Lega Basket: Sensacja w Rieti

Dość niespodziewanie beniaminek Lega Basket - Solsonika Rieti pokonał przed własną publicznością zespół Lottomatiki Rzym 69:61. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Filip Videnov, który na swoje konto zapisał 14 punktów oraz 6 zbiórek. We własnej hali poległa natomiast ekipa Premiaty Montegranaro. Zespół prowadzony przez Alessandro Finelliego musiał uznać wyższość koszykarzy Eldo Napoli. Double-double (dwie statystyki dwucyfrowe) zanotował zawodnik gości Jumaine Jones - 21 punktów, 11 zbiórek.

Patryk Kurkowski

Premiata, która do tej pory przed własną publicznością tylko 2-krotnie schodziła jako pokonana po raz trzeci uznała wyższość przeciwnika w PalaSavelli. Tym razem podopieczni Alessandro Finelliego nie sprostali niżej notowanemu przeciwnikowi z Napoli. Jeszcze po 20. minutach gry nic nie wskazywało na to, że wynik zakończy się zwycięstwem przyjezdnych, ale fatalna III kwarta w wykonaniu gospodarzy zadecydowała o ich porażce. Warto odnotować fakt, iż gracze Eldo Napoli zdobyli w trzeciej "ćwiartce" aż 34 punkty. Double-double w tym spotkaniu popisał się Amerykanin Jumaine Jones - 21 punktów, 11 zbiórek. W zespole Premiaty najlepiej spisywał się Jobey Thomas - 20 "oczek", 3 zbiórki. Goście odnieśli zwycięstwo dzięki fantastycznej postawie w rzutach z dystansu. Koszykarze z Napoli oddali bowiem aż 13 celnych rzutów zza linii 6,25 przy "zaledwie" 8 gospodarzy.

W Rieti sensacyjne zwycięstwo odnieśli zawodnicy miejscowej Solsoniki. Lottomatika przegrała ten mecz na własne życzenie, gdyż raziła ona nieskutecznością. Koszykarze ze stolicy Włoch oddali zaledwie 4 celne rzuty za 3 punkty na 23 oddane. O losach spotkania zadecydowała ostatnia kwarta wygrana przez gospodarzy 22:13. Bardzo dobry rozegrał Filip Videnov, który zdobył dla gospodarzy aż 14 "oczek". Przyjezdnym nie pomogło nawet 17 punktów Davida Hawkinsa.

Złą passę 3. porażek z rzędu przerwali koszykarze Pallacanestro Cantu, którzy pokonali w meczu wyjazdowym graczy Siviglii Wear Teramo 99:79. Aż 20 "oczek" do swojego dorobku dopisał Torin Francis. Zawodnik ten może się również pochwalić 100% skutecznością rzutów z gry. Najskuteczniejszy w zespole gospodarzy był Nikoloz Thikoshvili - 20 punktów, 3 asysty.

Kolejne zwycięstwo odnieśli Mistrzowie Włoch – Montepaschi Siena. Tym razem podopieczni Simone Pianigianiego pokonali przed własną publicznością koszykarzy Legei Scafati. Sensacyjnie po 10. minutach spotkania prowadzili goście 20:15. Jednak kolejna odsłona całkowicie pozbawiła złudzeń zawodników gości na zwycięstwo bowiem przegrali oni tę partię aż 30:8. W IV kwarcie szkoleniowiec gospodarzy wpuścił na parkiet graczy rezerwowych dzięki czemu koszykarze Legei mogli podreperować swój bilans zdobytych punktów. Świetne spotkanie w barwach Montepaschi rozegrał Drake Diener. Gracz ten zanotował 24 punkty, 3 zbiórki w przeciągu 24 minut! W zespole gości najlepszy był zdobywca double-double Marco Killingsworth - 16 „oczek”, 11 zbiórek. Dla Sieny było to 22. zwycięstwo w tym sezonie i 13 we własnej hali. Goście natomiast do swojego i tak bardzo niekorzystnego bilansu musieli dopisać kolejną porażkę – 18. w obecnych rozgrywkach Lega Basket. Warty odnotowania jest fakt, iż Montepaschi miało aż 79% skuteczność rzutów za 2 punkty – 23/29.

Zaledwie osiem minut na parkiecie przebywał Adam Wójcik, w przegranym przez jego zespół spotkaniu z Snaidero Cucine Udine 91:100. Polak zanotował na swoje konto 4 punkty.