Siedlce gonią - podsumowanie 9. kolejki gr. A II ligi koszykarzy

Niemal półtoratygodniowa przerwa w rozgrywkach odbiła się rykoszetem na formie strzeleckiej najskuteczniejszych zawodników ligi. Stąd tylko jeden zespół przekroczył w tej kolejce granicę 90 punktów. Dla wielu zespołów jednak zdobycze punktowe nie mają takiego znaczenia, jak zwycięstwa.

Michał Podlewski

Oczy fanów grupy A zwrócone były w tym tygodniu na halę w Siedlcach, gdzie doszło do derbów Mazowsza. Gospodarze od początku pojedynku narzucili swój styl gry i już do przerwy wypracowali sobie 16-punktową przewagę. Co prawda, rywale w trzeciej kwarcie wykorzystali ich przestój w grze, jednak na zwycięstwo stać ich nie było.

Systematycznie punkty zbierają koszykarze Tura Bielsk Podlaski. Tym razem wygrali niezwykle ważny pojedynek z Korsarzem w Gdańsku. W konfrontacji sąsiadów w tabeli ŻTS Nowy Dwór Gdański pokonał tymczasem po rewelacyjnej końcówce Harmattana Gniewkowo.

Ekipa Sidena Toruń po raz kolejny udowodniła, że nie pęka nawet przed najlepszymi. Aż do trzeciej kwarty toczyła wyrównany bój z Astorią Bydgoszcz i to na jej parkiecie. Podopieczni Macieja Borkowskiego podkręcili jednak tempo w ostatniej odsłonie konfrontacji i zgarnęli kolejny komplet punktów.

Również wysoka dyspozycja w ostatniej kwarcie decydowała o losach pojedynku młodzieży OSSM-u z Warszawy i Sopotu. Górą był team ze stolicy, który czwartą kwartę wygrał 21:8.

Wyniki 9. kolejki:
Korsarz Gdańsk - Tur Bielsk Podlaski 67:87 (11:21, 16:21, 23:19,17:26)
ŻTS Nowy Dwór - Harmattan Gniewkowo 74:67 (14:21, 24:17, 14:16, 22:13)
SKK Siedlce - Norgips Piaseczno 70:60 (21:19, 29:15, 4:12, 16:14)
Basket Kwidzyn - Żuraw Gniewino 53:64 (16:15, 13:15, 14:17, 10:17)
Astoria Bydgoszcz - SIDEN Toruń 92:75 (25:27, 18:15, 24:20, 25:13)
Unibet Legia Warszawa - Asseco Prokom 3 Gdynia 66:62 (18:13, 20:13, 9:18, 19:18)
OSSM PZKosz Warszawa - OSSM PZKosz Sopot 65:51 (15:14, 17:13, 12:16, 21:8)