ATP Monachium: Turniej główny nie dla Chadaja

Adam Chadaj grał ze zmiennym szczęściem w kwalifikacjach do turnieju głównego Bmw Open 2008 by FWU AG z cyklu ATP Tour w Monachium. W pierwszej rundzie polski tenisista, (395. ATP), pokonał Słowaka Martina Klizana 7:5, 6:3. Następnym przeciwnikiem na kortach MTTC Iphitos, gdzie toczy się ów turniej, był rozstawiony w turnieju kwalifikacyjnym z trójką kolejny Słowak, Ivo Klec (268. ATP), z którym przeprawa miała być trudniejsza, jako że zajmuje on na liście rankingowej ATP pozycję wyższą o około 120 miejsc od rangi Adama. Stawką tego meczu był udział w finale eliminacji i niewielka gratyfikacja finansowa.

Adam Dyrko
Adam Dyrko
Również drugą rundę wygrał Polak, grając bardzo uważnie i agresywnie. Dobrze funkcjonował serwis, którym zdobył wiele punktów. Przy stanie 4:3 przełamał serwis Kleca, po czym zdekoncentrowany przegrał własny gem serwisowy, natomiast przy stanie 6:5 wybroniwszy bardzo trudny atak Słowaka, uzyskał break-pointa. Słowak, będąc pod wrażeniem gry przeciwnika popełnił podwójny błąd serwisowy i przegrał seta. Wynik brzmiał 7:5 dla Adama Chadaja. Drugi set zaczął Polak silnym podaniem. Dwa mocne serwisy przy stanie 30:15 przyniosły gema Adamowi. Natomiast przełamanie serwisu Ivy Kleca na 4:2 okazało się decydujące dla całego meczu. Słowak grał coraz bardziej nerwowo, coraz mniej pewnie i set zakończył się wynikiem 6.2, zaś mecz 2:0 dla Adama Chadaja. Niestety, dobrej formy nie potrafił Polak przechować do następnego dnia. W starciu z Włochem Gianlucą Naso (305. ATP) Polak nie miał żadnych szans. Grając bez wiary w zwycięstwo, popełniając mnóstwo błędów, ugrał zaledwie pięć gemów. Silne podanie młodszego, wysokiego Włocha oraz wygrywające zagrania z forhendu zdecydowały o jego zwycięstwie 6:3, 6:2. Nie udało się zatem Adamowi wejść do turnieju głównego BMW Open 2008. Szkoda, byłby to najlepszy prezent na jego 24. urodziny, które przypadają 1 maja.