Wielcy pomagają #Cristiano Ronaldo

autor: RM Daryl | 2016-04-07, 15:11 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Są wielcy na boisku, jak i poza nim. On na pewno do takich należy.
Przyjrzyjmy się jak pomaga trzykrotny laureat złotej piłki.
Rok 2014, mecz Portugalia-USA CR7 wychodzi na boisko z dwoma paskami wygolonymi na boku głowy. Nowy wzorek? Nie, zawodnik w ten sposób przekazał wsparcie i wyraz solidarności wobec dziesięciomiesięcznego Hiszpana chorego na dysplazję korową mózgu. Wszystko zaczęło się od prośby rodziców o przekazanie koszulki zawodnika na licytację. Ronaldo zrobił krok więcej, nie tylko przekazał wspomnianą koszulkę, ale również pokrył koszt operacji chłopca.

Trzęsienia ziemi w Nepalu pozbawiły życia ponad 7 tysięcy osób. CR7 wpłacił na rzecz fundacji Save the Children kwotę 7 milionów euro. Nie była to pierwsza, czy jedyna pomoc dla większej liczby osób zawodnika Realu, ponieważ już w 2004 roku wspierał ofiary tsunami, które uderzyło w Indonezję.
Z dobrej strony pokazał się również podczas pobytu w Japonii, gdzie na jednej z konferencji młody chłopak przygotował parę pytań do Cristiano. Tekst był napisany w języku portugalskim, a chłopak nie do końca potrafił wymówić wszystkie fragmenty pytań, co wywołało śmiech publiczności. CR7 spokojnie wysłuchał pytań pomagając chłopcu. Na uwagę zasługuje fakt, że zawodnik nie został dłużny publiczności i zapytał się jej dlaczego się śmieją, powiedział również, że chłopiec wykazał się wielką odwagą oraz powinni być z niego dumni.

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj: