Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • bogdan137 napisał/a komentarz do Waldemar Wspaniały krytykuje działania ONICO Warszawa. "Trzeba zachować umiar w żądaniach"

  Popieram zdanie p. W. Wspaniałego, sam również grałem w siatkówkę z Andrzejem Niemczykiem (był trenerem). Gacek w Onico zapomniał co to jest SPORT (w ktorym jest ryzyko błędu człowieka), a pieniądze (lub chęć zachowania stanowiska za wszelka cenę) przysłoniły mu jasność myślenia (że tak powiem: pomroczność jasna go ogarnęła). Zresztą historia "Onico" jako firmy jest "ciekawa" i to może tłumaczyć zachowanie Gacka.

 • bogdan137 napisał/a komentarz do Konflikt w kadrze lekkoatletów. Anita Włodarczyk zrezygnowała ze startu. "Albo on, albo ja"

  Szkoda, gdy wzajemne animozje zawodników przenoszą się na stadion (boisko), uderzają w kibiców i jakość widowiska. Konflikt narasta od kilku lat, od wspólnego treningu w USA, potem było przeniesienie zawodów z W-wy do Cetniewa (na życzenie Włodarczyk i z wstrzymaniem się z komentarzem ze strony rodziców A. Skolimowskiej) i najwyższa pora na jakieś mediacje (tylko kogo?- może Ziółkowskiego). A'propo Bukowieckiego - kilka lat temu znaleziono w jego organizmie "wspomagacz" i może z tym trudno się pogodzić niektórym zawodnikom- co rozumiem. Ale oboje się niepotrzebnie nakręcają i zachowują jak małe dzieci. Kto wcześniej dorośnie?

 • bogdan137 napisał/a komentarz do Cięcie równo z trawą i strzały z Patriotów. Jan Tomaszewski przedstawia drużynę Beaty Szydło

  Pan J. Tomaszewski niszczy własną legendę jak J. Pietrzak. Rzeczywiście jesteśmy na ustach całej Europy, ale nie wiem, czy chciałem być "sławny" w sposób zaproponowany przez Szyszkę, Ziobro, Szydło i pozostałych "graczy" tej drużyny. Jednego nie można im zabrać- pod J. Kaczyńskim są drużyną nie przebierającą w środkach dla osiągnięcia celu. Poczekajmy na finał (gospodarczy- jeszcze dwa lata).

 • bogdan137 napisał/a komentarz do Kamil Grosicki spotkał Diego Maradonę. "Jak go zobaczyłem, to gorąco mi się zrobiło"

  Ja z tego starszego pokolenia pamiętam gdy Maradona strzelił bramkę ręką "Boga" i dla mnie on nigdy nie będzie sportowce ,a co dopiero idolem. Narkomani i zawodnik bez zasad fair play. Nie dorównuje do Pele.

 • bogdan137 otrzymał brązowy medal w kategorii Mistrzowski Komentarz

 • bogdan137 napisał/a komentarz do Nie oszczędzili nawet legendy Aleksandara Vukovicia. Nowe informacje w sprawie pobicia piłkarzy Legii

  Może jest trochę prawdy w słowach, że piłką nożną rządzi mafia i powiązani z nią "kibole". W autobusach i samochodach pseudokubiców znajdują oprócz pałek, kastetów również narkotyki. To przestaje być sport i czekamy na odpowiedz PZPN.

 • bogdan137 napisał/a komentarz do Czas na odważne decyzje. Oddajmy reprezentację w ręce polskiego trenera (komentarz)

  Pisałem o tym obszerniej kilka razy przed mistrzostwami i tylko krótko powtórzę: brak zagrywki, brak odbioru, brak obrony i jest podający/ wystawiający (Drzyzga), a nie rozgrywający. Nikt tego nie nauczy się w reprezentacji, z tym się do reprezentacji przychodzi. Antiga potrafił jeszcze "skleić" drużynę, był trenerem/ zawodnikiem (a nie dyrektorem) byli inni zawodnicy. Teraz trzeba prosić Kubiaka, Konarskiego i kilku starszych zawodników o pozostanie w reprezentacji (niestety Kurek nie "odpali") i składać drużynę z młodzieżą, która przecież też jest ograna w świecie. Kto trenerem- nie wiem czy Gruszka będzie dobrym wyborem, ale i o Antidze też nie było dużo wiadomo. Mamy w PZPS doradców (Bosek, Mazur, Wójtowicz, broń nas Boże tylko od starszego Drzyzgi). Pozdrawiam kibiców i zawodników, z których na dzień dzisiejszy "wyssano" całą energię.

 • bogdan137 napisał/a komentarz do Zachowa stanowisko, czy straci pracę? PZPS decyduje o losie Ferdinando De Giorgiego

  Co do Leona, to podtrzymuje swoje wcześniejsze zdanie- jeden zawodnik nie uratuje drużyny, tym bardziej "obcy" i dla którego nasza reprezentacja/ obywatelstwo są jedynie etapem (vide piłka nożna). Szkoda, że odszedł S. Antiga.

 • bogdan137 napisał/a komentarz do Zachowa stanowisko, czy straci pracę? PZPS decyduje o losie Ferdinando De Giorgiego

  Lepiej gdyby odszedł, ponieważ zapomniał już, że kiedyś był zawodnikiem. jego zachowanie "dyrektora" zabiera drużynie radość z gry wysysa z nich energię. proszę porównać zachowania innych trenerów/ zawodników i wspomnieć drużynę kobiet za Andrzeja Niemczyka.

 • bogdan137 otrzymał brązowy medal w kategorii Guru Dnia

 • bogdan137 napisał/a komentarz do Znamy skład Biało-Czerwonych na ME 2017 w Polsce!

  Nie spałem w szafie, nie czuję, abym się kompromitował- po prostu wyrażam swoją opinię, która zostanie zweryfikowana grą naszej drużyny. Świat się zmienia, przepisy również, a jeżeli ktoś słucha p.p. Wójtowicza, Mazura, Boska to oni również wspominają wszechstronność dawnych zawodników. Pozdrowienia dla Pretty i Miasta mistrzów- Kielc.

 • bogdan137 napisał/a komentarz do Znamy skład Biało-Czerwonych na ME 2017 w Polsce!

  Niedorzeczne to jest to, co się obecnie porobiło w siatkówce. Dawniej musiałem potrafić bronić, przyjmować, zagrywać i skoczyć do bloku (nie każdy atak jest obecnie na zasięgu 3,6 m, mój był na 3,2, ale ostatni raz to było w 1974). Zagrywka i odbiór to podstawa siatkówki (plus "chodzenie" w obronie- przykład Śliwka) i tego nam jako drużynie brakuje.

 • bogdan137 napisał/a komentarz do Znamy skład Biało-Czerwonych na ME 2017 w Polsce!

  Nic nie mam przeciwko naturalizacji zawodników (pracuję jako elektryk na statkach i świat nie jest mi obcy), mieliśmy tego przykłady, np w piłce nożnej. Dla mnie jako byłego siatkarza, Leon nie jest jakimś objawieniem i panaceum na bolączki naszej drużyny, do których należą zagrywka i obrona (co pisałem we wcześniejszych komentarzach). Będzie Muzaj, będzie Kochanowski, Śliwka (taki przyszły N'Kapeth),bo Lemański chyba nie wyjdzie poza poziom Możdżonka ( z całym szacunkiem dla p. Marcina). Jakoś inni trenerzy nie zabijają się o Leona, a próbki jego gry widzieliśmy- normalny zawodnik klasy wyższej średniej, których w naszej drużynie jest/ będzie kilku.

 • bogdan137 napisał/a komentarz do Znamy skład Biało-Czerwonych na ME 2017 w Polsce!

  Nie ma w reprezentacji tego, który poderwał drużynę w najważniejszym i najtrudniejszym meczu turnieju, czyli Aleksandra Śliwki. Obok Kubiaka drugi zawodnik, który wprowadza dobrą atmosferę do drużyny. Kurek, dla którego mam d. duży szacunek za grę do momentu jego wyjazdu do Rosji (tam zachorował), niestety jako zawodnik już nie wróci do formy (piszę to jako były siatkarz, już nie "odpali"). Konarski + Kubiak nie wygrają wszystkich meczów, bo brakuje jeszcze jednego atakującego (a takim nie jest Kaczmarek, tym bardziej w obecnej formie Kurek), a brakuje kogoś takiego jak Kubiak (czyli Śliwki). Do tego dochodzą jeszcze nasze błędy w obronie, przy odbiorze zagrywki (również niestety Kurek) i b. duża liczba strat zagrywki (pisałem o tym we wcześniejszych swoich komentarzach- o błędach w obronie i zagrywce). Śliwka chodzi na 8-9 m w obronie (jak większość obecnej "młodzieży") i jego zagrywka jest jedną z b. pewnych w drużynie. Zobaczymy jeszcze kto zagra jako "rozgrywający", bo bliżej do tego miana Łomaczowi niż Drzyzdze (który dla mnie jest raczej podającym). PS. Dla mnie Leon w przyszłej naszej drużynie to byłby błąd trenera.

 • bogdan137 napisał/a komentarz do Bartosz Kurek: Czujemy się pokonani

  Mój trener Andrzej Niemczyk mówił, że zagrywka jest najprostrzą formą ataku, bo nikt nam w nim nie przeszkadza. Najlepsza jest ta prosta, lob na 8-9 metr i nie musi mieć 110 km/godz. (przynajmnie na początek). Nasza druzyna nie miała zagrywki. Drugi element gry to prawidłowe ustawienie się w obronie- obrona na 9-tym metrze i w narożniokach 3 metra. Jedynie Śliwka, Szlpuk i Kubiak tak "chodzili", pozostali najczęściej byli na 6-7 metrze i w środku pola. I ten obecny podział na odbierających, atakujących, blokujących itp. Trudno, aby 3 zawodników (2 odbierających+libero) obroniło 13,5 m2 (9 x 1,5 m) pola przy prędkości piłki 110 km/godz. Za naszych czasów był jeden rozgrywających+ 2 atakujących, ale odbierać wszyscy musieli umieć, bo siatkówka to gra wszechstronna. A za karę, przy złej zagrywce następna była od dołu (jak amator na plaży). Dodatkowo potrzebny jest rozgrywający, a nie wystawiający. Dopóki zawodnicy nie nauczą się podstaw (zagrywka i "chodzenie" w polu- co zaczęło być mankamentem już od 2 lat), to żadne wymiany trenera nie pomogą. Najlepszy przykład po Kanadyjczykach, którzy mają naszego "starego" i "złego" trenera, a do Kurytyby pojechali.

 • bogdan137 napisał/a komentarz do MŚ U-21: Polacy zdominowali statystyki. Jakub Kochanowski bohaterem Biało-Czerwonych

  Byle w finale nie powtórzyły się mankamenty naszej I-szej drużyny. Mój trener Andrzej Niemczyk mówił, że zagrywka jest najprostrzą formą ataku, bo nikt nam w nim nie przeszkadza. Najlepsza jest ta prosta, lob na 8-9 metr i nie musi mieć 110 km/godz. (przynajmnie na początek). Nasza druzyna miała dużo błędów w zagrywce. Drugi element gry to prawidłowe ustawienie się w obronie- obrona na 9-tym metrze i w narożnikach 3 metra, a nie na 6-7 metrze i w środku pola. Odbierać i bronić w polu wszyscy musieli umieć, bo siatkówka to gra wszechstronna. A za karę, przy złej zagrywce następna była od dołu (jak amator na plaży). Dopóki zawodnicy nie nauczą się podstaw (zagrywka i "chodzenie" w polu), to brak tych podstawowych elementów techniki przeniosą do I-dszej reprezentacji- co widzimy od 2 lat prawie w każdym meczu. Życzę naszym "mlodym" zwycięstwa z Kubanczykami.

 • bogdan137 napisał/a komentarz do Kamil Kołsut: Porażka ma imię Niemca, ale nie tylko on jest winny (komentarz)

  Aby napisać taką bzdure to nie trzeba odwagi po przegranym meczu naszej reprezentacji. Jaką klęską, co mają powiedzieć Duńczycy czy Francuzi.Teraz wszyscy są mądrzy, a szczególnie dziennikarze i "trenerzy". Nie powinniśmy o wszystko winic Bieglera i ławke trenerską, ponieważ, jeżleli ktoś słuchał uwag trenera w trakcie branych przez niego czasów, to zrozumiał, że obrona miała walczyć bliżej zawodników chorwackich, a atak miał grac szerzej, czyli również skrzydłami. Polecenia nie były realizowane i było zbyt dużej indywidualności w zagraniach naszych środkowych. Zagraliśmy zbyt "delikatnie" w obronie (przypomnijcie sobie słowa Jurkiewicza przed meczem o panienkach) i bez "polotu" w ataku, do tego doszła mała skuteczność strzelecka, nawet w karnych- a tutaj już trener nic nie pomoże. Wg mnie zawodnicy zbyt długo żyli wspomnieniami meczu z Francją, a jak widać Francuzi również nie zmieścili się w 4-ce finału. Piłka ręczna to gra zespołowa i nawet dwóch czy trzech b. dobrych zawodników nie wygra turnieju- albo opadną z sił, lub zostaną "wyizolowani" z gry. Bramkarzy mamy b. dobrych, ale przy prawidłowych rzutach bramkarz nie ma szanse na obronę bramki, najlepszy przykład z przekroju dotychczasowych meczów- nie ma super bramkarza , wychodziły tylko pojedyńcze interwencje lub mecze. To jest tylko sport, akurat ten decydujący mecz niestety został zawalony i przez trenerów i przez zawodników. Sam grałem w pilke reczną i wiem jak czasem wygląda taki mecz na boisku. Pozdrawiam fanów piłki recznej, a nie tych, którzy teraz mają dużo sensacyjnych wiadomości o "kulisach" zespołu.
  Bogdan

 • bogdan137 napisał/a komentarz do Polska - Chorwacja. Wstyd! Patałachy! - polska prasa po meczu używa mocnych słów

  Żenadą jest to co wypisują tzw "dziennikarze". Nie powinniśmy o wszystko winic Bieglera i ławke trenerską, ponieważ, jeżleli ktoś słuchał uwag trenera w trakcie branych przez niego czasów, to zrozumiał, że obrona miała wlczyć bliżej zawodników chorwackich, a atak miał grac szerzej, czyli również skrzydłami. Polecenia nie były realizowane i było zbyt dużej indywidualności w zagraniach naszych środkowych. Zagraliśmy zbyt "delikatnie" w obronie i bez "polotu" w ataku, do tego doszła mała skuteczność strzelecka, nawet w karnych- a tutaj już trener nic nie pomoże. Wg mnie zawodnicy zbyt długo żyli wspomnieniami meczu z Francją, a jak widać Francuzi również nie zmieścili się w 4-ce finału. Piłka ręczna to gra zespołowa i nawet dwóch czy trzech b. dobrych zawodników nie wygra turnieju- albo opadną z sił, lub zostaną "wyizolowani" z gry. Bramkarzy mamy b. dobrych ale przy prawidłowych rzutach bramkarz ma b. małe szanse na obronę bramki, najlepszy przykład z przekroju dotychczasowych meczów- nie ma super bramkarza , wychodziły tylko pojedyńcze interwencje lub mecze poszczególnym bramkarzom. To jest tylko sport, akurat ten decydujący mecz niestety został troche "zawalony" i przez trenerów i przez zawodników. Taki jest sport i to jest piekne, przy obecnym poziomie nie ma 100% faworytów, Wiliams też moze nie wygrac w Sydney. Pozdrawiam fanów piłki ręcznej. Bogdan

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.