Puchar Włoch: Lazio lepsze od Fiorentiny

W spotkaniu kończącym pierwsze ćwierćfinałowe starcia Pucharu Włoch rzymskie Lazio pokonało Fiorentinę. Podopieczni Delio Rossiego kwestię zwycięstwa rozstrzygnęli już w pierwszej połowie meczu.

Agnieszka Kiołbasa

Biancocelesti w 20 minucie spotkania objęli prowadzenie dzięki trafieniu Kolarova, Po upływie zaledwie sześćdziesięciu sekund było już 2:0. Bezradnego Lupatelliego pokonał Szwajcar Behrami. Przed przerwą fiołki zdołały zmniejszyć rozmiary porażki.

Podopieczni Cesare Prandelliego do samego końca walczyli o wyrównanie, ale na swojej drodze napotkali bardzo dobrze dysponowanego tego dnia golkipera Muslerę.

Lazio Rzym - ACF Fiorentina 2:1 (2:1)

1:0 - Kolarov 20'
2:0 - Behrami 21'
2:1 - Pazzini 39'

Lazio: Muslera, De Silvestri (71' Siviglia), Stendardo, Cribari, Kolarov, Behrami, Ledesma, Mutarelli, Manfredini (65' Mauri), Pandev, Rocchi (76' Tare).

Fiorentina: Lupatelli, Potenza, Dainelli, Kroldrup, Gobbi, Pazienza (66' Kużmanović), Donadel (83' Montolivo) Jorgensen, Semioli, Pazzini, Mutu (46' Osvaldo).

Żółte kartki: Cribari, Ledesma (Lazio) oraz Potenza, Pazienza, Semioli, Pazzini (Fiorentina).

Sędzia: Saccani.