Wielcy pomagają #Cristiano Ronaldo

autor: RM Daryl | 2016-04-07, 15:11 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Są wielcy na boisku, jak i poza nim. On na pewno do takich należy.
Przyjrzyjmy się jak pomaga trzykrotny laureat złotej piłki.
Rok 2014, mecz Portugalia-USA CR7 wychodzi na boisko z dwoma paskami wygolonymi na boku głowy. Nowy wzorek? Nie, zawodnik w ten sposób przekazał wsparcie i wyraz solidarności wobec dziesięciomiesięcznego Hiszpana chorego na dysplazję korową mózgu. Wszystko zaczęło się od prośby rodziców o przekazanie koszulki zawodnika na licytację. Ronaldo zrobił krok więcej, nie tylko przekazał wspomnianą koszulkę, ale również pokrył koszt operacji chłopca.

Trzęsienia ziemi w Nepalu pozbawiły życia ponad 7 tysięcy osób. CR7 wpłacił na rzecz fundacji Save the Children kwotę 7 milionów euro. Nie była to pierwsza, czy jedyna pomoc dla większej liczby osób zawodnika Realu, ponieważ już w 2004 roku wspierał ofiary tsunami, które uderzyło w Indonezję.
Z dobrej strony pokazał się również podczas pobytu w Japonii, gdzie na jednej z konferencji młody chłopak przygotował parę pytań do Cristiano. Tekst był napisany w języku portugalskim, a chłopak nie do końca potrafił wymówić wszystkie fragmenty pytań, co wywołało śmiech publiczności. CR7 spokojnie wysłuchał pytań pomagając chłopcu. Na uwagę zasługuje fakt, że zawodnik nie został dłużny publiczności i zapytał się jej dlaczego się śmieją, powiedział również, że chłopiec wykazał się wielką odwagą oraz powinni być z niego dumni.

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj: