Fatalna postawa Polaków w Engelbergu

W cieniu oczekiwania na rozpoczęcie 58. Turnieju Czterech Skoczni odbywają się zawody Pucharu Kontynentalnego w szwajcarskim Engelbergu. Skokami na 137 i 127 metrów zwyciężył reprezentant Niemiec - Maximilian Mechler, który zapewnił sobie prowadzenie już w I serii konkursu.

Monika Szandała

Drugie miejsce zajął Austriak Markus Eggenhofer, który w finale awansował z 10. pozycji. Na najniższym stopniu podium stanął Czech Antonin Hajek, który po wypadku samochodowym walczy o powrót do najwyższej dyspozycji.

Tuż za podium zostali sklasyfikowani Anders Bardal (126/132,5 m), Roberto Dellasega (132,5/126,5), który spadł z 2. miejsca oraz Primoz Pikl (131,5/127 m).

Reprezentant gospodarzy - Remi Francais, który na półmetku zajmował wysoką 4. lokatę, w finale oddał słabszy skok i zakończył zawody na 13. pozycji. 14. był kolejny ze Szwajcarów - Pascal Egloff.

Fatalnie zaprezentowali się reprezentanci Polski. Nikt z piątki zawodników, która wystartowała w Engelbergu, nie zakwalifikował się do serii finałowej. Rafał Śliż zakończył swój start na 41. miejscu, Dawid Kubacki był 45., Łukasz Rutkowski 46., Marcin Bachleda 49., natomiast największym rozczarowaniem był występ Grzegorza Miętusa. 16-latek, który zwyciężył w ostatnich zawodach Pucharu Kontynentalnego w estońskim Otepää, w Engelbergu zajął dopiero 51. pozycję.