ATP Barcelona: Polski debel już w ćwierćfinale

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski po pokonaniu austriacko-słowackiej pary Oliver Marach/Michal Mertinak awansowali do ćwierćfinału rozgrywanego na czerwonej mączce turnieju ATP w hiszpańskiej Barcelonie (z pulą nagród 888 tys. euro).

Jarosław Kowal

Polacy przegrali pierwszego seta do czterech i na początku drugiej partii nic nie wskazywało na to, że uda im się odwrócić losy tego spotkania. Ostatecznie nie tylko potrafili doprowadzić do tzw. super tie-breaka, ale także zdołali go wygrać. Cały mecz, a co za tym idzie, awans do drugiej rundy padł ich łupem po godzinie i 21 minutach.

Polski duet w Monachium jest rozstawiony z numerem siódmym, dlatego w pierwszej rundzie przysługiwał mu tzw. wolny los. W ćwierćfinale rywalami Matki i Fryty będą rozstawieni z dwójką Kanadyjczyk Daniel Nestor i Nenad Zimonjic z Serbii lub para Mario Ancic/Mischa Zverev (Chorwacja/Niemcy).

Przypomnijmy, że debel Fyrstenberg/Matkowski, który w światowym rankingu deblistów ATP Doubles Race lokuje się na 12. miejscu, prawie na pewno będzie reprezentował Polskę na igrzyskach olimpijskich w Pekinie.

Wynik meczu II rundy:

Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski (Polska, 7) - Oliver Marach/Michal Mertinak (Austria/Słowacja) 4:6, 6:4, 10-5