Janusz Berezecki - lubi

  • Janusz Berezecki lubi Komentarz

    Panie Darku, niech się Pan trzyma w zdrowiu! Jest Pan LEGENDĄ i basta! Każdy ma prawo do indywidualnych opinii i preferencji ale nikt nie ma prawa Pana obrażać... Na Pana Ciszewskiego też "leciały gromy" i... co z tego! Był i jest LEGENDĄ a Pan jest godnym następcą Pana Jana! Kiedyś ze sceny trzeba zejść ale dorobek i całokształt Pana broni! Wszystkiego dobrego Panie Darku! :-)

  • Janusz Berezecki lubi Komentarz

    Dariusz Szpakowski - ur. 1951 r. w W-wie, absolwent 18 LO im. Zamoyskiego. W młodości grał w koszykówkę w Legii W-wa, interesował się sportem, motoryzacją i medycyną. W 1969 r rozpoczął studia w Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego w Gdańsku-Oliwie, gdzie między innymi prowadził uczelniany radiowęzeł w Domu Studenta. Po ukończeniu WSWF rozpoczął studia magisterskie na AWF w W-wie. W 1976 razem z Włodzimierzem Szaranowiczem i Henrykiem Urbasiem został przyjęty do pracy na etacie w Polskim Radiu. Ich nauczycielami radiowej profesji byli Bohdan Tomaszewski i Bogdan Tuszyński, wymowy uczył natomiast znany aktor Gustaw Holoubek. Swój pierwszy mecz piłkarskiej reprezentacji Polski na antenie radia skomentował 24.IV.1976 (0:2 z Francją). W 1983 został zatrudniony w redakcji sportowej TVP gdzie 22.V skomentował swój pierwszy mecz piłkarski (1:1 z ZSRR).Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Żonaty z aktorką Grażyną Strachotą, ma dwie córki.

  • Janusz Berezecki lubi Komentarz

    No nie wiem czy to dobra decyzja. Co by o nim nie mówić jest już pewną ikoną. Jeżeli nadszedł jego czas to ok, ale mogli mu jeszcze na zakończenie pozwolić komentować ten finał, tak po ludzku zasłużył na to.