Liga rosyjska: Rywalki Aluprofu w Lidze Mistrzyń są na fali

Siatkarki Dynama Moskwa wciąż pozostają liderem rosyjskiej Superligi. W 4. kolejce rozprawiły się na wyjeździe z tamtejszym Dynamem Krasnodar 3:0 (25:14, 25:18, 25:21). Zawodniczki z Moskwy nie zaznały jak do tej pory goryczy porażki w rodzimej lidze, tracąc w czterech spotkaniach zaledwie jednego seta. Już 1 grudnia o godz. 18:00 zagrają z BKS-em Aluprof Bielsko-Biała w inauguracyjnym meczu grupy C Ligi Mistrzyń sezonu 2009/2010.

Paweł Sala
Paweł Sala

Siatkarki Dynama Moskwa zaliczyły udany wyjazd do Krasnodara na mecz z tamtejszą imienniczką zespołu ze stolicy Rosji. Zwyciężyły wyraźnie 3:0. Była to już czwarta kolejna wygrana moskwiczanek w Superlidze. Jak na razie tylko Urałoczce-NTMK Jekaterinburg udało się urwać seta podopiecznym trenera Walerego Łosewa.

W połowie pierwszej partii zespół Dynama Moskwa zdobył siedem punktów z rzędu, wykorzystując ospałość rywalek. To z pewnością zadecydowało o wygraniu tej odsłony przez liderki tabeli rosyjskiej ligi. W drugim secie podobnie, zespół z Moskwy zdobywał dużo punktów z ataku. Moskwiczanki były także niezawodne w bloku. Nie pomogło wyrównanie wyniku w połowie odsłony i wysiłki Natalii Mammadovej z zespołu z Krasnodara. W trzecim secie gospodynie spotkania znowu straciły kilka oczek z rzędu i nie były już w stanie odrobić strat. Szczególnie rozczarował procent skuteczności w ataku w drużynie Dynama Krasnodar. Anna Makarowa pomyślnie skończyła zaledwie 8 piłek na 32, a Mammadova niewiele więcej - 11 z 32 ataków. Na tle 56-procentowej skuteczności weteranki z Moskwy Jeleny Godiny gospodynie wychodzą bardzo źle.

W siedzibie klubu Dynamo w Moskwie odbyła się już także konferencja prasowa poświęcona startowi drużyny w Lidze Mistrzyń 2009/2010. Generalny Dyrektor SC Dynamo (Moskwa) przedstawił dziennikarzom wyzwania stojące przed zespołem w najbardziej prestiżowych rozgrywkach klubowych w Europie. W spotkaniu wzięli udział trener Łosew oraz zawodniczki: Jelena Godina, Natalia Gonczarowa, Simona Gioli i Oksana Parkhomenko. Drużyna z Moskwy dokonała przed sezonem wymiany zawodniczek z przeciwnikiem w grupie C Fenerbahce Stambuł. W jej ramach do stolicy Turcji powędrowała Jekaterina Gamowa, a w przeciwną stronę - Parkhomenko. Siatkarki z Moskwy były zgodne, że to właśnie klub ze Stambułu jest najpoważniejszym rywalem Dynama w grupie, ale o zwycięstwa będą walczyć w każdym meczu.

Dynamo Moskwa jest grupowym rywalem BKS-u Aluprof Bielsko-Biała w grupie C fazy zasadniczej Ligi Mistrzyń. Na inaugurację walki w tej grupie dojdzie do spotkania właśnie obu zespołów. Mecz już 1 grudnia o godzinie 20:30 w Bielsku-Białej.

Dynamo Krasnodar - Dynamo Moskwa 0:3 (14:25, 18:25, 21:25)

Najwięcej punktów dla Dynamo Moskwa: Jelena Godina 17, Natalia Gonczarowa 15, Simona Gioli 14.

Najwięcej punktów dla Dynama Krasnodar: Natalia Mammadova 11.