Punkt na wyjeździe zawsze cieszy - komentarze po meczu Arka Gdynia - Śląsk Wrocław

Arka Gdynia znów bez zwycięstwa na własnym stadionie. Tym razem podopieczni trenera Pasieki zremisowali ze Śląskiem Wrocław 1:1. Bliżej zwycięstwa byli jednak gospodarze, którzy nie wykorzystali kilku stuprocentowych sytuacji.

Piotr Wiśniewski

Ryszard Tarasiewicz (Śląsk Wrocław): Jest to dla nas dobry wynik. Zawsze punkt na wyjeździe cieszy, zwłaszcza, ze zdobyty na trudnym terenie, na którym Arka gra dobrze, mimo porażki w ostatnich derbach. I dziś ta swoją dobrą dyspozycję potwierdziła. Dlatego też nie mogę narzekać na wynik lub postawę moich zawodników, stad też punkt ten jest dla nas bardzo cenny.

Dariusz Pasieka(Arka Gdynia): Mecz ten z naszej strony oceniam bardzo pozytywnie. Cieszy mnie to, że po krytyce, która spotkała nas po derbach z Lechią zespól bardzo szybko się odbudował i pokazał swój prawdziwy charakter. To była ta Arka, która znamy. Mecz ułożył się dla nas znakomicie, szybko wyszliśmy na prowadzenie, narzucaliśmy niesamowitą presję na przeciwnika. Jedyna rzecz, która mogę zarzucić drużynie to fakt, iż za szybko strąciliśmy bramkę i nie wiem, czym to było spowodowane. W jednym momencie lewa strona było nieodpowiednia zaasekurowana. Stworzyliśmy z 5-6 stuprocentowych sytuacji, zabrakło prawdopodobnie jeszcze tej jednej, żeby postawić kropkę nad „i”. Żałujemy, ze ten mecz tak się potoczył, że nie strzeliliśmy tej drugiej bramki. Ale mimo to drużynie należą się słowa pochwały za ambitną grę do ostatnich minut, za walkę od pierwszej do ostatniej minuty. Stąd też chciałbym chłopcom za ten mecz podziękować.

Przemysław Trytko (Arka Gdynia): Strzeliliśmy szybko bramkę, mecz dobrze się układa, a za chwilę tracimy bramkę na 1:1. Do końca meczu pozostawało jednak jeszcze 87 minut do końca meczu i chcieliśmy stworzyć kolejne sytuacja. Kilka ich było, ale niestety nie udało ich się wykorzystać, między innymi ja. Szkoda, bardzo żałujemy, że nie wygraliśmy.