Cykl ITF kobiet: Kosińska odpada w Le Havre

Karolina Kosińska nie wykorzystała faktu bycia najwyżej rozstawioną tenisistką turnieju ITF w Le Havre i odpadła z rywalizacji już w drugiej rundzie. Sprawczynią niemiłej dla nas niespodzianki okazała się niemiecka kwalifikantka - Sina Haas.

Adam Naruszewicz

Po pierwszym secie mogło się wydawać, że Kosińska nie będzie miała najmniejszych kłopotów z awansem do ćwierćfinału. Polka zwyciężyła 6:1. Kolejna odsłona gry była bardzo zacięta i zakończyła się wygraną siedemnastoletniej Niemki 7:5. W trzecim secie nasza zawodniczka wyraźnie odstawała od rywalki przegrywając 2:6. Spotkanie trwało niespełna 2 godziny.

Co ciekawe, w całym spotkaniu Kosińska zdobyła o dwa punkty więcej niż rywalka, wygrała też o 5 punktów więcej po udanym pierwszym serwisie. Nie przełożyło się to jednak na zwycięstwo w meczu.

Kosińska nie wystąpiła w Le Havre w deblu - udział naszej zawodniczki w singlu był więc zarazem ostatnim meczem polskiej zawodniczki rozgrywanym w tym tygodniu na poziomie ITF.