Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • wojto napisał/a komentarz do Damian Gapiński: Żużlowe nierealne

  W tej chwili transmisja w telewizji spotkania sportowego to marna pociecha i słaba siła przetargowa w negocjacjach ze sponsorem (chyba że oglądalność liczona jest w milionach) 20lat temu każde wydarzenie sportowe pokazywane w TVP1/2 czy Polsacie to był hit, który każdy oglądał. A teraz rzygać się już chce tym sportem na iluś tam kanałach 24/dobę. Piłkę można oglądać non stop. Żużla w tym roku jest tak dużo, że ja, kiedyś nałogowy odbiorca tego sportu w TV, obecnie robię sobie skróty, skróconych już spotkań. Tego się nie da wszystkiego przetrawić, trzeba wybierać tylko smakowite kąski, spotkania w których się coś dzieje. Kto ogląda spotkania w NICE? Chyba tylko Krużyński i "spółka..." Kto ogląda obecnie całe i wszystkie SGP, chyba tylko Ci, którzy leżą chorzy w łóżku.

  Teraz olimpiady i MŚ zaskakują kibiców sportowych w trzecim dniu ich trwania a gdy się kończą, człowiek dowiaduje się w jakim to kraju były rozgrywane... A kiedyś się na nie czekało i odliczało dni do ich rozpoczęcia.


  SGP od początku jest transmitowana, ma sponsorów, a nie tylko się nie rozwija ale się totalnie zwija. A w takiej NICE lidze TV przyczynia się do znacznego spadku liczby REALNYCH osób na trybunach. W rezultacie sam przekaz TV jest przy pustawych trybunach pozbawiony tego ważnego elementu jakimi są żywo reagujący kibice! Średnie firmy, znane tylko lokalnie, a nie międzynarodowy kapitał/giganci czy znane na cały świat marki zazwyczaj sponsorują kluby z niższych lig. Ich reklama na cały kraj, to jak kupno płetw do przydomowego baseniku.

 • wojto napisał/a komentarz do Zdjęcia

  nice

 • wojto napisał/a komentarz do Marcin Kuźbicki: Grand Prix obnażone

  Ze wszystkim się zgadzam. Z jednym tylko wyjątkiem, nie należy robić żadnych zmian, tylko dać zdechnąć do reszty temu cyrkowi. Na gruzach od podstaw niech stworzy się cykl 3 turniejów wyłaniających Misia. Bez jakichkolwiek sztucznych torów, bez jakichkolwiek BSI i gangów olsena i koniecznie na nowych dwuzaworówkach. No tak ale szybciej UE się rozpadnie, hm co może nastąpić nie tak późno przecież...

 • wojto napisał/a komentarz do Mistrz potwierdził klasę! Sajfutdinow najlepszy w Landshut! - 2. Finał SEC (relacja)

  Wojaczek jak prezentował poziom poniżej jakiekolwiek krytyki już lata temu, tak dalej prezentuje swoje żałosne oblicze. Kiedy może to gwiazdorzy. Koleś wciąż nie wie, że sędziuje speedway. Jemu się wydaje, że to jest kolarstwo torowe, gdzie można jechać po jednej, wyznaczonej linii. Siadł by swoim grubym tyłkiem kiedyś choćby na motorynkę, to wiedziałby choć trochę, że motory są jednak ciut bardziej zrywne niż hulajnoga/rower... Ja rozumiem, że można być skrajnie beznadziejnym sędzią, ale kompletnie nie rozumiem jak można ćwoków dawać do sędziowania ważnych zawodów???

 • wojto napisał/a komentarz do Finał DPŚ przełożony. Co z meczami w Polsce?

  Co lepiej przełożyć jedno spotkanie o dajmy na to 3 dni, czy 5?
  Przecież tego shitu DPŚ już nikt nie ogląda.

 • wojto napisał/a komentarz do Stefan Smołka: Stadion w Rybniku dawniej i dziś

  Niestety od czasu feralnej przebudowy stadionu za czasów Fudalego jest tylko gorzej.

 • wojto napisał/a komentarz do Piotr Pawlicki senior: Challenge w Lendavie był głupotą

  Nie od dziś wiadomo, że FIM robi wszystko co w ich mocy, aby żużel totalnie zmarginalizować. Ostatnimi czasy powodzi im się znakomicie.

 • wojto napisał/a komentarz do Adam Jaźwiecki: W Pradze Grand Prix zaczyna się od nowa

  Nudniej i beznadziejniej już być nie może. Ale ostatnie dobre zawody GP w Pradze były lata świetlne temu. Ostatnimi czasy to ino start i pół pierwszego łuku były strawne i można było wciskać fast forward do następnego biegu... Zresztą czym tu się podniecać, walką Milika z Kasprzakiem, czy Harrisa z Janowskim? Jedyny kozak z zawodników czyli Dziki Nicki coraz bardziej wymięka i robi już wielkie oczy gdy mu Zmarzlik nogą wymachuje na wysokości oczu. Z całej stawki to może jeszcze Zagar nie przykręca gazu w ciężkich momentach. A cała reszta to emeryci bądź rekonwalesceńci, którzy powinni jeszcze trenować w sanatorium.

 • wojto napisał/a komentarz do Mecz w Tarnowie odwołany. Telewizja pokaże spotkanie z Wrocławia

  Śmiechu warte. Internetowe prognozy pogody to przekleństwo dzisiejszych czasów... Ileż to razy rezygnowałem z wyjazdu w Tatry, bo na ICM-ie pokazywali deszcz (i to nie przelotny jak jutro w Tarnowie) a po czasie okazywało się że warunki były dobre lub nawet wspaniałe. Ja rozumiem idzie front - opady wielkoskalowe - nieuniknione i wówczas przekładanie spotkania. Ale to co się dzieje dziś w speedwayu to jest parodia. Wawa i tory jednorazowe, Woffideny i inne mordy nie jadą, bo mają kiedyś tam ważne spotkanie, Złote Kaski i inne odpuszczamy bo się nie opłaca. To nie ma już nic wspólnego ze sportem. To jest obecnie tylko i wyłącznie biznes, który ma przynosić zyski. Nic innego się nie liczy, ma być zadowolony sponsor oraz telewizja która wespół z PZMotami i GKSŻtami "żondzi" (zdrowie zawodników i zdrowie psychiczne kibiców kompletnie się nie liczy) BTW stawiam piwo, że jutro w Tarnowie bez problemów będzie się dało objechać zawody.

 • wojto napisał/a komentarz do Marcin Kuźbicki: Gollob - żużlowiec romantyczny

  Podpisuję się pod całym tekstem, z jednym dodatkiem - gdyby Gollob zdobył MŚ jeszcze w tamtym wieku - po sławnym Złotym Kasku, to przez kolejne 10lat w GP nie nie byłoby już takich emocji, takiego ciśnienia, takiej walki, takich pięknych porażek. Tak porażek! Bo to, że żużlowcem jest doskonałym, widzi nawet ślepiec. To, że wygrywał w olśniewającym stylu biegi, wiedzą nawet fani kopanej. To, że tryskał pozytywną i naturalną energią na każdym stopniu podium, widział każdy fan speedwaya. Ale to jego porażki, taśmy, defekty, wypadki, karambole budziły we mnie równie dużo emocji jak zwycięstwa. Jego wściekłość, jego gorycz porażki, jego ból przeżywałem chyba bardziej niż radość po łatwych zwycięstwach. A w 2010 jakoś wcale się nie cieszyłem, bo przeczuwałem że to prawdziwy początek końca...

 • wojto napisał/a komentarz do Dublet braci Pawlickich - eliminacje Grand Prix 2016 w Gorican (relacja)

  PP mogą zdobyć więcej medali na arenie międzynarodowej niż bracia G ale nie ma co ukrywać, zaczynają w dużo, dużo łatwiejszych czasach. Teraz nasi jeżdżą po Europie i robią miejscowych jak chcą. Po 89 roku zachodni / południowi zawodnicy robili u nas co chcieli - mieli o trzy klasy lepszy sprzęt. Nawet taki francuz jak Philippe Bergé nieraz przyjeżdżał z przodu a teraz by się nawet do drugiej ligi nie załapał. Piotrek to faktycznie wojownik na miarę TG - widzi dużo i się nie boi. Przemo trochę więcej myśli/analizuje stąd trochę mniej brawury ale sylwetka również nienaganna.

 • wojto napisał/a komentarz do Miało być święto, była kompromitacja! - LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland (relacja)

  Miało być święto żużla, to było, tylko w naszym ulubionym stylu - pogrzebu. Przydałaby się "komisja śledcza" - bo wszystko co było do spi...lenia, spi....lili. Bilety wszystkie sprzedano, muzyczka grała na całego tak że motorów słychać nie było, tak że koncercik udany. Kasa się zgadza więc wszystkie PZMłoty obwieściły już przed zawodami ogólnonarodowy sukces... Tylko Golloba żal, bo kazali mu robić za darmo na końcu przedstawienie dla "pustej sali" a na dobitkę męczyli durnymi wywiadami i fotkami - po kiego grzyba? Podobno miały być podziękowania a dostał za karę całusa (fuj) od Witkiego (podprowadzające poszły już spać z granatowomarynarkami??) A prawdziwi kibice, którzy poszli na stadion ukarali się sami, bo już dawno mówili, że oleją ten cyrk gangu olsena!

 • wojto napisał/a komentarz do Gdzie wszystko się zaczęło

  Złoto w 2010 było w zasadzie końcem TG takiego jakiego uwielbiałem (tłumiki też zrobiły swoje) Zeszło z niego ciśnienie, stracił tą odwieczną motywację i mobilizację. Zaczął kalkulować i nie był już tak w 100% naładowany emocjami, pozytywnymi a często negatywnymi, którymi wspaniale wybuchał - to był jego największy dar, za który go uwielbiałem i dalej uwielbiam bezgranicznie. (Żadne zwycięstwo Hampela i Kasprzaka nie przyprawiło mnie o ciarki) Gdyby 1999 czy 2000r zdobył MŚ a potem zdobył ich nawet kilka, to nie byłby dla mnie taką legendą. To trochę jak ze zdobywaniem jakiejś niedostępnej góry, gdy już jest zdobyta, wchodzenie na nią po raz drugi traci większy sens (poza finansowym rzecz jasna)

 • wojto napisał/a komentarz do Zdjęcia

  Robi wrażenie - szkoda tylko, że będą jeździć gęsiego

 • wojto napisał/a komentarz do Zwycięstwa, bijatyki i dramatyczne kraksy - najbardziej pamiętne turnieje SGP Tomasza Golloba

  Drugiego Golloba już nigdy nie będzie. Każdy kto siedzi w temacie to powinien być tego świadom. Takich emocji jakich nam dostarczał od końca lat 90-tych przez kolejne kilkanaście lat, już nigdy nie będzie. Tak spontanicznie i żywiołowo reagujących kibiców, jak choćby wówczas, gdy Gollob wyprzedzał Nilsena na ostatnim wirażu, już nie ma i nie będzie. Takiej atmosfery, całej otoczki, podniecania jeszcze grubo przed samymi zawodami w tamtych latach to na Narodowym nie będzie nawet w 20%. Mamy zupełnie inne czasy, kapitalizm rządzi u nas a tunerzy rozdają karty, w TV na okrągło leci speedway, że nawet największy fan nie jest w stanie tego wszystkiego przetrawić. Na naszych stadionach oglądamy czołówkę zawodników na co dzień. W GP jeżdżą żużlowcy z łapanki.
  W weekendy lepiej pojechać w góry, nad wodę, nad rzekę, pojeździć na rowerze itp. niż tracić cały dzień na speedway...

 • wojto napisał/a komentarz do Oficjalnie: 1. kolejka PGE Ekstraligi odwołana!

  juz 8 godzin po prima aprilis. Czy ktoś w końcu napisze co jest grane faktycznie.

 • wojto napisał/a komentarz do Bartłomiej Czekański - Bez hamulców: Poldem (już) nie pęka

  Zaba - jak juz tak liczysz mijanki, to policz sobie jeszcze ile od wprowadzenia trefnych tłumików było wyprzedzeń po zewnętrzej a ile przewidywalnych nożyc. Policz ile kiedyś sam jeden T.G. razy przedzierał się z 4 pozycji na 1 a ile razy we wszelakich zawodach udawało się to komukolwiek na trefnych tłumikach (2 razy przez 4 sezony?) Kwintesencja speedwaya to nie tylko mijanki ale jazda w kontakcie - zapuść sobie GP powiedzmy za czasów Hamilla a dowolne GP na trefnych tłumikach. Różnica jest przeogromna.
  Co do głośności to obecne tłumiki i trefne są niestety dużo cichsze niż stare. Teraz prawdziwy speedway "czuje się" tylko stojąc bardzo blisko startu. Trefne tłumiki to były kosiarki koszmarne, te nowe są zdecydowanie bliższe prawdziwemu brzmieniu żużla.

  No i co do tych Twoich "statystyk" poczytaj sobie tutaj: szukaj.cytaty.info/cytaty/statystyka.htm


 • wojto napisał/a komentarz do Adam Krużynski: FIM nie jest wrogiem Speedway Best Pairs

  Kryterium Asów w Bydzi było zdecydowanie ciekawszą formułą na otwarcie sezonu. W SBP emocji jak na lekarstwo - Hampel niemalże zasnął na pudle. Zawodnicy słabo cieszyli się po wygraniu biegu - przyjechał ktoś na metę na jednym kole??? Kiedyś to był standard a teraz? Gdyby nie Pawlicki obijający bandy, to nie byłoby czego oglądać. Największą podnietę wykazywali komentatorzy - tej sztucznej terkoczącej gadaniny nie da już się słuchać! Angielski komentarz był nieco bardziej strawny ale daleko mu do naturalnych i bajecznych komentarzy sprzed 15 lat na Eurosporcie przy powtórkach SGP.

 • wojto napisał/a komentarz do Mirosław Jabłoński: Jeżdżę na Poldemach

  Ciekawe czy zatarte/uszkodzone silniki też podlegają reklamacji i też producent od ręki wymienia na nowe... Pewnie nie, bo tunerzy w nich od razu ingerują i gwarancja producenta idzie w pole. W takim razie tunerzy powinni odpowiadać za uszkodzoną jednostkę. Ktoś wie, czy tak jest w rzeczywistości?

 • wojto napisał/a komentarz do ŻKS ROW Rybnik - Betard Sparta Wrocław: pomeczowe Hop-Bęc

  Robienie ludzi w konia od pierwszego sparingu to dobrze nie wróży. Ja już się zniechęciłem - miał być program w cenie biletu - brakło. Mieli być zagraniczny - nie było.

 • wojto napisał/a komentarz do Sparing ŻKS ROW - Betard Sparta przeniesiony na wtorek

  Hm, ja we wtorek widzę 7st.C a odczuwalna poniżej 0. No ale słoneczko będzie raczej na bank

 • wojto napisał/a komentarz do Tor w Lesznie gotowy. Pierwszy trening już niebawem

  Taa, w Lesznie chyba nie wiedzą, że miasto leży w Polsce. Wyjechać na tor to sobie będą mogli, jak będzie dobrze, w drugiej połowie marca.

 • wojto napisał/a komentarz do Wojciech Stępniewski: To najważniejsza impreza w historii żużla

  Pożegnanie Golloba, toż to nic innego jak chwyt marketingowy. Wszak do piachu się jeszcze nie wybiera. A potencjalni sponsorzy ślepi nie są, narodowy im nie jest potrzebny do lepszego "widzenia" - Karkosiki, Magdy itp są tego doskonałym przykładem. "Rozpropagowanie dyscypliny w całym kraju" - trzeba być naiwnym głupcem aby wierzyć, że na narodowym to nastąpi.

 • wojto napisał/a komentarz do Wojciech Stępniewski: To najważniejsza impreza w historii żużla

  "fustraci" a cóż to za nowomowa? Tu nie chodzi o negację tej imprezy, bo sama impra na narodowym pewnie będzie git (laski, kiełbaski i śpiewy "jeszcze jeden" "biało-czerwone to barwy niezwyciężone" itp ;D . Tylko, że dla osób, które jako tako, widzą speedway w szerszym historycznym horyzoncie, takie dyrdymały, że GP na narodowym zmieni coś na lepsze, mogą co najwyżej śmieszyć. Ups, przepraszam lepsze zapewne będą uposażenia granatowo marynarkowych, w tym Stępniewskiego...

 • wojto napisał/a komentarz do Wojciech Stępniewski: To najważniejsza impreza w historii żużla

  "będzie kluczowe dla rozwoju tej dyscypliny w całej Polsce"

  Stępniewski nie rozróżnia zwijania od rozwijania. Żużel, w obecnym wydaniu, zmierza w kierunku pokazów cyrkowych ala pokazy skoków na motocrosie i inne tym podobne "red bulle". Kilka wydarzeń-eventów w roku, 15-20 osób uprawiających ten sport w całym świecie. Sportu żużlowego, sensu stricto, nie będzie. Już obecnie niewiele ma to w spólnego ze sportem - w GP jeżdżą Ci który zostaną wskazani palcem, tak samo w naszych ligach. pzO - zgadzam się z Toba w całej rozciągłości.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.