątpienia naganne i w klubie powinni z nim poważnie porozmawiać, bo zachowuje się jak rozkapryszone dziecko ale panie Ostafiński, ja nie nazwałbym tego kradzieżą. Żeby coś ukraść to trzeba wejść w posiadanie tej rzeczy, a Holder tych 4 000 sobie nie przywłaszczył. Trafniejsze by było, że pozbawił kolegi 4 000 zł.

 • pawvelq napisał/a komentarz do Żużel. Śledź i Cieślak mogą triumfować. Skórnicki i toruńskie trio w odwrocie (ranking menedżerów)

  Zróbmy ranking "dziennikarzy" Sportowych Faktów, wystawiajmy im oceny za napisane artykuły, zobaczymy jaki wynik średnich not uda im się wyciągnąć.

 • pawvelq lubi Komentarz

  Ktoś ogarnia na jakiej zasadzie są przyznawane te oceny ? Bo ja kompletnie tego nie czaję :?
  Przykładowo Lublin traci u siebie całą pulę włącznie z "planowanym" bonusem. I to w meczu ze Spartą która już w 1 biegu traci Taja. I Ziółkowski dostaje czwóreczkę bo biedaczkowi się ZZtka skończyła. No i "nie ponosi przecież winy za słabsze występy Miesiąca czy Michelsena".
  A Krużyński wywozi z Gorzowa bonusa i też dostaje czwóreczkę. Bo tym razem nie miał tajnego planu z Kościuchem, no i nie udała mu się reaktywacja Holdera. Znaczy się Ziółkowski nie ponosi winy za słabsze występy swoich zawodników u siebie, ale już Krużyński to ponosi winę za słabsze występy swoich zawodników na wyjeździe :?
  I jak to ogarnąć :?
  Na moje to te oceny są przyznawane wg zasady z piosenki Mam Chusteczkę:
  "Mam chusteczkę haftowaną co ma cztery rogi
  Kogo kocham, kogo lubię rzucę mu pod nogi.
  Tej nie kocham, tej nie lubię, tej nie pocałuję,
  A chusteczkę haftowaną tobie podaruję."
  ;D

 • pawvelq lubi Komentarz

  Po tym wale z Thomsenem Władek nie skorzystał z szansy żeby siedzieć cicho :/

 • pawvelq lubi Komentarz

  LOL. Kolejny przykład obiektywnej inaczej relacji w wykonaniu pana Ruty. Nie napiszę redaktora, bo obraziłby prawdziwych redaktorów ;D

 • pawvelq lubi Komentarz

  Jak się psa chcę uderzyć to kij się zawsze znajdzie. Ja na miejscu Łaguty bym już sobie szukał dobrego prawnika i słał pozwy do takich mózgów. Przecież to urąga logice: wszyscy leją z jednej beczki, ludzi i kamer w boksie dużo - i nagle w takiej sytuacji Grisza miałby sobie dolewać jakiś nitrometanol. Poza tym, redaktorze Ostafiński, czy nie chodziło Panu raczej o nitrometan, popularny dodatek do paliw silnikowych używanych w modelarstwie?

  A Demski i ten tuner mają teorie jak z filmów z żółtymi napisami. Może jeszcze trzeba im wysłać czapeczki z folii aluminiowej?

 • pawvelq lubi Komentarz

  Dzwoni Ostafiński do Kępy:
  (Ostafiński): Dzień dobry Panie Jakubie! Czy słyszał Pan o plotkach jakoby Toruń chciał Wam podebrać Grigorija Lagute?
  (Kępa): Słyszałem takie plotki, ale zachowaliśmy spokój.
  (Ostafiński): Dziękuję do widzenia!
  Po chwili... dzwoni Ostafiński do Krużyńskiego:
  (Ostafiński): Witam Panie Adamie. Przed chwilą rozmawiałem z Panem Kępa, który twierdzi, że podobno próbowaliście podkupić Lublinowi Griszę. Co Pan o tym sądzi?
  (Krużyński): Bzdura! Zaraz zaczną nam przypisywać chęć wsadzenia na motocykl Hansa Nielsena, który dawno temu zakończył karierę. Mogę zapewnić, że Nielsen nie pojedzie z Aniołem na plastronie. I z Łagutą też nie rozmawialiśmy.
  ...
  Szamboburza jest, "artykuł" jest!
  Taki wesoły Dariusz!

 • pawvelq lubi Komentarz

  Ostaf zrób ankietę czy darusz ostafiński powiej odejść z sf

 • pawvelq lubi Komentarz

  Kable szybciej przewodzące prąd. Kuźwa co za głupoty wpisuje redaktor. Jestem elektronikiem i nigdy nie słyszałem o czymś takim.

 • pawvelq lubi Komentarz

  Dobra, a teraz powtórka mojego postu co do którego wonty miał modek.
  ---
  Spieszę z wyjaśnieniami. Dariusz w poprzednim newsie o silniku hybrydowym Artioma okazał się bezmózgim dyletantem. Jako że Dariusz jest zadufanym w sobie gogusiem to w życiu się nie przyznaje do błędu i brnie dalej. Nawet wyjaśnia:
  "projekt, który nazwaliśmy obrazowo silnikiem na gaz"
  Tym stwierdzeniem Dariusz nie obrazuje o co chodzi, a wręcz zamazuje obraz.
  Natomiast tym stwierdzeniem ”mając kable szybciej przewodzące prąd" zaoraleś fizyków. Otóż o tym możemy podyskutować bo się czuję dość mocno w temacie. Wiesz jaka jest "prędkość" prądu? W przypadku miedzi prąd jest to uporządkowany ruch elektronów. Z jaką prędkością poruszają się elektrony w miedzi? No to pierwsze zdziwienie, bo o ile pamiętam to jakieś 0,15 mm/s. Nie wierzysz to sobie oblicz z gęstości miedzi, masy molowej, pamiętając że na atom miedzi przypadają dwa elektrony swobodne. Do tego będzie ci jeszcze potrzebna stała Avogadra i stała Faradaya. Oblicz sobie z tego gęstość ładunku swobodnego. Normalna gęstość prądu w miedzi to o ile pamiętam jakieś 4A/mm2. Do dzieła szanowny Panie, licz. Jak będziesz zainteresowany to mogę zrobić to za ciebie, bo chyba Dariuszu to zadanie cię przerasta.
  Czy można to zmienić? Odrobinę można, ale to jest trudne, i tu drugie zdziwienie... do niczego nie jest potrzebne. Dlaczego? bo do przesłania prądu wcale nie ma potrzeby żeby dany elektron znalazł się na drugim końcu przewodu. Ważne jest aby informacja o ruchu tych elektronów dotarła na drugi koniec przewodu. Otóż Dariuszu ten prąd rusza niemal jednocześnie w całym przewodzie. Z jaką prędkością się rozchodzi ta informacja? Trzecie zdziwienie, bo z prędkością fali elektromagnetycznej w danym przewodniku. Jest ona nieco mniejsza od prędkości światła w próżni, ale i tak nie do zmierzenia w warunkach innych jak laboratoryjne. Przypomnę że światło pokonuje jakieś 30 cm w ciągu nanosekundy (miliardowa część sekundy). Czy można tą prędkość zmienić? Praktycznie nie da się. Można nieco zmienić tą prędkość zmieniając materiał z jakiego wykonany jest przewodnik. Tylko po co? Zmiany prędkości fali elektromagnetycznej będą pomijalnie małe, na dobrą sprawę niezmierzalne. Prędkość prądu w przewodach w jakiejkolwiek uzytkowej maszynie zbudowanej przez człowieka nie ma najmniejszego znaczenia, na dokładkę tą prędkość prądu jest na dobrą sprawę wszędzie jednakową (różnice prędkości są jak pisałem wcześniej nie do zmierzenia i do niczego nie potrzebne). Przy prądzie większe znaczenie mają straty związane z oporem. Ale to zupełnie inny temat.
  Tak, wiem Dariuszu, zaraz napiszesz że chodziło o lepsze zobrazowanie z tymi przewodami szybciej przewodzącymi prąd. Brnij dalej ze swoimi dyletanckimi teoriami. A może masz jednak rację i właśnie objawił się nam nowy Einstein?
  Pozdrawiam, mając pełną świadomość tego że kompletnie nic nie zrozumiałeś z tego co napisałem.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.