Bez niespodzianek - wyniki 7. kolejki I ligi gr. B koszykarek

W sobotę rozegrany został komplet spotkań 7. kolejki w grupie B I ligi koszykarek. Na czele tabeli bez zmian. Kłopotów ze zwycięstwem nad outsiderem nie miał zespół BS PA-CO Bank Pabianice.

Dawid Bilski

Już pierwsza kwarta ustawiła całe spotkanie i koszykarki Domeny.pl Siemaszka nie nawiązały walki z liderem. Postacią numer 1 tego spotkania była Olga Żytomirska, która zdobyła 26 punktów i zebrała 10 piłek.

W najciekawszym meczu kolejki "Akademiczki" z Katowic w ostatniej kwarcie zapewniły sobie triumf nad drużyną Finepharm-u Karkonosze Jelenia Góra. Gospodynie do zwycięstwa poprowadziła Agnieszka Stawowska - 25 "oczek" (5x3).

Nadal miano niepokonanego zespołu na własnym parkiecie zachowują koszykarki AZS-u Mostostal Res-Drob Rzeszów. Wygrana różnicą 17. punktów pierwsza kwarta i aż 53 zbiórki potwierdziły dominację rzeszowianek nad Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

Pojedynki w Krakowie i Lublinie zakończyły się wygranymi gospodyń.

Wyniki 7. kolejki:
Wisła II McArthur Kraków - Dromet AJD Częstochowa 64:53 (18:14,22:14, 9:9, 15:16)
Domeny.pl Siemaszka - BS PA-CO Bank Pabianice 53:81 (9:27, 16:18, 16:17, 12:19)
AZS AWF Katowice - Finepharm Karkonosze Jelenia Góra 77:71 (16:27, 24:17, 14:9, 23:18)
AZS Mostostal Res-Drob Rzeszów - TS Ostrovia Ostrów Wlkp. 71:54 (23:6, 22:17, 13:16, 13:15)
AZS UMCS Lublin - Korona Kraków 71:65 (15:16,20:21, 21:7, 15:21)