5 faktów o Robercie Lewandowskim

autor: RM Daryl | 2016-03-01, 13:15 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
I. Zwycięzca
Biorąc pod lupę ostatnich siedem sezonów Lewemu tylko w 2012/13 nie udało się zdobyć ze swoją drużyną, któregoś z pucharów. Lech Poznań- 2 sezony, 3 puchary plus król strzelców z osiemnastoma bramkami na konie w sezonie 2009/10. Borussia Dortmund- 4 sezony, 4 puchary plus król strzelców z dwudziestoma bramkami. Co warte zauważenia w sezonie 2012/13 strzelił 23 bramki, co było jego najlepszym rezultatem. Przegrał jednak po trwającej do ostatniej kolejki koronę króla strzelców z Stefanem Kiesslingiem.
II. Wartościowy
Kiedy odchodził z Znicza Pruszków, Lech Poznań musiał zapłacić za niego 380 tyś euro. Po dwóch sezonach spędzonych w Niebieskich, Borussia Dortmund zapłaciła dokładnie 12,5 raza więcej, czyli 4,75 mln euro. Skok można powiedzieć niebywały, ale jak się potem okazało były to jedne z najlepiej wydanych pieniędzy Borussii. Lewy stał się kluczową postacią tej drużyny. Po sezonie spędzonym w Bayernie jest wyceniany na 50 mln euro. Ktoś kiedyś powiedział, że piłkarz jest tyle wart za ile go kupią, a wydaje się, ze za Lewego niektóre kluby byłyby skłonne zapłacić znacznie więcej.
III. Dieta, a'la żona
Anna Lewandowska oprócz tego, ze jest mistrzynią karate, jest też trenerką fitness, z której porad ćwiczeniowych czy podejścia do "zdrowego" odżywiania korzysta rzesza osób. Swoim sposobem na życie zaraziła swojego męża, któremu zalecenia Anny wychodzą na dobre, gra na boisku przemawia sama. Lewy słodyczy sobie nie odmawia, lecz są to zdrowe (ale smaczne) np. ciasta, które przyrządza jego żona w domu.
IV. Ambasador Dobrej Woli UNICEF
Robert Lewandowski poza boiskiem pokazuje się równie z dobrej strony jak na nim. "Głos dzieci" jest to kampania, którą prowadzą UNICEF I Unia Europejską. Na czym to polega? Na wsparciu dla dzieci, które są ofiarami kryzysu humanitarnego. Lewy w ramach tej akcji poleciał do Syrii, gdzie na własne oczy przekonał się w jak trudnej sytuacji są te dzieciaki.
V. Kapitan
Od 9 grudnia 2014 roku Lewandowski jest kapitanem reprezentacji Polski. Robert stał się prawdziwym liderem zespołu. Na boisku pokazuje zaangażowanie w ataku i obronie. Chce brać odpowiedzialność gry na siebie i widać, że głównym jego celem jest dobro reprezentacji, a nie osobiste sukcesy.

Źródło: sportowemaniaki.blogspot.com

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.