MATS HUMMELS TO ZDRAJCA?

autor: RM Daryl | 2016-04-28, 21:30 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Coraz więcej mediów pisze o chęci zmiany barw, którą wyraził Mats Hummels. Pierwsza myśl jaka mnie naszła po przeczytaniu takowej informacji "To nie może być prawda. Tak poszanowany klub jak Borussia nie może pozwolić sobie by jej największe gwiazdy odchodziły w każdym roku do największego konkurenta w Bundeslidze. To jest nierealne. Wystarczy spojrzeć na sytuację w Primera Division, czy pomiędzy Realem Madryt, a Barceloną zachodzą transfery? Wystarczy spojrzeć na transfer Figo. Mats Hummels nie może okazać się 'zdrajcą' ".


Sposoby przejść mogą być różne. Nie chce zaglądać do historii, choć chętnie przy odrobinie więcej wolnego czasu to zrobię. Spójrzmy na to o czym wszyscy wiedzą, a mianowicie porównajmy przejście Mario Gotze i Roberta Lewandowskiego. Pierwszego do teraz kibice Borussi nienawidzą, gdyż przeszedł potajemnie, uciekł z miejsca, które go kochało do największego rywala. Robert Lewandowski do teraz liczy się z szacunkiem od fanów "Żółtej ściany". Od początku powiedział jasno co się stanie, ale nie wypowiadał się na temat Bayernu czy nie odnosił się tym. Udowadniał swój szacunek do Borussi w każdym meczy, w którym wystąpił.


A czy Mats Hummels ucieka do nowego miejsca? Sprawdźmy!
NEIN.
Mats Hummels jest wychowankiem Bayernu Monachium. Występował w Bayernie od sezonu 2003/2004 przez 5 lat (oczywiście występował w też w młodszych rocznikach młodzieżowych) po czym został wypożyczony właśnie do Borussi Dortmund. Po sezonie spędzonym na wypożyczeniu został dokonany transfer definitywny za kwotę 4 mln Euro.


Na dzień dzisiejszy Borussia jest pogodzona z możliwym odejściem swojej gwiazdy, lecz chce wyciągnąć z tej transakcji możliwie wiele pieniędzy. Media podają kwotę w okolicach 38 mln Euro.

Może Borussia Dortmund powinna podpisując kontrakt z zawodnikiem zawrzeć klauzurę zakazu bezpośredniego transferu do Bayernu?


PS. Takie szybkie przemyślenia, a Ty co o tym sądzisz?!

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
pablo80 - RSKZ

Po tytule odrazu pomyślałem, co ty pitolisz, ale dobrze, że w treści przypomniałeś o tym że jest wychowankiem Bayernu, więc o żadnym zdrajcy nie może być mowy!
Do tego trzeba dodać, że"podobno" Bayern spłacił długi Borussi by mieć godnego rywala w lidze, więc to raczej współpraca... Zdrada to by była jakby do Schalke przeszedł ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.