Pogrom gdynianek. Lotos PKO BP Gdynia – MUKS Poznań 100:63 (relacja)

Wicemistrzynie Polski nie pozostawiły suchej nitki na swoich rywalkach. Po raz drugi w sezonie swoim rywalkom rzuciły 100 punktów. Najskuteczniejszą zawodniczką spotkania była Marta Jujka zdobywczyni 17 punktów. Gdynianki pozostają nadal jedyną drużyną niepokonaną w FGE.

Andrzej Cieślicki

Rezultat 10:10 to ostatni remis jakimi mogły się cieszyć w spotkaniu zawodniczki przyjezdne. Od tego stanu swój zryw rozpoczęły gdynianki raz po razie dziurawiąc poznańską defensywę. Do przerwy rywalki toczyły bój z Lotosem PKO BP jak równy z równym. Gdyńska defensywa miała nie lada problemy z niezwykle szybkimi akcjami Okeishy Howard, która do przerwy na swoim koncie zanotowała 10 oczek. W Lotosie dobrze wprowadziły się zmienniczki. Pod koszem brylowała środkowa Patrycja Gulak, która w pierwszych 20 minutach zapisała już 10 punktów. Do szatni Lotos schodził prowadząc 45:32.

Po krótkiej przerwie oba zespoły wyszły ponownie na parkiet w pełni zmotywowane. W tej też odsłonie meczu rozpoczął się morderczy bój poznanianek. Po raz kolejny na parkiecie zapanowała młodzież. Świetne akcje Skobel i Durak sprawiły, iż apetyt zaczął rosnąć w miarę jedzenia. Trener Iwona Jabłońska nie bała się postawić na młode zawodniczki, które okazały się być strzałem w dziesiątkę. Wygrywając trzecią odsłonę spotkania 19:17, Muks Poznań zmniejszył swoją stratę do 11 punktów. Więc wszystko było jeszcze do odrobienia.

Ostatnie 10 minut to fenomenalny pokaz gry Lotosu PKO BP zarówno w obronie jak i w ataku. Bardzo dobrze radziła sobie Natalia Waligórska, która do 11 punktów dodała 9 przechwytów i 6 asyst. Świetnie pod koszem spisywały się Patrycja Gulak i Marta Jujka.. Przez 8 minut kwarty podopieczne Romana Skrzecza rzuciły 30 punktów przy zaledwie 4 oczkach poznanianek. Ostatnie minuty spotkania do pogoń gospodyń za zdobyciem setnego punktu. Prośba kibiców została wysłuchana („My chcemy setkę…”), nietypowym trafieniem zza linii 6,25 m popisała się Jujka zdobywając setny punkt dla swojego zespołu. Wynik spotkania zamknęła Paulina Antczak, która do swojego dorobku dorzuciła jeszcze dwa oczka.

I tak na 82. rocznicę powstania miasta Gdynia, Lotos PKO BP uczcił ją wygrywając swoje kolejne spotkanie. Po 40 minutach gry gospodynie zwyciężyły 100:63.

Lotos PKO BP Gdynia – MUKS Poznań 100:63 (27:22, 18:10, 17:19, 38:12)

Punkty:

Lotos: Marta Jujka 17, Magdalena Leciejewska 16, Patrycja Gulak 16, Natalia Waligórska 11, Jekaterina Snicyna 11, Ganna Zarytska 9, Chamique Holdsclaw 7, Anna Breitreiner 6, Slobodanka Maksimovic 4, Dominique Canty 3.

MUKS: Żaneta Durak 12, Okeisha Howard 12, Paulina Antczak 11, Agnieszka Skobel 11, Katarzyna Rezler 6, Ilona Mądra 4, Marijana Ivovic 3, Martyna Mićków 2, Justyna Nieznalska 2.