• Dziesięciozespołowa z KSM. Rozprawa ostateczna

  Gd y w zeszłym sezonie środowisko żużlowe po długich debatach i konsultacjach na wielu szczeblach ostatecznie uzgodniło zasady oraz kształt rozgrywek ligowych na kolejne lata, wydawać się mogło, że przed nami przynajmniej kilkanaście miesięcy ciszy medialnej w rzeczonej sprawie. Wydawać się mogło... (…)

  Więcej

 • Krajobraz po końcu świata (III): Skuteczni, sprawni, oddani

  Koniec świata zimą odwołano. Kosztowało to takie mnóstwo pieniędzy i wysiłków, że u progu końca świata zapomniano odwołać zimę. A ta jakby wjechała na rondo – wkoło zawiewa, zamiata i szczypie. Niejednemu prezesowi to być może na rękę przy dopinaniu budżetu. Choć na rękę nie będzie, gdy spiętrzone w (…)

  Więcej

 • Krajobraz po końcu świata (II): Ślepa klacz, czyli jaja Palucha

   Ale jaja – pomyślałem. Po 13 biegach meczu Stal Gorzów przegrywa z Unią Leszno 37:41. Wygrana wymyka się z rąk, wszystkie ręce na pokład, a w takich momentach Stal zwykła miewać jednego bohatera. Jednego w kilku osobach – jeźdźca, mechanika, podstawiacza sprzętu, holownika - Tomasza Golloba. Tonący (…)

  Więcej

 • Krajobraz po końcu świata (I): Cholerna trzynastka

  Zapowiadało się na koniec świata. Bo jeśli nie podpiszemy z Nickim, ani z nikim innym z czołówki Grand Prix to… koniec świata. Jeśli spadniemy po tylu latach walki o awans to… koniec świata. W niektórych miejscowościach nie ukrywano, że podjęto numeryczny dialog z apokaliptycznymi prorokami. 21.12.2012 (…)

  Więcej

 • Szeregowiec Ryan. Degradacja

  Nie dalej niż kilka dni temu żużlowy świat obiegła wiadomość o zakończeniu kariery przez kapitana toruńskich Aniołów Ryana Sullivana. Środowisko zamilkło w głębokim wstrząsie, by za moment buzować już od spekulacji i domysłów. Czy decyzja Kangura - o ile zaskakująca, dla wielu nawet druzgocąca - była (…)

  Więcej