Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Andrzej TRybus napisał/a komentarz do Żużel. Fajfer nie nadaje się na trenera. Wskazał, czego mu brakuje do tej roli

  @Całkiem Skibicowany: został pomocnikiem trenera :-))

 • Andrzej TRybus napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Same nowinki dla klubów mające na celu " obniżanie " kosztów działalności . No nie mówię o rzeczach potrzebnych jak plandeki na tor . Tylko, że nawet te plandeki trzeba gdzieś na stadionie przechowywać . Każdy wie jak wygląda naczepa tira , a to długość około 14 m . To mniej więcej dla zobrazowania taki odcinek plandeki na tor . W Krośnie to prawie 400 m do zakrycia . 400 : 14 = 29 plandek na tira . Trzeba jakąś halę postawić , żeby to zmieścić, aby przechować . :-)) .
  WC dla zawodników musi być stałe , czyli odpadają Toi Toie , chociaż spodziewałem się, że będzie taki w każdym boksie dla zawodnika w parku maszyn .
  Jeżeli takowego stałego WC nie ma w klubie , to trzeba będzie wybudować , czyli pozwolenia na budowę , plany kanalizacji itd .
  Dmuchawce miały homologację na 10 lat , teraz będą na 7 lat, więc szybciej będzie trzeba wyskoczyć z ponad 100 000 zł .
  No i całe sztaby ludzi teraz będą wybitnie śledzić doniesienia i przewidywania pogodowe .
  Linie w parku maszyn pomiędzy gospodarzami a gośćmi . Może lepiej postawić ścianę i dwa osobne wjazdy by zrobić ? .
  Brakuje tylko wymogu złotych klamek , chociaż i to kiedyś mogą wprowadzić . :-))

 • Andrzej TRybus napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  No tak , wszyscy wszystkich poprowadzą do awansu i Zieloną Górę i Bydgoszcz . Jedno jest pewne , że któryś z tych klubów wtopi potężną kasę i awansu nie będzie, a wcale się nie zdziwię jak obie nie awansują, a inna drużyna z pozostałych 1 ligowców .
  :-)))

 • Andrzej TRybus napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Gdyby w klubach czekano tylko na listopadowe okienko transferowe, które jest czystą fikcją, to nawet kluby Ekstraligi miały by małe problemy ze składami . Przebijanie ofert było by normalnością . Nie mówiąc już o niższych ligach . Rozmowy te nieodicjalne z zawodnikami trwają już od połowy sezonu , bo wtedy jest już jakiś obraz możliwości zawodnika . Największą głupotą, która stwarza problemy dla beniaminka , czy to z 1 Ligi, czy również z 2 Ligi to koniec rozgrywek . Wiadomo, że po awansie są konieczne wzmocnienia , bo różnica pomiędzy poszczególnymi klasami jest ogromna .
  Jaki może mieć drużyna beniaminka z 1 Ligi wybór i dostęp do zawodników, skoro kończy rozgrywki tydzień lub dwa po zakończeniu Ekstraligi ? . Tylko do zawodników spadkowicza, co z góry stawia ją na pozycji kandydata do spadku .
  Jest ciągła tendencja do podnoszenia poziomu na wszystkich poziomach . Są pewne kontrowersje odnośnie przepisu o U 24 , ale dzięki temu , zeszło kilku zawodników z Ekstraligi do 1 Ligi, a to z kolei wpłynęło na wyższy poziom rozgrywek i mocniejsze składy w 1 Lidze , ale też i koszty , bo wzrosły stawki . To samo dotyczy 2 Ligi .
  Jak można rozmawiać z danym zawodnikiem z wyższej Ligi, skoro samemu nie ma się pewności jakie się zajmie miejsce na koniec i czy się awansuje . Najpierw rozgrywki powinna kończyć 2 Luga , co najmniej tydzień później 1 Liga , a na koniec Ekstraliga . Wtedy wiemy kto awansuje i jakie ma miejsce , oraz ma chociaż tydzień na ewentualne rozmowy z zawodnikami .
  U nas kończy Ekstraliga, zawodnicy są już dogadani i składy zamurowane , a beniaminek ma duży problem i albo próbuje ściągnąć zawodników ze spadkowicza, albo jedzie składem , którym awansował , co znacznie osłabia jego szanse na utrzymanie po awansie .
  A terminarz jaki by nie był , to i tak każdy musi jechać z każdym . Na początku każdemu brakuje rozjeżdżenia i to zarówno gospodarzom jak i gościom , to może być różnie i różne wyniki .
  Rozegranie 3 - 4 kolejek daje dopiero już jakiś obraz drużyny i ich możliwości . Jak narazie to tylko papierowe dyskusje , a tor wszystko zweryfikuje .

 • Andrzej TRybus napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Graty dla Opola . Awans pewny . :-)

 • Andrzej TRybus napisał/a komentarz do Żużel. Zdunek Wybrzeże będzie pod presją? "Taka sytuacja miała miejsce cyklicznie"

  @Wislakzks: chyba jak będzie w Zatoce Gdańskiej sztorm co najmniej 9 w skali Boforta . :-)

 • Andrzej TRybus napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Wszyscy jakoś prezesowi Dziembie tylko rzucają kłody pod nogi . :-))
  Jakoś do Opola pasuje piosenka Golec Uorkiestra - " Ściernisko " .
  Plany jak zawsze ambitne , ale ciągle ściernisko na polu . Nawet jak ostatnio czytałem, nie zanosi się na remont stadionu, bo miasto ma w planie budowę nowego stadionu piłkarskiego dla Odry Opole i nie będzie kasy na stadion żużlowy . Awansu nie było , bo Świdnicki się zmęczył na zawodach w Krośnie , były menadżer płakał prawie w tv , że ceny w 1 Lidze takie, że szok i apelował do prezesów o powstrzymanie tego , telewizja nie chce płacić, GKSŻ narzuca swoje i nie słucha prezesa , itd .
  Normalnie pech jak .... .

 • Andrzej TRybus lubi Komentarz

  @biszkopt1410: Czasem może sie okazac że osiolki mial w Gorzowie a teraz bedzie miał rakiety. Pozyjemy zobaczymy.

 • Andrzej TRybus napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Toru to niech pilnują sobie w Gnieźnie, żeby w połowie zawodów się nie rozsypał jak na meczu z Wilkami . :-))

 • Andrzej TRybus napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Falubaz Zielona Góra ma drużynę - kasy , Abramczyk Polonia Bydgoszcz - nazwisk , a Cellfast Wilki Krosno - zawodników .
  Zobaczymy , która koncepcja zwycięży i awansuje do Ekstraligi . Może ktoś zupełnie inny wyskoczy ? .
  Zobaczymy po sezonie . :-))

 • Andrzej TRybus napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Co to dzisiaj ma za znaczenie ? . Już dawno po okienku transferowym, a tak naprawdę o przygotowanej umowie na jazdę w Cellfast Wilkach Krosno to może mówić Jan Kvech, a nie Tonder .
  Poza tym jest rzeczą niemożliwą, aby Falubaz puścił 2 zawodników i to do konkurencyjnego klubu, czyli rywala w lidze. Jak Mads Hansen im wywiał do Devils to nawet Janka nie puścili z Falubazu .
  Po przeczytaniu tej relacji , myślę, że Tonder też był skłonny odejść, ale przez kontrakt jak podpisał wcześniej , też został uziemiony jak Kvech .
  Czyli obaj są szczęśliwi . :-)))

 • Andrzej TRybus napisał/a komentarz do Żużel. Kibice są oburzeni zachowaniem klubu: "jawna kpina". Prezes odpiera zarzuty

  @krakowska49: dobrze napisane o RzTŻ .

 • Andrzej TRybus napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Kvech to podpisał 3 letni kontrakt jak przyszedł do Zielonej Góry i on go jeszcze obowiązuje, na sezon 2022 a nie, że teraz przedłużył go jeszcze na 3 lata .
  Bardzo się " cieszył " , sądząc po zamieszczonej fotce i jego minie z faktu, że Falubaz go nie puścił do Krosna i musi zostać w Zielonej Górze . :-)

 • Andrzej TRybus napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Odnośnie Wielkiego Startu Gniezno , jedyna i najważniejsza jest opinia jednego eksperta od wiatrów , który o dziwo milczy , a powinien być aktywny . Jestem zaskoczony jego milczeniem .
  To chyba nie przez Covid 19 . Przynajmniej mam taką nadzieję .
  Ktoś tu podaje kwotę 2,5 mln . Cellfast Wilki Krosno ( ten według jego opini - klubik , miał budżet na zezon 2021 około 3, 7 mln . ) Zobaczymy co pokaże Gniezno w sezonie 2022 . :-)

 • Andrzej TRybus napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  No to sezon 2023 mamy już z głowy jak chodzi o awans do Ekstraligi . Czyli ..... w eWinner 1 Lidze odbędzie się finałowy dwumecz Falubaz - Polonia , a pozostałe kluby mają obecne składy na sezon 2024 . : - ))))) .
  Kibicom Gdańska, Łodzi , Krosna, Gniezna, Landschut i Rybnika pozostaje opowiedzieć się
  Po stronie finalistów, żeby mieć w sezonie tak okrojonym chociaż trochę emocji związanych z żużlem . Ha ha ha . W tym układzie mam spory dylemat , co tu wybrać - Zielonkę, czy Bydzię ? .
  Chyba rzucę monetę , orzeł czy reszka .
  Orzeł to Falubaz Zielona Góra , reszka to Polonia Bydgoszcz . O ! , przypadł mi Orzeł . :-)))
  A co Wam kibice ? .

 • Andrzej TRybus napisał/a komentarz do Żużel. Co będzie, jeśli Abramczyk Polonia nie awansuje? Kanclerz odpowiada Leśniakowi i proponuje zakład!

  @Edibyk19: tormistrz i komisarz toru zarazem , czyli 2 w 1 . :-)) . Ty się przyjżyj na jaki przygotowanych torach przyszło Wilkom jeździć , Gniezno, Bydgoszcz i nikt takich pierdół bez pokrycia nie wypisywał. Bydgosz tak przygotowała sobie tor na ten mecz kompletnie bez presji , który miała wygrać za 3 pkt rozjeżdżając Krosno w pył, że sami mało się na nim nie pozabijali , a za 3 pkt to go Krosno wygrało . Ba, cały stadion bardzo kulturalnie krzyczał - je.... ć Krosno, a po upadku na tym robiącym się bagnie Musielaka , kibice z pełną kulturą skandowali w jego kierunku - wy.... łaj i domagali się dalszej jazdy na tak perfekcyjnie przygotowanym torze I naprawdę bezpiecznym .
  W Gnieźnie tor się sypał od połowy meczu i też jechali . Myślę, że bardziej chodzi o tor w Krośnie I te zawody juniorskie trwające do północy i wymianie bodaj 7 elementów dmuchawca, ale toru nie przygotowywał klub, ale organizator tych zawodów , a funkcyjni Wilków wykonywali polecenia i zalecenia tegoż organizatora . Inna sprawa, że juniorzy prezentowali tak wysoki poziom w większości, na dodatek tak przyczepnym i zarazem najdłuższym w Polsce, że część tych zawodników jechała tu po raz pierwszy w życiu . Tu niewielu seniorów sobie radzi , a co dopiero juniorka .
  Mając tak fachowe oko i czytając tak dogłębną analizę jaką opisałeś , to obrazowo odniosłem wrażenie, że malujesz obraz zamiast po blejtramie pędzlem i farbami , to malujesz szybę ustawioną metr od niego używając wałka malarskiego i to nieporadnie .

 • Andrzej TRybus lubi Komentarz

  @Al Bundy: Ciekawe czy tobie cokolwiek w zyciu wyszlo bo wydaje mi sie że nic.

 • Andrzej TRybus napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  No tak , Krosno związało się z Kotlarem tylko że on mieszka we Władywostoku, a ściągnięcie go do Polski to jest wyzwanie . Sprzęt, mechanik, lokum itd . Miał nawet dostać szansę wyjazdu na tor w Krośnie , ale niestety przed tym faktem miał wypadek w Rosji zakończony złamaniem nogi i do startu w Polsce nie doszło . Oby w Tarnowie dano mu było wyjechać na tor i pokazać swój potencjał .

 • Andrzej TRybus napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Od czasów kiedy Ilję Czałowa odkopało Krosno za czasów KSMu i dzięki temu o nim usłyszano, po czym obrał kierunek Opole odmawiając podpisania kontraktu z powstającymi po KSMie Wilkami Krosno, to zawodnik praktycznie zapomniany w Polsce . W Opolu się nie najeździł, przeszedł do Rzeszowa w którym miał praktycznie epizod 1 meczu , następnie czasy pandemiczne i to by było na tyle w temacie Czałowa . W Rosji jeździł, ale nie w Polsce . Teraz kontrakt w Tarnowie , czyli odnotowanie tego faktu i nic poza tym .

 • Andrzej TRybus napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Ujmę to trochę inaczej i z tym się powinna większość zgodzić . Zaprezentowany skład Cellfast Wilków Krosno , nie jest składem do spadku . :-)))

 • Andrzej TRybus napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  No patrzcie jak to historia lubi się powtarzać . Wcześniej Toffik poszedł przez Miedziaka z Torunia , a teraz Miedziak przez Dydka . :-) . Różnica jest jednak taka, że Tobiasz nie " wypłakiwał się " z tego powodu publicznie podając zejście ligę niżej przez innego zawodnika jako przyczynę tej sytuacji .

 • Andrzej TRybus napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Już to widzę, jak Grzegorz nauczy się gwary Śląskiej. :-) . Może kilku zwrotów . Ślązacy mówią, że gorol nigdy się tego nie nauczy . To nie tylko fonetyka, pisownia i akcent , to jeszcze trzeba zrozumieć . Ha ha ha .
  Nawet nie wiem czy to dobrze piszę, ale ...
  - Dziołcha, podziwej sie jakie te szczewiki majo piekne kronfleki. :-) ( chodzi o buty i o obczasy) .

 • Andrzej TRybus napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Nigdy nie ma pewności, że zawodnik , czy nawet gwiazda o znanym nazwisku schodząc ligę niżej, a nawet czasami dwie , tak naprawdę mega odpali i będzie na torach niższej ligi rządził i dzielił . Może w pierwszym sezonie bazując na pozostałym sprzęcie po ekstaligowym tak będzie, ale nie koniecznie, bo kilka znanych nazwisk by się znalazło, które zwyczajnie zawiodły takie oczekiwania zarówno klubów jak i kibiców w przeszłości . Czasem te nazwiska wręcz giną w tłumie no ale zobaczymy w sezonie 2022 .

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.