Wyniki łatwe do wytypowania - zapowiedź 16. kolejki I ligi kobiet

16. kolejka I ligi kobiet przebiegnie w cieniu żałoby narodowej. Spotkania będę przebiegały bez oprawy muzycznej, jednak nie przeszkadza to, w tym by walczyć o kolejne ważne punkty. W tym tygodniu powinno obejść się bez większych niespodzianek, gdyż w każdym ze spotkań dosyć łatwo wytypować faworytów. Mimo wszystko ciekawie może być we Wrocławiu oraz w Toruniu.

Artur Róg
Artur Róg

Sokół Chorzów - Wisła Kraków
Po ostatnim odniesionym w bardzo dobry stylu zwycięstwie z Piastem Szczecin, zawodniczki Wisły Kraków i tym razem nie powinny mieć większych problemów z odprawieniem z kwitkiem siatkarek z Chorzowa. Mimo to podopieczne Krzysztofa Mazurka z całą pewnością muszą liczyć się z chorzowiankami, które znajdują się obecnie w dosyć niekomfortowej sytuacji. Każda strata punktu może być równa spadkowi w tabeli, gdyż Budowlane Toruń i Skra Bełchatów mają tyle samo punktów co Sokół, a różni je tylko niewielka różnica w setach. Tydzień temu zawodniczki z Górnego Śląska nie sprostały innemu kandydatowi do awansu, przegrywając szybko 3:0 z wrocławską Gwardią. Z całą pewnością kibice z Chorzowa tym razem liczą na lepszy występ swoich pupilek. Trudno jednak przypuszczać, że zdołają one wyrwać zwycięstwo faworyzowanej Wiśle.
Nasz typ: zwycięstwo Wisły Kraków

Gwardia Wrocław - Skra Bełchatów
Zawodniczki z Bełchatowa czeka bardzo trudne zadanie, gdyż tym razem muszą się wybrać do chyba najsilniejszej drużyny w lidze. Mimo to siatkarki z Bełchatowa nie stoją na straconej pozycji, gdyż należy pamiętać, że obecnie są one czwartą drużyną ligi. Skra w ostatnich meczach spisuje się bardzo dobrze i w tym roku kalendarzowym zdobyła komplet punktów. To z całą pewnością sugeruje, że czeka nas dosyć interesujące widowisko, jednak czy dobra dyspozycja bełchatowianek wystarczy na niezwykle mocne ?gwardzistki?? Bez wątpienia zawodniczki z województwa łódzkiego będą musiały maksymalnie się zmobilizować, by nie przerwać swojej dobrej passy. Z kolei wrocławianki ciągle muszą troszczyć się o to by nie spaść z fotelu lidera, gdyż tuż za nimi na najmniejsze potknięcie liczy zespół Wisły Kraków.
Nasz Typ: zwycięstwo Gwardii Wrocław

AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - SMS Sosnowiec
Mimo iż zespoły z Ostrowca Świętokrzyskiego i Sosnowca znajdują się w dosyć blisko siebie w tabeli, nie należy spodziewać się zbyt wielu emocji w zbliżającym się spotkaniu. Młode uczennice z Sosnowca w tym sezonie spisują się bardzo słabo. Obecnie zajmują przedostatnie miejsce w tabeli i nie zanosi się na szybką poprawnie ich wyników. Na szczęście dla zawodniczek ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego klub nie może spaść do niżej ligi. Gdyby nie to, teraz nad Sosnowcem wisiałoby widmo gry w niżej lidze. U siatkarek z Ostrowca Świętokrzyskiego sytuacja wygląda zupełnie odwrotnie. Podopieczne trenera Jarosław Bodysa ostatnią porażkę odniosły pierwszego grudnia i wygląda na to iż ich seria zostanie nadal podtrzymana. W poprzedniej rundzie pojedynek tych dwóch drużyn przysporzył wielu emocji, gdyż do wyłonienia zwycięscy potrzeba było aż pięć setów. Tym razem raczej nie powinno być aż tak emocjonująco.
Nasz typ: zwycięstwo KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

SPS Politechnicza Częstochowa - PLKS Pszczyna
Fatalna seria ośmiu przegranych spotkań pod rząd chyba wreszcie zostanie przerwana. Do Częstochowy przyjeżdża zdecydowanie najsłabsza drużyna obecnego sezonu i trudno sobie wyobrazić, by zawodniczki Mariana Kardasa poniosły dziewiątą z kolei porażkę. W ostatniej kolejce siatkarki spod Jasnej Góry nie potrafiły sprostać Budowlanym Toruń, przegrywając 3:1. Za tą dotkliwą porażkę mogą winić tylko siebie, gdyż popełniły ogromną liczbę własnych błędów. Jeśli to nie zostanie wyeliminowane z gry częstochowianek, w ich grze ciągle pojawiać się będzie niezliczona liczba mankamentów, które uniemożliwią nawiązanie walki z bardziej wymagającymi rywalami. W ostatniej konfrontacji tych dwóch drużyn górą były siatkarki z Częstochowy, które nie pozostawiły żadnych złudzeń, swoim niżej notowanym przeciwniczkom. Zanosi się na, to że tym razem będzie podobnie.
Nasz typ: zwycięstwo Politechniki Częstochowa

Budowlani Toruń - Chemik Police
Dosyć ciekawie zapowiadające się spotkanie. Torunianki ciągle toczą walkę o czwartą lokatę w tabeli, natomiast zawodniczki z Polic mają realne szanse na poprawienie swojej sytuacji. Dla obu zespołów najlepsza była by wygrana za trzy punkty, gdyż wtedy znacznie przybliżyły by się one do swoich celów. W ostatniej kolejce torunianki w czterech setach rozprawiły się z Politechniką Częstochowa, natomiast zawodniczki z Polic miały przerwę w grze. Teraz z całą pewnością czują się bardziej wypoczęte i ta świeżość może im pomóc. Z drugiej strony zawodniczki z Torunia w ostatnim czasie prezentują się z bardzo dobrej strony. W pierwszej rundzie spotkanie w Policach przyniosło ze sobą ogromną ilość emocji. W tamtym czasie siatkarki z Torunia wygrywały mecz za meczem, jednak Chemik przysporzył im wielu kłopotów, gdyż zwycięstwo 3:2 zostało okupione wielkim wysiłkiem. I tym razem nie powinno zabraknąć emocji.
Nasz typ: zwycięstwo Budowlanych Toruń