Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Krzysztof Sobota napisał/a komentarz do Kowalczyk kończy karierę. Niebawem PZN ogłosi jej nową rolę

  Pani Justyno, bardzo Pani dziękujemy za te lata. To były piękny czas. Szkoda, że prezesi nie wykorzystali tego czasu. Pan Tajner zniszczył biegi narciarskie. Ci co porównują Kowalczyk do Małysza - Owszem Małysz zszedł jako mistrz, tylko że Justyna jest najlepszą polską biegaczką, a Małysza przerósł już Stoch :P

 • Krzysztof Sobota napisał/a komentarz do Witold Bańka: Już dwa lub trzy medale to będzie wielki sukces. Mamy ogromne zaległości w szkoleniu

  Panie Bańka jakim sukcesem? Inne mniejsze państwa z niemalże mniejszym bądź takim samym budżetem biją nas na głowę. To nie jest wina sportowców, to wasza klęska. Żeby naród 38 mln, miał tak małe zaplecze sportowe?

 • Krzysztof Sobota otrzymał brązowy medal w kategorii Mistrzowski Komentarz

 • Krzysztof Sobota napisał/a komentarz do Marek Bobakowski: Nie róbmy ze sportowców świętych krów (komentarz)

  Sportowy, sportowcami, ale za to ze Polska nie zdobyła jeszcze żadnego medalu są winne całe te związki. Gdyby taka Hojnisz, Jaśkowiec, Bródka reprezentowali Norwegię, Niemcy czy Holandię mieliby dużo lepsze wyniki. Ale niestety są skazani na polskich działaczy. W Polsce sport nie istnieje. Zamiast tworzyć równych zawodników, tworzymy pojedyncze osobowości, wyjątkiem tego są tylko skoki. Niestety, mamy świetne warunki do sportów, możemy skakać, biegać, pływać, jeździć, ale pieniędzy nam brakuje. Była Kowalczyk, odnosiła wyniki, ale ani tras nie ma , ani zawodników na podobnym poziomie. Była Otylia, a po Otylii nie pozostała ani jedna zawodniczka. To samo jest w innych sportach. Pretensje trzeba mieć do ministerstwa sportu, a nie do Stocha czy Kowalczyk, czy innych sportowców.

 • Krzysztof Sobota napisał/a komentarz do PŚ w Lillehammer: Justyna Kowalczyk nie ukończyła biegu. Triumf Charlotte Kalli

  Dzisiejszy bieg nie został ukończony, ale nie ma co robić dramatu. Justyna w tym biegu i tak się nie liczyła, a siły lepiej zachować na kolejne zawody, treningi. Justynie na razie brakuje jeszcze takiej wytrzymałości tempa jakie mają rywalki. Po 7,5 km klasyku była 14, także tą wytrzymałość jeszcze trzeba dopracować. Myślę, że na rezygnację z tego biegu mogło nałożyć się wczorajsze zmęczenie. Wczoraj Justyna na podbiegach była jak kozica. Gratulację należą się Kalli, która jak na razie szykuje się na wielką faworytkę podczas IO. Marit na chwile obecną nie jest tak mocna jak była, ale za kilka dni, tygodni znowu zobaczymy tą dawną Marit.

 • Krzysztof Sobota napisał/a komentarz do Justyna Kowalczyk dopiero czwarta w ćwierćfinale. Polka odpadła w sprincie w Kuusamo

  Dzisiejszy dzień był bardzo zaskakujący. Norweżki poradziły sobie dziś fatalnie. Brak Bjoergen, Weng, Falli czy Oestberg to duże zaskoczenie. Finki również nie zachwyciły. Co do Justyny to jest w tej chwili średnio. W eliminacjach jeszcze brakuje jej prędkości, a w w ćwierćfinale popełniła kilka błędów. Spóźniła start, zły tor, średnie zjazdy nie dały półfinału. Podbiegi Justynie jak zawsze idą świetnie ;) Optymistyczne jest to, że z tygodnia na tydzień Kowalczyk wygląda lepiej. Ten bieg był jeszcze lepszy od tych poprzednich w Finlandii. W Korei będzie inna trasa, bardziej dopasowana pod Justynę. Kowalczyk musi zdecydowanie poprawić starty i zjazdy. Jutro jest szansa na czołową dziesiątkę ;)

 • Krzysztof Sobota napisał/a komentarz do PŚ w Wiśle: Japończyk triumfował. Kamil Stoch na podium!

  O czym ty mówisz? Mamy aż czterech Polaków w dziesiątce. To jest naprawdę bardzo dobry start. Zazwyczaj Polacy słabiej zaczynają, a rozkręcają się w środku. Nasi bardzo dobrze zaczęli. Oczywiście, że nie są jeszcze w szczytowej formie, ale ona z tygodnia na tydzień będzie rosła. A nie ma co porównywać zawodów letnich do zimowych, bo to dwie różne rzeczy. Latem masz inne warunki pogodowe, nie ma śniegu, jest inny wiatr, także są zupełnie inne czynniki. Jest dobrze, nie ma co się martwić ;)

 • Krzysztof Sobota napisał/a komentarz do PŚ w Wiśle: Japończyk triumfował. Kamil Stoch na podium!

  Nasi skoczkowie świetnie zaczęli ten sezon ;) Myślę, że pod względem emocji jak i wyników ten sezon będzie bardzo podobny do poprzedniego ;) Gratulację dla wszystkich naszych skoczków ;) Z tygodnia na tydzień będzie jeszcze lepiej, a już jest naprawdę dobrze.

 • Krzysztof Sobota napisał/a komentarz do Dobry występ Justyny Kowalczyk w Pucharze FIS. Czwarte miejsce w biegu stylem dowolnym

  Dzisiejszy bieg był dobry jak na styl dowolny. Czwarte miejsce i zaledwie 2 sekundy do podium. Oczywiście dzisiejsze te zawodniczki były słabsze niż sprzed tygodnia, ale bieg był na pewno lepszy i tu nie chodzi o wynik. Chodzi o sam bieg, który był lepszy niż tez z sprzed tygodnia. Z dnia na dzień jest coraz lepiej ;) Teraz czekamy na piątek!

 • Krzysztof Sobota napisał/a komentarz do PŚ w Wiśle: triumf Norwegów. Polacy na podium!

  Człowieku daj na luz. To są pierwsze zawody. Od bardzo dawna jak pamiętam tak jest czy w skokach narciarskich, czy w biegach narciarskich, że naszym na początku sezonu słabiej idzie, a dopiero w środku się rozkręcają. Dziś mamy początek i drugie miejsce. To daje dużo do myślenia.

 • Krzysztof Sobota napisał/a komentarz do PŚ w Wiśle: triumf Norwegów. Polacy na podium!

  Podium w pierwszych zawodach PŚ? Jest bardzo dobrze. Widać, że nasi chłopacy są w formie. Kamil z tygodnia na tydzień będzie się coraz bardziej rozkręcał. Kubacki, dzisiaj mnie bardzo pozytywnie zaskoczył. Jest moc wśród naszych skoczków.

 • Krzysztof Sobota napisał/a komentarz do Udany start Justyny Kowalczyk. Polka wygrała zawody w Saariselce

  Zwycięstwo te na pewno dobrze wpłynie na Justynę pod względem psychicznym. Forma będzie rosła z biegu na bieg. Za tydzień Kussamo, więc tak naprawdę wielka walka z zawodniczkami z czołówki. Myślę, że będzie dobrze. Może jeszcze nie walka o miejsca w czołowej 5, ale będzie okej. Nie ważne jest w tej chwili miejsce, a forma.

 • Krzysztof Sobota napisał/a komentarz do Justyna Kowalczyk druga w Saariselce. Lepsza tylko Therese Stadlober

  Therese Stadlober to nadzieja dla Austriaków. Jest to młoda, zdolna zawodniczka, która w niedalekiej przyszłości może walczyć o naprawdę wysokie lokaty. co do Justyny to jeszcze nad tą formą trzeba popracować, ale miejmy nadzieję ze z tygodnia na tydzień będzie coraz lepiej.

 • Krzysztof Sobota napisał/a komentarz do Na koniec zmagań w Muonio Justyna Kowalczyka poza podium

  Prawdziwi kibice powinni być zawsze, czy zwycięstwo czy porażka ;)

 • Krzysztof Sobota lubi Komentarz

  Kibice (nie tylko oni) będą wiedzieli, że nie jest łatwo o dobre miejsca, a tym bardziej o medale...

 • Krzysztof Sobota lubi Komentarz

  W Kussamo na dobrych nartach powinna wejść do 30 w sprincie i na tej trasie, bo jest dla niej dobra powalczyć o półfinał. Na 10 km klasykiem pewnie miejsce w okolicach pierwszej dziesiątki. A w pościgu łyżwą wynik raczej bez znaczenia.
  Zresztą po tych startach trudno dużo mówić, bo nawet w roku olimpijskim, gdy w Soczi sięgała po medal w tych samych zawodach w łyżwie była dopiero 24.

 • Krzysztof Sobota napisał/a komentarz do Na koniec zmagań w Muonio Justyna Kowalczyka poza podium

  Narty to podstawa, tylko mam wrażenie że w zespole Justyny od kilku sezonów jest problem z nartami. Rywalki oczywiście mają inne warunki, inne finanse, ale narty zazwyczaj mają dobrze przygotowane. Zdarza się, że niekiedy mają problemy na zjazdach, na podbiegach. Jednak u Justyny to się dość często zdarza. Wiem, że to nie jest jej wina. Tylko teraz trzeba jej w końcu dobrze i porządnie przygotować narty.

 • Krzysztof Sobota napisał/a komentarz do Na koniec zmagań w Muonio Justyna Kowalczyka poza podium

  Styl dowolny nie jest najmocniejszą stroną Justyny i o tym wszyscy dobrze wiemy. Najważniejsze, aby styl klasyczny był w jak najlepszym porządku. Ten dzisiejszy bieg był średni. Z jednej strony słaby, z drugiej są też pozytywne strony. Plusem jest na pewno to, że na dystansie 8,6 km straciła do Finki 42 sekundy. To nie jest wcale, aż tak dużo. Minus to fakt z jakimi zawodniczkami przegrała. Jeżeli chodzi o ten weekend to trzeba powiedzieć sobie prawdę, formy jeszcze nie ma. W Kussamo, też nie ma co liczyć na dobry wynik. Ale nie ma co się denerwować, igrzyska są dopiero w lutym, więc tego czasu jeszcze trochę jest. Wierzę w Justynę i trzymam za nią kciuki.

 • Krzysztof Sobota napisał/a komentarz do Justyna Kowalczyk ponownie na podium w Muonio. Polka trzecia w biegu na 4,3 km

  Ja bardzo wierzę w Justynę, ale niestety do jest formy jeszcze długa droga. 24 sekundy do Finki na tak krótkim dystansie to dość duża strata. Na dodatek Kowalczyk była prawie o 6 sekund wolniejsza od Rosjanki. Co prawda te zawody to tylko sprawdzenie, ale niestety do formy nadal trzeba dążyć. Wierzę, że ta forma przypadnie na Igrzyska ;)

 • Krzysztof Sobota napisał/a komentarz do Justyna Kowalczyk zainaugurowała sezon. Polka na podium w fińskim Muonio

  Dzisiejszy wynik tak naprawdę nic nie oznacza. Ciężko doszukiwać się sukcesu czy porażki. Kowalczyk pobiegła na próbę, a czy się ona udała to chyba sama o tym wie wraz z trenerem. Jeżeli Kowalczyk planuje walczyć o medal w sprincie to musi popracować na pewno na zjazdach, gdyż one w ostatnich sezonach wypadały słabo. Przed zjazdem Kowalczyk często bywała pierwsza, a po zjedzie spadała na trzecią-czwartą pozycję. Ważny jest również start, aby rozpocząć go równo. W tamtym sezonie Kowalczyk miała z tym problem, lecz nie przygotowywała się za bardzo do sprintów. Mam nadzieję, że teraz będzie inaczej ruszać. W sprincie również będzie ważna taktyka, ale tu ciężko przewidzieć. Najważniejsze to dobrze ruszyć, być na przodzie w biegu i nie dać się przyblokować. Na zjadach być pierwszym i ostatecznie jak najmocniej finiszować na ostatniej prostej.

 • Krzysztof Sobota napisał/a komentarz do Marit Bjoergen zdecydowanie wygrała bieg na 30 km w Oslo, Justyna Kowalczyk 6.

  Marit Bjoergen znowu najlepsza? Nie wierze już w to, że biega czysto. Pokonuje świetne zawodniczki o ponad 2 minuty? Już na 2 km uciekła rywalkom ... Justyna pobiegła dziś fantastycznie. Było widać, że jest moc. Brak zmiany nart, chyba był dobrym pomysłem. Kowalczyk ten bieg rozegrała bardzo dobrze taktycznie. Szkoda trochę tego ostatniego kilometra. Tam Justynie brakowało już sił, aby ścigać się z Finkami. Myślę, że za rok ma szanse walczyć o medal, chociaż będzie bardzo ciężko. Parmakoski i Niskanen pobiegły bardzo dobrze. Niskanen obudziła się na koniec sezonu ;) Weng i Oestberg już chyba są wypompowane. One chyba już tylko myślą, o tym aby jak najszybciej zakończył się sezon. Kalla biegła dziś również fanatstycznie, ale na końcówce miała to samo co Justyna. Zabrakło jej po prostu już sił. Szwedka nie jest przyzwyczajona do takiego wysiłku. Mało biega w PŚ i takie są tego skutki. Jestem bardzo mile zaskoczony biegiem Saarinen. Uważam, że jak na swój wiek, swoje możliwości pobiegła rewelacyjnie.

 • Krzysztof Sobota napisał/a komentarz do Marit Bjoergen mistrzynią świata na 10 km. Justyna Kowalczyk na ósmym miejscu

  Ona już mówiła w wywiadzie dla TVP. Trzeba było oglądać.

 • Krzysztof Sobota napisał/a komentarz do Marit Bjoergen mistrzynią świata na 10 km. Justyna Kowalczyk na ósmym miejscu

  Słaba? 8 miejsce w MŚ jest słabe? A ty w ogóle kiedyś coś osiągnąłeś? Jestem przekonany, że nie. Ty byś nawet jednego treningu nie wytrzymał z Wierietielnym. A do sprintu, to chyba żartujesz. Justyna odrabiała na odcinku 1,3 km do najlepszych po 7-9 sekund. Marcisz biegła słabo i to dało 9.miejsce. Nawet Marcisz nie jest na nią zła, bo wie że Justyna wykonała kawał roboty.

 • Krzysztof Sobota napisał/a komentarz do Marit Bjoergen mistrzynią świata na 10 km. Justyna Kowalczyk na ósmym miejscu

  Stało się to co się miało stać. Taki jest sport, że raz się jest na górze, a raz na dnie. Bieg Justyny nie był taki zły. Wynik jest naprawdę przyzwoity. Bycie 8 na MŚ to wielka duma. Pewnie, że szkoda tego medalu. Pewnie, że chciało się więcej. Ale po prostu to nie był dzień Justyny. Kowalczyk raz pokonuje Kalle, raz Parmakoskiego, a raz przegrywa i z Haagą. Cieszę się mimo wszystko, że mogłem oglądać ten bieg. Teraz pozostaje mi czekać do IO. Co do Marit, to na pewno będzie jeszcze miała złoto w sztafecie i na 30 km. Nie rozumiem jak to jest możliwe, że 37 letnia kobieta pokonuje o wiele młodsze, świeższe zawodniczki. Szkoda jest mi Kallę, Parmakoskiego które ciągle muszą zadowolić się niższymi pozycjami.

 • Krzysztof Sobota lubi Komentarz

  TAJNER UŚMIERCI BIEGI NARCIARSKIE.
  Ostatni osłuchałem Staregę, że chce wyjechać do Norwegii tam trenować z najlepszymi, oczywiście to sfinansują rodzice, plus które wywalczył stypendium w sprincie. Moim zdaniem dobrze robi że chce wyjechać do Norwegii, bo nie ma tu szukać nić w Polsce PZN jemu nie pomoże żeby lepiej rozwijał, pan Tajner zaniedbał biegi, a byłą szansa, Bo Justyna Kowalczyk wypromowała biegi. Pan Tajner od 2010 roku obiecuje że powstanie trasa biegowa z Zakopanym. Projekty są od kilku lat, nadal nie ma trasy w Zakopanym.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.