Zawirowania w czołówce - podsumowanie 7. kolejki gr. C II ligi koszykarzy

Wykrusza się grono ekip, które są w stanie walczyć jak równy z równym o pierwsze miejsce w tabeli z Rosasportem Radom. Co ciekawe, do trzeciej porażki Mickiewicza Katowice przyczynił się rywal zza miedzy Rosy - AZS Politechnika Radomska, która zaaplikowała podopiecznym Tomasza Oczadły niemal sto punktów.

Michał Podlewski

Gdy koszykarskie środowisko obiegła informacja o zwycięstwie outsidera rozgrywek z Jaworzna nad wiceliderem z Częstochowy, przedstawiciele innych klubów dopytywali się, czy to nie żart. Wszak do przerwy prowadził faworyt tej konfrontacji spod Jasnej Góry. Gdy jednak okazało się, że ponadprzeciętną formą wykazał się Grzegorz Remin (zdobył 39 punktów), a Radosław Lemański jak natchniony trafiał zza linii 6,25 m, najbliżsi rywale MCKiS-u Termo-Rex zamienili dociekliwe pytania na przygotowania do defensywnej gry przeciwko ekipie Marcina Lichtańskiego.

Serię trzech porażek z rzędu przełamali koszykarze AZS-u Politechnika Radomska. Podopieczni Marka Brzeźnickiego długo męczyli się z plasującym się przed tą kolejką na trzecim miejscu Mickiewiczem Katowice. Gdy jednak w drugiej odsłonie pojedynku podkręcili tempo, nic nie było w stanie ich zatrzymać. Zresztą wynik 96:64 mówi sam za siebie.

Już podczas pucharowej potyczki z Rosasportem Radom ekipa UMKS-u Kielce udowodniła, że na własnym parkiecie będzie niezwykle groźna. I nawet słabsza postawa Łukasza Pileckiego oraz roztargnienie w ostatniej kwarcie, która padła łupem Cracovii Kraków, nie była w stanie odebrać kielczanom czwartego zwycięstwa w sezonie.

Trwa tymczasem odliczanie przez zawodników Wisły Kraków kolejnych porażek, a tym samym kroków w stronę trzeciej ligi. W tej chwili mają już ich na swoim koncie siedem. Tym razem ulegli Albie Chorzów 78:87, chociaż dwie kwarty rozstrzygnęli na swoją korzyść.

Ważne zwycięstwa na swoim koncie zanotowała również Unia Tarnów, która wygrała ze Staco w Niepołomicach oraz Pogoń Ruda Śląska. Ci ostatni odprawili na własnym parkiecie Limblach Limanową.

Wyniki 7. kolejki:
AZS Politechnika Radomska - Mickiewicz Katowice 96:64 (23:23, 25:23, 20:10, 28:8)
Wisła Kraków - UKS Alba Chorzów 78:87 (15:19, 24:21, 14:25, 25:22)
MCKiS Termo-Rex Jaworzno - AZS Politechnika Częstochowa 89:73 (24:18, 13:21, 17:12, 35:22)
OSSM PZKosz Stalowa Wola - KK Komtek Bytom 60:83 (14:27, 14:19, 16:19, 16:18)
Pogoń Ruda Śląska - Limblach Limanowa 74:56 (13:16, 27:8, 16:26, 18:6)
UMKS Kielce - Cracovia Kraków 78:76 (24:13, 17:22, 25:19, 12:22)
Staco Niepołomice - Unia Tarnów 65:77 (18:18, 19:16, 15:22, 13:21)