Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • art-e napisał/a komentarz do Dziennikarze "The Guardian" przesadzili. Jest screen

  Wpis nie był niestosowny, ale cynicznie podły, tym bardziej, że dokonany przez brytyjskiego dziennikarza w kraju, który był największą kolonialną potęgą świata a poprzez to przez długi okres czasu prześladował setki milionów ludzi na świecie, poprzez to, że odbierał im prawo do suwerenności, wolności a nierzadko i godności. To takie coś jak napisanie przez niemieckiego dziennikarza o polskich faszystach i wcale nie twierdze, że takich nie ma w Polsce, ale niektóre kraje nie mają moralnego prawa pisać pewnych rzeczy zważywszy na swoją historię i nie tak wcale odległą. To podłość najwyższego rzędu a nie nietakt czy niezręczność, jak przedstawia to autor tego artykułu

 • art-e napisał/a komentarz do Tokio 2020. Rozczarowujące igrzyska dla Polaków. "Zawodnicy muszą sobie wziąć za punkt honoru rehabilitację na ME"

  Odbudowa drużyny, bo zapewne kilku zawodników nie dotrwa do następnych Igrzysk będzie trudniejsza aniżeli się wydaje, bo ta kadra miała potencjał i teoretyczny i realny na duże sukcesy. Pomimo, ze ponoć jest grupa młodych i zdolnych, to jednak nie ten sam poziom dominacji jak w przypadku gdy obecni reprezentanci grali jeszcze jako młodzieżowcy, bo oni byli po prostu lepsi, także w swoim przedziale wiekowym. Walka o jakiś sukces na następnych Igrzyskach w siatkówce jest możliwa jedynie przy zachowaniu dużej części obecnych reprezentantów, co najmniej 2/3 ( jeżeli będą jeszcze w odpowiedniej dyspozycji) i ewentualne wprowadzenie 2-3 nowych zawodników do kadry. Rewolucja w reprezentacji spowoduje to, że nawet się do następnych Igrzysk nie zakwalifikujemy w siatkówce, bo obiektywnie patrząc widać, że grupa młodych z Fornalem na czele, to nie Kurek, Kubiak czy Nowakowski w swojej normalnej dyspozycji, chociaż akurat Kurek i ta tych ostatnich Igrzyskach wyróżniał się pozytywnie razem z Leonem.

 • art-e napisał/a komentarz do Tokio 2020. Bardzo dobre miejsce Polaków. Oto klasyfikacja medalowa igrzysk olimpijskich

  Lekkoatletyka a zwłaszcza rzut młotem wyciągnął nas za uszy z piątek dziesiątki w klasyfikacji medalowej, bo we wszystkich innych konkurencjach przy wysłaniu na Igrzyska blisko ćwierci tysiąca sportowców, było raptem 5 medali z czego 4 na wodzie. Nie ma gier zespołowych, sportów walki, kolarstwa, zwłaszcza torowego, pomimo, że była 50 lat mowa o tym, że to dlatego, bo nie ma krytego toru, okazuje się że niekoniecznie, podobnie będzie z zimowymi igrzyskami, gdzie też nie było krytego toru dla panczenistów, obecnie jest a właśnie całkowicie skończyły się jakiekolwiek sukcesy w tym sporcie. Jedynie szansa w skoczkach narciarskich na jakiś medal i to wszystko, a honor na tych igrzyskach uratowali przedstawiciele jednej dyscypliny, oby chociaż tak samo było w Pekinie.

 • art-e napisał/a komentarz do Vital Heynen zwrócił się do kibiców po bolesnej porażce. Przejmujące słowa

  Od pierwszego meczu widac było, że to nie to. Forma była na bańkę we Włoszech, nie wiadomo po co, a wiadomo, bo tam były wysokie jak na siatkówke nagrody pieniezne, a na Igrzyskach forma jak przed rozpoczęciem sezonu, ale tuz po jego zakończeniu.

 • art-e napisał/a komentarz do Tokio 2020. Zamieszanie po wyścigu Polek. Srebro było zagrożone!

  Brawa dla Franzuzek za słuszny protest. Brytyjki powinny byc zdyskwalifikowane, bo takie są zasady na wodzie, a postawa polskich działaczy jak zawsze radość ze srebra z podkulonym ogonem, bo Great Britain. Symbol polskich kompleksów i przytłoczenia jest ogromnY. Trudno komentować to co wszyscy wiedzą i czują, tylko udają świadomie, że jest inaczej, ten cynizm jest obezwładniający i porażający. Jeszcze raz brawa dla Francuzek.

 • art-e napisał/a komentarz do Remis jak zwycięstwo. Sousa strach zamienił w odwagę

  I z czego Wy się cieszycie, przy 0:0, sędzia nie dyktuje ewidentnego karnego dla Polski, potem uznaje bramkę z ewidentnego spalonego ( nawet bez VAR-u widział to boczny i nie miał żadnych wątpliwości), potem karny, którego być nie powinno, a był. Robią z Was balonów a Wy skaczecie do góry ze szczęścia. Zamiast zgłosić protest do UEFA, by już cos takiego się w następnym meczu nie powtórzyło, to piszecie o remisie jak o zwycięstwie. Do czego żeby doszli, że cieszymy się jak robią z nas bła....ów.

 • art-e napisał/a komentarz do Kardynalny błąd jednego z liderów! Nie wszyscy zwrócili na to uwagę

  Na tym Euro, wyróżni nas i pozostanie w pamięci jedno, debiut Kacpra Kozłowskiego, najmłodszego uczestnika mistrzostw Europy w piłce nożnej.

 • art-e napisał/a komentarz do Jan Tomaszewski po meczu Polaków: Ja jestem wkurzony

  Jan Tomaszewski swoje opinie buduje i wygłasza na podstawie swoich własnych doświadczeń, historii, odnosi do czasów, gdy polska reprezentacyjna piłka nożna coś znaczyła, bo obecnie nie znaczy nic. Hiszpanie nie sa xli na to, że zremisowali z reprezentacją Polski są źli na to, że zremisowali z tą reprezentacją Polski a nie z reprezentacją Polski z historii, gdy grał Lato, Szramach, Gadocha, Deyna czy Szymanowski z Musiałem na obronie a nawet tą z czasów Bońka, Młynarczyka i Kupcewicza. Traktuje to historycznie i porównuje a prawda jest taka, że ostatni występ polskiej reprezentacji i to olimpijskiej był sukcesem, ale było to w 1992 r. W tzw. dorosłej piłce Mundial w Meksyku, 1986 r., był ostatnim turniejem polskiej reprezentacji z którą się liczono, mimo, ze już wtedy była ona w okresie schyłkowym. Euro 2016 r. i wygrany jeden mecz z Niemcami, to tylko wyjątki potwierdzający tę regułę. Polska reprezentacja jest przeciętną reprezentacją europejską z drugiej dziesiątki, czasami bliżej tej pierwszej a czasami bliżej tej drugiej, obecnie, bliżej tej drugiej, pomimo posiadania w składzie R. Lewandowskiego, który potrafi strzelać bramki.

 • art-e napisał/a komentarz do Zamieszanie wokół odprawy Paulo Sousy przed Słowacją

  Pięciu polskich zawodników był przed Skriniarem w chwili oddawania przez niego strzału i ani jednego Słowaka. Każda drużyna wyblokowałaby ten strzał, tzn. każdy klasowy obrońca, ale my takich nie mamy, nie mamy też środka pola, bo Zieliński nie jest liderem drużyny, taka już jest jego natura i z piłką nożną nie ma to żadnego związku, Klich jest od czarnej roboty w Leeds a nie od rozgrywania piłki i prowadzenia gry drużyny, skrzydła są na poziomie Championship i MLS a atak bez prawdziwych skrzydłowych i wchodzącego środkowego pomocnika robiącego miejsce w polu karnym jest całkowicie zneutralizowany, tylko tyle i aż tyle.

 • art-e napisał/a komentarz do Paulo Sousa zapowiedział zmiany! Z Hiszpanią zagrają inni piłkarze

  Ja to bym się tak nie cieszył, bo z przecieków z kadry wiadomo, że Krychowiak ma się ogolić i ma udawać Pazdana, to ma być taktyka i szach mat dla Hiszpanów.

 • art-e napisał/a komentarz do Nieszczęsny Wojtek, zatrucie Makiem, niewybaczalny grzech Jóźwiaka i kryminał Krychowiaka

  Jak do tej pory, to najsłabsza drużyna tych mistrzostw, podobnie jak na MŚ 2018. Od dzisiaj kibicuję Finlandii, bo dla reprezentacji Polski ME 2020 (nomen omen) dzisiaj się zakończyły.

 • art-e napisał/a komentarz do Dużo gadania - efekt fatalny. Polacy przegrywają ze Słowacją, najsłabszym rywalem w grupie

  Nie ma co narzekać tylko wyciągnąć wnioski na przyszłość, a mianowicie następne dwa mecze potraktować szkoleniowo i przygotować poprzez to kadrę na mecz eliminacji z San Marino, by nie popełnić podobnych błędów, proponuję zagrać na sześciu obrońców, tzn. na dwie trójki, bo nawet przedmeczowa modlitwa red. Borka nie pomoże, tak zresztą jak i dzisiaj.

 • art-e napisał/a komentarz do Liga Narodów. Nie tak miało być. Gorzka porażka Polek

  @Arkadiusz Mochocki: porównanie wydaje się być całkowicie nieadekwatne, a pół profesjonalne ligi akademickie, których rozgrywki kończyłyby się meczami play-off i zdobyciem mistrzostwa kraju wydają się bardziej oddawać rzeczywistość, która jest fałszywie kreowana. Gdyby Bundesliga przez blisko 15 lat nie odnosiła żadnych sukcesów na arenie międzynarodowej, stałaby się ligą siatkarską taką, jak jest w Niemczech, bo przecież tam też panie grają w lidzie, ale zadęcie i sztuczna atmosfera wokół nie jest tak rozbudowana do absurdu, którego nijak nie potwierdzają wyniki sportowe, tak reprezentacji jak i drużyn klubowych, może trzeba po prostu wrócić do korzeni, by cos wartościowego na nowo zbudować, bo obecny system, pomimo starań i sponsorów i zatrudniania zagranicznych trenerów niczego specjalnego nie przynosi, tyle tytułem wyjaśnienia, dobrej nocy.

 • art-e napisał/a komentarz do Euro 2020. Wielki turniej bez “farbowanych lisów” w kadrze. Pierwsza taka sytuacja od 15 lat

  Mistrzostwa skończymy po trzecim meczu, ewentualny czwarty będzie cudem, niczym chodzenie po wodzie.

 • art-e napisał/a komentarz do Liga Narodów. Nie tak miało być. Gorzka porażka Polek

  Nie owijając w bawełnę, po prostu reprezentujące Polskę przegrały z reprezentacją olboy-ek z Dominikany, które były wsparte 3-4 młodszymi dziewczynami, a które wchodziły z ławki, bo w pierwszym ich składzie były panie już około 40 letnie i dość korpulentne, oczywiście żeby nie było jak najbardziej prawidłowo do wieku, żadnej w tym ujmy dla tych dojrzałych kobiet. 20 latki dostały baty od pań dystyngowanych, bo tak się duża część z nich poruszała. Trener jest słaby, to prawda, ale najwyższy czas skończyć z fikcją tzw. zawodowstwo, super, hiper ligi siatkówki pań i całej reszty tego cyrku, bo w Dominikanie o czym jestem przekonany w ostatnich 50 latach wydano mniej na te dziewczyny niż u nas za jeden sezon, a poziom i wyniki widać było dzisiaj na boisku. Może Zuzia, Rózia, Julcia, Olivia i prawie cała reszta to fajne dziewczyny, ale winny jest ten kto im wmówił, ze są zawodowymi sportowcami. Wyjście jest jedno, utworzyć ligę akademicką jakie jak w USA. Bardzo dobre zawodniczki na pewno trafią do zawodowych lig, potem stworzą reprezentację, bo te dziesiątki a może setki tysięcy wydane na tą dyscyplinę w wydaniu pań nic nie przynosi, a śmiem twierdzić, że w czasie naszych prawdziwych sukcesów w siatkówce kobiecej, ówczesne zawodniczki miały dwa razy gorsze warunki do pracy a więc treningi i zapewne co najmniej dwa razy mniejsze kontrakty, w Polsce na pewno, jeżeli ta różnica nie jest jeszcze większa.

 • art-e napisał/a komentarz do 43 lata temu polscy kolarze zginęli w katastrofie lotniczej. "Po otwarciu trumny okazało się, że w środku są konserwy"

  Od katastrofy minęło dużo czasu, ale czy akurat obecnie władzom będzie zależało na ponownym zajęciu się sprawą i próbom jej wyjaśniania od początku. Odnośnie dostępności akt w Bułgarii, nie jest to też do końca takie oczywiste, gdyż jeżeli faktycznie byłby to wypadek związany z działalnością armii bułgarskiej, wówczas zapewne istniałaby jakaś możliwość roszczeń odszkodowawczych od bułgarskiego państwa lub w wypadku ataku terrorystycznego od przewoźnika a zatem zapewne od bułgarskich linii lotniczych, a że w takich przypadkach jest trudniej, to nie jest żadną tajemnica, nigdzie i dla nikogo. Łatwiej jest postawić obelisk czy pomnik i w taki sposób 'załatwić" sprawę i upamiętnić ofiary,. Życząc powodzenia w poszukiwaniu prawdy, nasuwają się jednak spore wątpliwości, czy będzie to w ogóle w chociaż jakimś stopniu możliwe z różnych przyczyn.

 • art-e napisał/a komentarz do Ekspert zdziwiony decyzjami Paulo Sousy. "To niezrozumiałe"

  Ekspertów na poziomie pana Podolińskiego jest w naszym kraju, co najmniej kilka milionów, a jest grupa ''ekspertów", którzy ''znają się jeszcze lepiej'' na futbolu od pana Podolańskiego. Bartosz Kapustka nie nadaje się do kadry i nigdy się do kadry nadawał nie będzie, gdyż jest to piłkarz z charakterystyką podobną do Jakuba Koseckiego, nie zaś charakterystyką Romana Koseckiego, to jest takiego samego rodzaju przepaść. Dobry zawodnik ligowy, nawet mogący grać za granica, ale do reprezentacji za słaby, chyba, że chcemy rywalizować tylko z drużynami Bośni, Albanii czy obecnej Bułgarii czy Rumunii, bo nie z tymi drużynami z całkiem niedalekiej przeszłości już na pewno nie, jak niegdyś nasza kadra z czasów trenerów Górskiego, Gmocha czy Piechniczka. Adam Nawałka był na fali tychże trenerów, bo grał jako piłkarz w ich czasach i trochę mu pozostało z tamtego klimatu drużyn, czuł ich ducha. Czy trener Sosusa odniesie jakis sukces, tego nie wiadomo, ale oko na dobre, na tyle na ile mógł rozeznac potencjał i mozliwości poszczególnych piłkarzy. Faworyci dziennikarzy i ekspertów, raczej nigdy się nie sprawdzają na boisku, za to często potrafią brylować w mediach z pomocą tychże mediów a więc odpowiednich dziennikarzy.

 • art-e napisał/a komentarz do Konkurs indywidualny mężczyzn

  @Ires: I co z tego, że mają tyle medal, ale obecnie są dużo gorsi, tak samo jak Niemcy i Austriacy, a królują tylko dzięki regulaminom i manipulacji wynikami i piszę o sytuacji, która utrzymuje się już od dobrych kilku lat a nie tylko dzisiaj. To nie jest kwestia żadnego niedowartościowania ale elementarnej uczciwości, której im brakuje i zawsze im brakowało.

 • art-e napisał/a komentarz do Konkurs indywidualny mężczyzn

  To nie powinny być mistrzostwa świata, tylko mistrzostwa Niemców, Austriaków i Norwegów. Szwindel z wiatrem bardziej aniżeli razi w oczy, wszystko po to by odebrać szanse Polaków i Słoweńców. Wiem, że tak się nie stanie, ale nasza reprezentacja po konkursie powinna zwinąć sprzęt i po konkursie wyjechać do kraju, niech sobie robią mistrzostwa Niemiec. Austrii i Norwegii, akurat trzy medale. Ta sytuacja trwa juz przez dekady, dobrze chociaż, ze Igrzyska Olimpijskie będą w Chinach, bo to zwiększa szanse naszych skoczków. Tego medalu Żyły, nie mogą przeboleć, to widać, słychać i czuć, czuć niemiecki wurst.

 • art-e napisał/a komentarz do Joan Laporta straszy: Jak nie wygram, Messi odejdzie. Dlaczego?

  Leo Messi piłkarz legenda, ale legenda, to gablota klubowa z trofeami a nie już boisko. Wszystko ma swój czas a Leo jeszcze 2-3 lata kariery przed sobą, ale już nie tym swoim poziomie, może nawet już nie w Barcelonie.

 • art-e napisał/a komentarz do Peter Hyballa: Nie jestem bogiem. Mogę być potworem

  W przyszłym roku o tej porze Wisła będzie miała już innego trenera i nie jest to kwestia tzw. warsztatu trenerskiego, ale kwestia tego, że ten trener prowadzi zawodników w taki sposób, że ich kariera przy jego sposobie pojmowania piłki nożnej, to trwałaby co najwyżej trzy sezony a później byliby oni zdolni tylko grać w niższych ligach z uwagi na wyeksploatowanie organizmów. Może ze dwóch by wytrzymało dłużej, ale teraz piłkarz to zawód a praca na trzy lata, to za krótko, jako pomysł na życie, ale ma to ten pozytywy, że piłkarze zrozumieją na przyszłości swoich karier, jak może być. Poza tym zadawanie pytań krytycznych świadczy tylko o jednym o inteligencji człowieka i widać, że trener nie rozumie tego rodzaju mentalności, bo w Holandii czy Niemczech wszyscy podporządkują się przywódcy, bez słowa sprzeciwu, natomiast w Polsce, pomimo nawet tego, że w klubie większość piłkarzy jest z zagranicy, ale cała reszta klubu to Polacy i tutaj jednemu samcowi alfa, nikt się nie podporządkuje w taki sposób jak on to rozumie a to spowoduje konflikty już nie wywoływane przez samego trenera i stworzy alternatywny obóz, inaczej myślących i patrzących na rzeczywistość. Dla trenera nowa przygoda dla Wisły, nowe otwarcie.

 • art-e napisał/a komentarz do Kolejny włoski klub zainteresowany Krzysztofem Piątkiem. Szuka napastnika, by obronić się przed spadkiem

  Jeżeli to nie jest tylko tzw. kaczka dziennikarska, to K. Piątek powinien zmienić ligę i kraj w którym gra. Liga niemiecka mu nie służy i mentalnie chyba też nie czuje się w Niemczech najlepiej, abstrahując już od samej gry w piłkę. Jednym pasuje bardziej Północ a innym Południe, w wypadku K. Piątka, widać, że to natura bardziej południowca.

 • art-e napisał/a komentarz do Internauci martwili się o zdrowie Zbigniewa Bońka. Prezes PZPN odpowiedział

  Jeżeli ktokolwiek by mój wcześniejszy wpis potraktował pejoratywnie lub jak jakąś formę złośliwości, to zupełnie błędna interpretacja, po prostu w tym wywiadzie Z. Boniek był taki bardzo przygaszony jako coś mu dolegało więcej aniżeli tylko np. zwykły katar, złośliwości tu nie ma żadnej.

 • art-e napisał/a komentarz do Internauci martwili się o zdrowie Zbigniewa Bońka. Prezes PZPN odpowiedział

  Jeżeli Z. Boniek jest zdrowy i nic poza okiem mu nie dolega, wszystko jest o.k., ale wygląda jakby naprawdę był na coś chory i nie o radio czy telewizję tu chodzi i nie o wygląd rozumiany jako uroda, dobrze z tego wybrnął, ale dobrze mu życząc, chyba czas by jednak o zdrowie zadbał, bo przemęczenie, to co najmniej to, co mu dolega.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.