Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Janusz Berezecki napisał/a komentarz do Ciąg dalszy skandalu. Jest oświadczenie Słomińskiego

  Jak dla mnie dziwnym się wydaje, że zaistniałej pomyłki nie można naprawić. Czy to świadczy o słabej Pozycji Polski w Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim? Gdyby taka sytuacja zaistniała w innej ekipie. np. USA, Niemieckiej.......również tak samo by zostali potraktowani. Dlaczego w ogóle nie jest brane pod uwagę to, jak takie wykluczenie przeżywają wykluczeni sportowcy. Gdzie się podziała idea, duch sportu i rywalizacji w uczciwej walce sportowej. Czyżby polscy pływacy byli tak silni, że zagrażają wielu innym ekipom. To wszystko co się dzieje pod presją pandemii, zaczyna być mało normalne i zrozumiałe. Olimpiada, bez widzów........czy to normalne?

 • Janusz Berezecki lubi Komentarz

  Panie Darku, niech się Pan trzyma w zdrowiu! Jest Pan LEGENDĄ i basta! Każdy ma prawo do indywidualnych opinii i preferencji ale nikt nie ma prawa Pana obrażać... Na Pana Ciszewskiego też "leciały gromy" i... co z tego! Był i jest LEGENDĄ a Pan jest godnym następcą Pana Jana! Kiedyś ze sceny trzeba zejść ale dorobek i całokształt Pana broni! Wszystkiego dobrego Panie Darku! :-)

 • Janusz Berezecki lubi Komentarz

  Dariusz Szpakowski - ur. 1951 r. w W-wie, absolwent 18 LO im. Zamoyskiego. W młodości grał w koszykówkę w Legii W-wa, interesował się sportem, motoryzacją i medycyną. W 1969 r rozpoczął studia w Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego w Gdańsku-Oliwie, gdzie między innymi prowadził uczelniany radiowęzeł w Domu Studenta. Po ukończeniu WSWF rozpoczął studia magisterskie na AWF w W-wie. W 1976 razem z Włodzimierzem Szaranowiczem i Henrykiem Urbasiem został przyjęty do pracy na etacie w Polskim Radiu. Ich nauczycielami radiowej profesji byli Bohdan Tomaszewski i Bogdan Tuszyński, wymowy uczył natomiast znany aktor Gustaw Holoubek. Swój pierwszy mecz piłkarskiej reprezentacji Polski na antenie radia skomentował 24.IV.1976 (0:2 z Francją). W 1983 został zatrudniony w redakcji sportowej TVP gdzie 22.V skomentował swój pierwszy mecz piłkarski (1:1 z ZSRR).Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Żonaty z aktorką Grażyną Strachotą, ma dwie córki.

 • Janusz Berezecki lubi Komentarz

  No nie wiem czy to dobra decyzja. Co by o nim nie mówić jest już pewną ikoną. Jeżeli nadszedł jego czas to ok, ale mogli mu jeszcze na zakończenie pozwolić komentować ten finał, tak po ludzku zasłużył na to.

 • Janusz Berezecki napisał/a komentarz do Oficjalnie: jest decyzja ws. Dariusza Szpakowskiego!

  Nie ma głupszej decyzji jak wysyłanie dwóch sprawozdawców do komentowania meczów piłkarskich. Jeśli jest ich dwóch to niech relacjonują każdy osobno, to co jest na boisku, jak się jeden zmęczy, niech zaczyna drugi. Najczęściej ich wyłączam, bo ich gatki, uwagi, mnie rozpraszają......... Dariusz Szpakowski reprezentuje jeszcze starą szkołę sprawozdawców sportowych. Dzisiaj nie ma żadnej szkoły w tym temacie, a sprawozdawcy często wykazują się słabym przygotowaniem do tego do czego zostali wyznaczeni, gadają od rzeczy.

 • Janusz Berezecki napisał/a komentarz do Muniek Staszczyk nie gryzie się w język. "Mam dość patrzenia na tych nieudaczników, frajerów i tych idiotów trenerów"

  Będę trochę złośliwy. Zawodnik ze Słowacji potrafił, jak juniorów, ograć dwóch polskich zawodników i strzelić bramkę. Co do pana Lewandowskiego, to należy zapytać, czy brał udział w tym meczu?

 • Janusz Berezecki

  Czy umieszczanie na koszulkach haseł politycznych, granic państwa, gdy Ukraina nie ma tych spraw unormowanych na arenie międzynarodowej, to jest w porządku. Pan Stachowski sam sobie zaprzecza.

 • Janusz Berezecki

  Aby mówić o szansach polskich siatkarek, należy wiedzieć w jakim składzie wystąpią. Jeśli nie zagrają najlepsze polskie siatkarki takie jak panie Joanna Wołosz, Malwina Smarzek......to nie będzie łatwo wygrać z Włoszkami, Serbkami, Turczynkami Turniej blisko, a o składzie ścisłej kadry polskich siatkarek cicho, czyżby były jakieś kłopoty z zmontowaniem najsilniejszej ekipy?

 • Janusz Berezecki napisał/a komentarz do Oto pupile Jerzego Brzęczka w reprezentacji Polski

  Lewandowski poza podium u pana Brzęczka? Większej głupoty już dawno nie czytałem.

 • Janusz Berezecki

  Pana Brzęczka to PZPN powinien zwolnić po mistrzostwach świata w Rosji w 2018 roku. Od czasów tych mistrzostw, ani PZPN, ani pan trener nie uczynili niczego pożytecznego dla polskiej piłki. Co można zrobić? Od tego jak powinno się działać, by polscy kibice nie musieli przeżywać ciągle gorycz porażki, jest cały sztab fachowców biorących niezła kasę z panem Bońkiem na czele. Ktoś powie kasa, to prawda, ale kasa to nie wszystko.

 • Janusz Berezecki

  Dajcie wreszcie Kubicy porządny bolid, samochód i niech pokarze gdzie leży jego problem. Wcale nie wymagam, by przyjechał w czołówce, niech wyląduje w połowie stawki, na początek. Jeśli to nie w sprzęcie, serwisie jest problem, tylko w Kubicy, to wiadomo, koniec zabawy.

 • Janusz Berezecki

  Po co przedstawiać, bawić się w jakieś durne kalkulacje. Ze Słoweńcami trzeba wygrać, bo niby dlaczego mamy przegrać? Ciekawe czy trener wystawi ten sam skład co grał z Francuzami, czy też wystawi całkiem inne zestawienie, wcale nie gorsze. Czy w tym zestawieniu zagra Leon, ostatnio dosyć eksploatowany, co jest potrzebne dla zgrania się z drużyną, oraz dla poprawienia formy.

 • Janusz Berezecki napisał/a komentarz do Final Six Ligi Narodów. Polska - Rosja. Mecz Biało-Czerwonych jednak wcześniej (terminarz)

  A nasi siatkarze ku zaskoczeniu niektórych specjalistów, ku radości kibiców grają iw wygrywają. Zrobili już więcej niż od nich wymagano, są w czwórce i będą walczyć dalej. Trzeba tu jasno powiedzieć, że wygranie turnieju to sporo pieniądze........Stać ich na wywalczenie mistrzostwa, oni to wiedzą. Każde inne miejsce nie będzie sensacją. Życzę dobrego dnia, powodzenia i wygrania meczu z Rosją.

 • Janusz Berezecki napisał/a komentarz do Rozalski boi się o Adamka. "Od dawna radzi, bym zakończył karierę"

  Trudno zrozumieć Adamka. Czy aż tak mu się marzy, by go fani wspominali po tej ostatniej walce, to może być jego nokaut......Cudów nie ma.

 • Janusz Berezecki napisał/a komentarz do MŚ 2018. Vital Heynen: Zbyt szybko spisujecie ludzi na straty

  Oglądałem Sebów w meczu z Rosją, zaimponowali mi swoim zaangażowaniem, chytrością w grze, w ogóle super grą. Co mnie u naszych zawodników denerwuje i to bardzo, jest to zagrywka. Zbyt dużo psujemy piłek i to przy zagrywce tej lekkiej/lobach.To koniecznie trzeba poprawić, przecież to jest jedna z podstaw w tej grze. Będę usatysfakcjonowany gdy znajdziemy się w szóstce tych mistrzostw, chociaż może być dużo lepiej. To taka asekuracja na mecze finałowe, by się mniej denerwować.

 • Janusz Berezecki napisał/a komentarz do Mundial 2018. Ostre słowa Jana Tomaszewskiego. "Zieliński to był strzał w kolano"

  Zanim coś napiszesz to poczytaj najpierw, zgoda, sprawdziłem 5-8 miejsce.

 • Janusz Berezecki napisał/a komentarz do Mundial 2018. Ostre słowa Jana Tomaszewskiego. "Zieliński to był strzał w kolano"

  Pan Tomaszewski zna się na piłce, ale to nie Zieliński jest winien klęski polskiej reprezentacji. Ja nie zwalam winy za taki stan rzeczy wyłącznie na piłkarzy.Kto miał do czynienia ze sportem nawet na najniższym poziomie to wie, że jak się bierze udział w zawodach sportowych to po to, by wypaść jak najlepiej. Przyczyny porażki narodowej reprezentacji są dużo głębsze i widoczne to jest nie od dzisiaj. Ta reprezentacja w miarę upływu czasu nie stawała się monolitem, wręcz przeciwnie grała coraz słabiej, a i atmosfera tam panująca dawała dużo do myślenia, to wynikało z przecieków. Co się rzucało na pierwszy rzut w oczy, nie wytrzymujemy meczów kondycyjnie/motorycznie, ba niekiedy tej motoryki wystarcza nam na 20 minut. Inne mankamenty, brak koncepcji gry, zgrania poszczególnych formacji z sobą, o stałych przećwiczonych fragmentach gry, też nic dobrego nie można powiedzieć,.........Za każdy z tych elementów ktoś, jakiś zespól ludzi odpowiadał..........a nad całością powinien czuwać.......oprócz trenera, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wiele wcześniejszych meczy naszej reprezentacji musiało wzbudzić niepokój ludzi odpowiedzialnych za ta dyscyplinę sportu, a tak się nie stało. W mojej pamięci utkwiły dwa dobre mecze, Rumunia - Polska (0:3), Polska - Irlandia (2:1). Słabych meczy było dużo więcej i nikt jakoś tego nie chciał postrzec, np. Dania - Polska (4:0). Pamięta jak trenerem polskiej reprezentacji był Antoni Piechniczek, który tak jak słynny Kazimierz Górski osiągnął z drużyną trzecie miejsce w MŚ 1982 roku. Pamiętam też jakie baty dostał od dziennikarzy i Związku za 1/8 finału MŚ roku 1986( to było chyba 5 miejsce). Stawałem wówczas w jego obronie, pisząc "popamiętacie długo zanim polska drużyna powtórzy ten sukces w kolejnych MŚ ". Niestety nie pomyliłem się.

 • Janusz Berezecki napisał/a komentarz do Mundial 2018. Polska - Kolumbia: rewolucja w składzie Nawałki

  Czy polska reprezentacja chociaż raz zagrała w tym ustawieniu? Co pan Nawałka znowu kombinuje, na to był czas przed mundialem? Trener panikuje zupełnie nie panuje nad drużyną. Oddam mu cześć, przyznam do nieuzasadnionej krytyki jeśli wyjdziemy z grupy. Jak dotąd drużyny afrykańskie nie odnoszą sukcesów w tych mistrzostwach, poza jedną. Zgadnijcie jaka i z kim wygrała? Islandia, najmniejszy kraj/wyspa biorący udział w tych mistrzostwach gra jak równy z równym z rywalami w swojej grupie, kraj który ma 350 tyś obywateli, każde nasze województwo jest większe i liczebniejsze od Islandii. Wygrana z Kolumbią nie zmieni polskiej prawdy o naszej reprezentacji pod przywództwem pana Nawałki, może tylko poprawić chwilowo nasze humory.

 • Janusz Berezecki otrzymał brązowy medal w kategorii Mistrzowski Komentarz

 • Janusz Berezecki napisał/a komentarz do MŚ 2017 kobiet: Polki słabsze od Czeszek. Zobacz tabelę grupy B

  Cała pierwszą połowę meczy Polski prowadziły 3-4 bramkami. Druga połowa zaczęła się dobrze, była szansa na pięciopunktowe prowadzenie, ale ....w polskim zespole zaowocował stary zwyczaj, nonszalancja, granie pod publiczkę, myśl o wygranym już meczu. A gdzie te wszystkie obietnice, że należy być skoncentrowanym do samego końca meczu, grać konsekwentnie swoją grę do końca i wygrywać jak największą różnicą bramek, nie dać przeciwniczkom dojść do głosu. W takim stylu Polski grały ze Szwedkami. Trener zawalił, że nie wziął w odpowiednim momencie przerwę i nie przemówił im do rozumu, nie uspokoił dziewczyn. To Czeszki goniły naszą reprezentację i one musiały włożyć w ten mecz większy wysiłek, a wówczas nie zawsze wszystko wychodzi jakby się chciało. A już myślałem po meczy ze Szwedkami, że mamy mądry, dojrzały, waleczny zespół i bystrego trenera.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.