Kaszub (też) potrafi cz. 2

autor: użytkownik usunął konto | 2013-03-03, 21:04 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Witam ponownie.


Pierwszy mój wpis spotkał się z niewielkim odbiorem, ale nie po to powstał. Także dziś kolejna część mych emocjonalnych dywagacji na temat mej, jedynej najwspanialszej drużyny żużlowej GKS Wybrzeże Gdańsk.


Pierwsza część poświęcona zastała dwóm asom GKSu – Stanleyowi Chomskiemu i Tomkowi Jonasson’owi. Dzisiaj natomiast na tapetę idą dwa skrajne bieguny w moim mniemaniu. Po pierwsze Renat Gafurov – mój cichy ulubieniec i „GDAŃSKI” żużlowiec, aż do szpiku, a drugi natomiast to dla mnie maksymalna enigma – Artur Mroczka.


Renat Gafurov – dla mnie to człowiek, którego mógłbym porównać do etatowej pracowniczki Poczty Polskiej spędzającej godziny w okienku, a zarazem do marki samochodowej Skody. Już śpieszę z wyjaśnieniami. Nasza „Renatka” jest jak pracowniczka Poczty Polskiej, bo jak i podany przeze mnie metaforyczny przykład prawie nic nie mówi i wykonuje swoją pracę od A do Z. Z drugiej strony bez polotu i fantazji, ale „odpykuje” czy też „odfajkowuje” kolejne dni pracy i na ten temat nie da się nic więcej powiedzieć. Poświęca się i stara, ale w pracy nie wymyśla prochu i świata nie zbawia. Porównanie do Skody powstało natomiast z tego względu, że miałem tej marki auto wcześniej. Niby od nowego, od zawsze, od lat, ale…Właśnie to ale…to żarówka, to jakaś linka to może filtr…niby nic a jednak. To właśnie Renat i ta jedna jego słynna literka wprogramie. On wręcz uwielbi literki T, D, W, U w różnych konstelacjach – przynajmniej jedna w tygodniu. I co w tym złego? Ano może i niewiele bo jesteśmy w pierwszej lidze i to i tak starczy jak na drugą linię. Ale ja osobiście czuję, że mógłby to być facet na lidera. Miałem cichą nadzieję, że będzie jak Grigorij Łaguta, ale latami już niekoniecznie bo on wystrzelił nieco (albo sporo) wcześniej. Jednak ambicji i woli walki odmówić mu nie sposób. Mijanki po zewnętrznej pamiętam takie, że palce lizać. I co najważniejsze gdy trzeba polegać na nim można w stu procentach. Pamiętam 17 przywożone z wyjazdów i najwyższe zdobycze w drużynie niejednokrotne. Mam nadzieję, że wkład finansowy poczyniony w tym roku przez klub i nawet nieobecność na obozie pozwolą mu utrzeć nosa wielkiej grupie ludzi bo to facet, który papiery i umiejętności posiada na naprawdę skuteczną jazdę. Brak mu tylko odrobiny szczęścia i sprzętu. Liczę na niego. Pożyjemy zobaczymy.


Artur Mroczka – jak dla mnie człowiek o którym przed tym całym sezonem żużlowym powiedzieć da się najmniej i to nie dlatego, że jestem ignorantem i nie znam jego przeszłości, a dlatego, że chłopak w zeszłym roku na polskich torach pokazał się niemal tak jak ja…wiadomo, że to ponosi mnie fantazja, ale sukcesy mamy jednakowe na rodzimym rynku. Za granicą „Arczi” natomiast popisał się niezłymi rezultatami – i w tym momencie wymiękłem. Jest to facet, który na pewno mógłby i potrafi – tyle to wie całe środowisko żużlowe. Trochę też Stal (pozdrawiam sympatyków klubu) zgrała mu na nosi w zeszłym roku w kwestii wypożyczenia za wcześniejsze opowiadanie farmazonów wszem i wobec. Trochę się im nie dziwię – dlatego z jeszcze większym dystansem będę spoglądał na jego osiągnięcia. Bo sportowca rozlicza się z tego co
pokazuje na arenie. Ma wiele do udowodnienia i pokazania…co doda tylko kolorytu w zmaganiach z drużyną GKMu (ktoś im kiedyś nazwę na jakieś „towarzystwo” zmienił, ale jacy oni towarzyscy???). Jestem ciekaw, liczę, oczekuję, nie wiem, mam nadzieję. Określić chłopaka można na wiele sposobów, a wydaje mi się, że najlepiej pasuje do niego słowo „MOŻE”. Hmmm…


Tak jak mówiłem w moim mniemaniu dwa odmienne typy – oby dla nas – odpaliły na plus. Życzyłbym sobie i wszystkim kibicom GKS tego.


W następnej części zamierzam zahaczyć o Lubelski zaciąg, a w dalszej perspektywie o juniorów. Zatem wszystkich zainteresowanych zapraszam do zostawiania uwag bądź komentarzy.


Naprzód GKS!!!

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
Kaszub

Witam. Pytanie, które Ciebie gnębi - gnębi chyba większość kibiców GKSu również. Plany awansu są dosyć mocne, jak widać skład również ciekawy. Jeśli zostanie to poparte solidnym budżetem, a okazuje się, że są z tym niemałe problemy, to awans będzie w tym roku. Jednak nie chciałbym ferować jednostronnych wniosków bo wszystko zostanie rozegrane na torze i przed sezonem nie podejmę się zajęcia 100% stanowiska, ale z całego serca sobie i wszystkim sympatykom Wybrzeża tego życzę. Pozdrawiam serdecznie:-)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [2 komentarze tej dyskusji]

Komentarz usunięty przez użytkownika

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.