Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Funky Koval napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Serio? Gontarek jako opiniotwórca? Litości - dajcie już spokój temu człowiekowi bo reklamowanie czegokolwiek jego tępą twarzą "dyplomatołka" przekreśli nawet najlepszy pomysł [no chyba że tak ma być]. Proponuję by zegar odliczający czas był pomarańczowo-granatowy, a wzorem dwóch wspaniałych grup i liczenia punktów niewykorzystany czas na rozegranie akcji kumulował się na koniec sezonu i w ten sposób każdy zespół będzie miał szansę rozegrać dodatkowe mecze z wylosowanym na Gali ligi zawodowej za 500 tyś zł przeciwnikiem i wygrać mecze za 10 dodatkowych punktów i zdobyć na zasadzie "złotego gola" czyli meczu mistrza Polski i zagrać w SECHA lidze z reklamą GAZPROM i NORD STREAM 2 na piersiach z orzełkiem :) :) :) - Litości z GONTARKIEM!!!

 • Funky Koval napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Zgadzam się, że coś trzeba zrobić, a obecne szkolenie nie znajduje pomysłu i efektów. Od lat.
  Pytanie jest do Pana Cieplińskiego oraz grona, które reprezentuje on sam lub które go popiera: czym jest to "coś"? jaki jest Wasz pomysł, bo poza krytyką nic merytorycznego nie wskazujecie a kopiecie leżącego sami nic nie wskazując.
  Czytam zawsze durnowate wypowiedzi Eliasza. Szkoda słów. Dno.
  Ale czytam też z zainteresowaniem krytykę pana Cieplińskiego czy Panasa w kierunku ZPRP, szkolenia.
  W żadnym z ich wypowiedzi [p Ciepliński czy Panas] nie znajduje merytoryki tzn. co konkretnie maja oni do zaproponowania? Bo tak to oceniam jako budowanie kapitału na krytyce w momencie gdy sprawy nie idą tak jak wszyscy chcemy. A Kolega tak was ocenia - chcą sami do koryta i biją w ZPRP - jakby chcieli cos zmienić to by przedstawili rzeczowe sprawy. Nie przedstawiają tzn. KORYTO. Czy tak jest? Hmmmm
  Ja by nawet chciał ich, p Cieplińskiego poprzeć. No tylko w czym? Krytykowaniu? Eee tam. Siekierka i kijek.
  Jak pan Ciepliński przedstawi program, pomysł, cokolwiek nad czym warto by sie pochylić, przeanalizować, rzeczowo pogadać to dobrze. Póki co prezes stowarzyszenia trenerów nic nie wnosi poza łatwą i oczywistą krytyką i tak już upodlonego przez samego siebie Eliasza.
  panie Jurku Ciepliński - do rzeczy: co ma Pan do zaproponowania?
  jak nic to szkoda czasu również i na Pana [z całym dla Pana szacunkiem].

 • Funky Koval napisał/a komentarz do Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. MKS Perła rozegra dwa finały w dwa dni

  Przyglądam się Panu Trojanowi czas jakiś i doszedłem do wniosku, że Pan Trojan to Koń trojański piłki ręcznej. Niesłychana arogancja, lekceważenie i bezmyślność. W połączeniu z szczyptą Eliasza, arcymistrza arogancji i Pana antysystemu szkolenia, powstaje obraz tak przykry, że żal patrzeć. Aż się człowiek męczy gdy to widzi. Taka piękna dyscyplina a takie przepraszam "miernoty". Tak się zastanawiam, czy Pan Kraśnicki to firmuje takich niekompetentnych pracowników? Co jeszcze? Ile jeszcze? Jak długo jeszcze?

 • Funky Koval napisał/a komentarz do Orlen Wisła Płock w kryzysie. Tak źle nie było od lat

  Co coś podobnego: "Nowym władzom - prezesowi Adamowi Wiśniewskiemu i dyrektorowi sportowemu Michałowi Zołoteńce - dobro klubu leży szczególnie na sercu" - to niesamowite że nowym władzom zależy na losie klubu!
  Oczywiście prześmiewam to stwierdzenie, gdyż jego odkrywczość jest szczytem inteligencji autora...jakżeż mogło by być inaczej.
  Do rzeczy i by nie pozostawało bez wątpienia - mnie też dobro płockiej piłki ręcznej leży na sercu.
  Ale: jak idzie źle to zwyczajowym odruchem jest "zwalnianie" trenera. Tutaj emocje są duże, a sugerowany tekstem artykułu ruch moim zdaniem przedwczesny i nerwowy - byłby.
  uważam, że ta decyzja kadrowa jest akurat słuszna - Piotr Przybecki i dajmy mu popracować.
  Uważam też że inne decyzje kadrowe [z całym szacunkiem] dla osób które wymienię już niestety nie.
  Mamy klub piłki ręcznej z drugim wielomilionowym budżetem w Polsce. Duża historia. Walka o prymat w Polsce i miejsce w Europie. Takie wymagające i aspirujące sportowe przedsiębiorstwo. Wszyscy o tym wiemy. I tutaj co się dzieje?
  OTO Za STER tego przedsiębiorstwa "wsadza" się MAJTKA, a nie KAPITANA. Proszę wybaczyć porównanie, ale ten statek idzie na dno, a sugeruje się zwolnić "Kowala".
  Wiła Płock do solidny okręt, który potrzebuje doświadczonego Kapitana na mostku [Wilka Morskiego z bagażem], a nie parę skądinąd dobrych zawodników, ale już menadżerów pożal się boże. Panowie bardzo dobrze grali, ale ich doświadczenie w tej materii jest mierne. Dlaczego dziwimy się z sytuacji, która ma miejsce teraz? Przecież to było do przewidzenia...klarownie
  Brutalne, ale prawdziwe - nie mają doświadczenia, czego efekty widać po pustych trybunach na wszystkich meczach i nietrafionych transferach, czyli zmarnowanych pieniądzach...a Dmitrij Żytnikow chciał grać...chyba nie "podpasił" obecnym panom Prezesom...

 • Funky Koval napisał/a komentarz do PGNiG Superliga ma nowego prezesa! Łukasz Gontarek odwołany

  Dziwny jest ten .... Gontarek.
  Składa rezygnacje potem udaje ze nic się nie dzieje i udziela wywiadów jak rzeka. Nic nie wspomina o kłopotach. Nieuczciwe to. Podobno to wymuszone wywiady z jego strony. Tylko po co? Chyba Narcyz i Ego dwumetrowe.
  Jakos to pachnie amatorszczyzną i kulawa polityka. A to sport przecież.
  Oto głos ludu: gdzie jest transparentność? Budżet. Wydatki. Proces licencyjny. Opole. Legionowo. ????
  Coś czuje ze chyba za to poleciał. Czy były przekręty? A teraz się tuszuje ?
  No kurteczka. Chciałbym wiedzieć. Za co konkretnie? Cisza skrywa krzyk

 • Funky Koval napisał/a komentarz do PGNiG Superliga ma nowego prezesa! Łukasz Gontarek odwołany

  PreZesem się bywa. Ot co.
  Nie robiłbym emocji z tego powodu. Pytam co wniesie Kajdanowski i Kim jest? Co ma do zaoferowania? ...
  Gontarek, prezentowany jako wizjoner skłócił i niestety obrażał społeczność piłki ręcznej ( to chyba mnie tez) jako niedojrzałą do współczesnych realiów sportowych i od przedszkolaków był nie do zaakceptowania. No cóż. Jestem przy handballu od lat wielu. Ex prezes od roku i trochę? Doświadczeniem nie zgrzeszył. Szacunkiem wobec ludzi również nie. Niestety. To było nieuniknione.
  Obiektywnie kilka rzeczy było dobrych. Zbyt Wiele aroganckich. Niepotrzebnych.
  W piłce ręcznej nie będzie mu łatwo. W sporcie który nie toleruje takich zachowań jak brak szacunku tez. Chyba w ogóle z wizjami bez poparcia...i deklarowanych efektów.
  Nie będę dobrze wspominał. Za 6 mln złotych (największy sponsoring ligi zawodowej od jednego sponsora) rok mało efektywny. Bywaj.

 • Funky Koval napisał/a komentarz do Nowe logo PGNiG Superligi na 100-lecie piłki ręcznej w Polsce

  W kwestii PZPR.
  kieruje do historii polskiej zjednoczonej partii robotniczej. Negatywnych skojarzeń. Szukania wyjaśnień przed krytyką innych. Komentarz ten wskazuje na ignorancję i nieznajomość historii Polski i piłki ręcznej. Bez urazy

 • Funky Koval napisał/a komentarz do Legenda na środku obrony THW Kiel? Magnus Jernemyr ma ofertę z Kilonii

  Magnus Jernemyr faktycznie w wieku 29 lat trafił do hiszpańskiego BM Torrevieja. Ale już mało kto wie po co tam i z kim w środku obrony grał w parze... otóż trafił tam by klub beniaminek utrzymać w ASOBAL (Superliga) a w duecie był z ... Polakiem byłym reprezentantem Damianem Drobikiem.

 • Funky Koval napisał/a komentarz do Zmiana prezesa w Orlen Wiśle Płock! Legenda klubu przejmie stery?

  Zastanówmy się chwilkę nad tym co tutaj napisano:
  czy realne jest z 50% budżetem w stosunku do VIVE walczyć o Mistrzostwo Polski? Realnie - NIE.
  Czy realne było wywalczenie Pucharu Polski? Moim zdaniem w tym sezonie bardziej niż dotychczas w kilku sezonach...
  Czy LM jest bez szans? Moim zdaniem NIE. można tam powalczyć z lepszym efektem bo Płock pod wodzą Przybeckiego stabilizuje drużynę - jest progres. Budowa zespołu to proces, który w przypadku Płocka jest na dobrej drodze...zakładając konsekwentna działanie potrwa to 2 lata. Ale z budżetem 50% wywalczenie tytułów jest nierealne.
  Zatem o czym tu mowa?
  Oceniam że "chciejstwo" właściciela klubu jest skazane na porażkę, a nowy Prezes skazany na zmianę po 1-2 sezonach... Chyba że za 2 lata pozyska dodatkowe 10 mln zł i wtedy ma szansę.
  Właściciel klubu przesadza z celami - kolejnym argumentem potwierdzającym to jest fakt iż zmiana obecnego prezesa jest kolejna w stosunkowo krótkim czasie...cele nierealne, eksploatujące i stresujące - niemożliwe do realizacji.

  Czy Wiśniewski byłby dobrym kandydatem. Moim zdaniem NIE. Brak doświadczenia w zarządzaniu sportem jest aż nadto widoczny. Brak koneksji i relacji których efektem było by podpisanie umów sponsorskich (milionowych) również widoczny.
  Zatem o co chodzi? Moim zdaniem mamy do czynienia z desperacją Władz klubu i kandydata.

  Hmmm "tylko koni żal"....


 • Funky Koval napisał/a komentarz do Kinga Grzyb szczerze o finale Pucharu Polski: To nie było powalające widowisko

  Pan Daniel Kordulski zatytułował swój artykuł jak umiał. Kinga Grzyb ocenia zdobyty Puchar jako najcenniejszy w życiu a tania sensacja opisuje jej pozytywne emocje negatywnymi. Bleeee....

 • Funky Koval napisał/a komentarz do PGNiG Puchar Polski w nowej odsłonie

  Interesująca koncepcja. Chyba idzie nowe. Najpierw liga zawodowa. Teraz pora na Puchar Polski. Ciekawe ...

 • Funky Koval napisał/a komentarz do MŚ 2017. Klasyfikacja końcowa. Polska najgorszą drużyną z Europy na mistrzostwach

  Brawo za sensacyjny nagłówek. Tani i krzykliwy.
  "Jak dobrze że to MŚ a nie Europy i jest jeszcze ktoś za nami" chciałoby się dodać panie Wojs....

 • Funky Koval napisał/a komentarz do Vive Tauron Kielce i Orlen Wisła Płock ukarane po "świętej wojnie"

  Wybitnie niesportowe zachowanie i naruszenie nietykalności osobistej.
  Kodeks karny- Art. 217
  § 1. Kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
  § 3. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego.
  Przypomnę że w przypadku pana Servaasa to już recydywa - tzn. nie pierwszy raz człowiek ten poddaje się agresji i przemocy na parkiecie sportowym - oglądają to ludzie; dzieci....
  "Brawo" Liga Zawodowa! Brawo "Silni razem" - ciekawe jakie kary dostał by prezes Bob Myers z Golden State Warriors w NBA, bo podobno wzorce stamtąd czerpiemy - 1 tys dolców? Raczej nie - pozew gwarantowany - kto wie może by i stracił posadę... a u nas? DZIKI ZACHÓD, a raczej wschód chciało by się rzecz.

 • Funky Koval napisał/a komentarz do Zupełnie nowy Komisarz Ligi. Trzy wyzwania Piotra Łebka

  Szanowni Państwo,
  Funkcja Komisarza Ligi nie jest zupełnie nową funkcją. Oczy przecieram bo jakąż to ignorancją tutaj się pisarze wykazują? Komisarz Ligi funkcjonuje od lat...jak funkcjonuje to inna sprawa. Twierdzenie o nowym komisarzu jest zwykłym nadużyciem i nieprawdą. Inaczej funkcjonuje komisarz w ramach ligi niezawodowej a inaczej musi w zawodowej.
  Już "enty" raz zapytuję (jak i sporo moich kolegów i koleżanek z komentarzy) - na straży czego stoi pan Piotr Łebek? Gdzie mogę przeczytać wymogi licencyjne i regulamin go określający? Chciałbym go wreszcie poznać? HALO Spółka - to tak panowie ukrywacie skrupulatnie? Wstydzicie się czegoś?
  Ufff. Zawodowa? - amatorska w transparentności i arogancka w ignorowaniu naszych postów. Nie lubię.

 • Funky Koval napisał/a komentarz do PGNiG profesjonalizuje Superligę

  "Daj wędke nie rybę". Naucz łowić a nie podstawiaj gotowego dania pod nos...
  JKowalski: " Mamy nadzieję, że wprowadzony system finansowania usprawni rozwój zawodowej ligi i pozwoli Klubom skupić się na piłce, a nie walce o przetrwanie - tłumaczy Kowalski".
  Skoro mówimy o lidze zawodowej jako o biznesie, bo tak Panowie z PGNiG to przedstawiają, to wypowiedziane zdanie jest sprzeczne co do założeń. Każdy biznes jest walką o przetrwanie. Walką z konkurencją na wolnym rynku. Skoro kluby nie potrafiły tego uczynic do tej pory to jak można stwierdzić że maja skupić się jedynie na piłce? To przyzwolenie na kontynuacje dotychczasowej polityki zarządzania w klubach...Nauczcie ich Panowie prawideł rynku sportowego (który z Panów - Kowalski/Gontarek/Łebek/itd. prowadził klub sportowy? grał w piłę ręczną? był trenerem? itp. - pytanie chyba retoryczne) Wielka prośba. Żadna federacja sportowa nie jest do tego powołana by działać tyklo lub głównie gospodarczo. Spółki skarbu państwa również nie są stricte wolnorynkowymi podmiotami, a PGNiG to monopolista - kaa sama płynie.... Czego nauczy PGNiG i JKowalski? Hmmmm - trzymam kciuki za nich.
  Co do komunikacji. No cóż: wale prosto w oczy - gdzie są jakiekolwiek regulaminy spółki i ligi zawodowej na stronie www? gdzie sa jakiekolwiek uchwały spółki na stronie www? Dlaczego na stronie www nie ma jakiegokolwiek dossier prezesa, komisarza itd? kim że oni są? co zrobili w życiu? jakie mają doświadczenie - bo "wymądrzają" się na potęgę?? nie, że by się czepiac, ale w mętnym stawie trudniej rybe złapać...
  Wszystko to słaby PR i propaganda a SF to juz tuba propagandowa.... Jakie to małe. Oczywiście cieszymy się jako kibice że piłka ręczna rośnie...tylko chcielibysmy wiedzieć więcej bo pustosłowia PGNiG nie kupuję.

 • Funky Koval napisał/a komentarz do Manolo Cadenas o pracy w Wiśle: Zostałem okłamany. To bolało

  Dla orientacji w przestrzeni i punktu odniesienia:
  Osiągnięcia trenerskie
  1. Manolo Cadenas: Liga
  mistrzostwo Hiszpanii – 2001,
  wicemistrzostwo Hiszpanii – 1990, 1991, 1997, 1999,
  trzecie miejsce ligi hiszpańskiej – 1998, 2000, 2002, 2003, 2005, 2007, 2008,
  Puchar Hiszpanii – 2002,
  Puchar Ligi Hiszpańskiej – 1989, 1999,
  Superpuchar Hiszpanii – 2009,
  Puchar Zdobywców Pucharów – 1989, 1999, 2005,
  trener roku Ligi Asobal – 2004, 2007, 2011.
  Kadra Hiszpanii:
  Mistrz świata 2013, Brąz Europy 2014, Srebro Europy 2016.
  2. Piotr Przybecki (trener): ?

  Z Szacunkiem dla Przybeckiego (jako zawodnika)...

 • Funky Koval napisał/a komentarz do Nowa nazwa Gwardii Opole

  "Bo robic ligę to trzeba umić" ... pytanie jest kto, jak i po co tak zadecydował, że "nowy/stary" klub z podejrzeniem o ucieczkę przed zobowiązaniam dostał dziką kartę i dlaczego na oficjalnej stronie ligi zawodowej do dziś nie ma regulaminu przyznawania takich "dzikunowych" kart?
  No Kto? hi, hi, hi ....

 • Funky Koval napisał/a komentarz do Gwardia Opole notorycznie oszukiwała swoich zawodników

  Czytam i czytam. I dalej czytam. Okulary przecieram. I czytam. I zebrał się spory materiał Panie Wiktorze Gumiński na całkiem ciekawe śledztwo dziennikarskie. Jeśli to co piszą ludzie jest choć w części prawdą, to chyba prokurator będzie miał co robić...oj nieładnie tak. Jak w prywatnym folwarku. Nieładnie panowie z Opola z ludzmi postąpili i postępują. tupet i buta. Oj, oj jak nieładnie się to czyta.

 • Funky Koval napisał/a komentarz do Wszystko jasne. W PGNiG Superlidze będą dwie grupy

  No to się dowiedzieliśmy...

  Zgoda z kolegami, że nie mając regulaminu rozgrywek to tak naprawdę nic nie wiemy.
  Skoro są zdawkowe info w najważniejszych kwestiach to może znaczyć iż Prezes jeszcze tego nie ułożył...dlaczego? A któż to wie...może w tym "szaleństwie" jest metoda

  Uwaga Szanowni Państwo: dlaczego "szaleństwo":
  1-Profesjonalizacja to nie tylko marketing. Jak ładnie opakujemy kwaśnego cukierka to dziecko go wypluje i więcej do ust nie wezmie. jestem rodzicem dwójki to wiem co mówię.
  2-Zwracam uwagę na remis i dogrywki. Czy PGNIG nowym systemem stwarza możliwości do "ustawiania" meczy? Teoretycznie: Np. w końcówce sezonu, gdy każdy punkcik się zaczyna liczyć i dojdzie do spotkania silnego z potencjalnym (tylko teoretycznie spadkowiczem bo wiemy że ten nie spadnie!) (albo walczącym o finały Kwidzynem lub Azotami), co szkodzi by mecz zagrac na remis? Nic, bo można!
  W dogrywce silny wygra swoje punkty i je otrzyma, a walczący o "utrzymanie lub zdobycie czegoś" zdobędzie 1 upragniony punkt.
  Oczywiście wyolbrzymiam, ale moim zdaniem nie powinno się tworzyć sytuacji do manipulacji. A tą byłoby bardzo trudno udowodnić...

 • Funky Koval napisał/a komentarz do Dujszebajew widzi jeden pozytyw klęski z Brazylią. "Gorzej już grać nie możemy"

  SF: "Zdaniem szkoleniowca naszej drużyny, mimo że Polacy stracili aż 34 bramki (w tym dwie rzucone przez bramkarzy rywali), głównym problemem była nie obrona, a atak".
  Yyyyyyyyy? CO? Że obrona była OK?

  Oto statystki meczowe:
  Atak PL - skuteczność rzutów = 71%!
  Skutecznośc bramki brazylijskiej 21%!

  Atak BRA - skuteczność meczowa (nie rzuty) w ataku na poziomie = 61%.
  Z dwóch skrzydeł (lewe i prawe) BRA oddała uwaga 2 rzuty z czego prawe 0!
  Najwięcej rzutów BRA oddała przez środek orony PL. Z czego oś boiska koło-środek ataku BRA oddała 19 rzutów i zodobyła 11 goli.
  Z koła BRA zdobyła 9 goli.
  itd.

  Przegralismy bo stracilismy 34 gole i to przez środek obrony.
  Matko Bosko Częstochowsko!
  To chyba ZIKA...

 • Funky Koval otrzymał brązowy medal w kategorii Guru Dnia

 • Funky Koval napisał/a komentarz do Tak będzie wyglądała liga zawodowa

  OK - to tylko może jedna odpowiedz na wiele pytań, tylko co to konkretnie znaczy ta odpowiedz???
  W pierwszych zdaniach mamy, że liga będzie zamknięta. nikt nie spada. Załóżmy na chwilę że jest OK, choć wcale nie jest bo może to spowodować efekt odwrotny do zamierzonego tj. budowania poziomu sportowego całej ligi - mam gwarancję to z minimalnym budżetem będe przez 3 sezony płacił zawodnikom tylko minimum a reszta w tzw. komin (lub kiezeń) - no bo przecież mam gwarancję że nie spadam więc po co płacić za lepszych, klasowych zawodników - no i koło sie zamknęło - poziom nie rośnie = rośnie kabza działacza i jego dworu - o to chodzi? nie znacie polskiej mentalności?
  Dalej - chcąc "nie zamykać nikomu drogi" - wychodzi na to że ta liga będzie musiała pęcznieć z roku na rok o kolejne kluby - i teraz wychodzi tak: ligowcy już zawodowi co uzyskali licencję (zakładając że nie robią jak wyżej opisałem) wsiadają w pociąg i pędzą...a tu zespół z "Pcimia Dolnego" po cięzkim sezonie uzyskuje awans sportowy. ledwo co ledwo zakłada spółkę SA, z pomocą sołtysa i rolników, na ogromnym napięciu osiaga minimalny budżet - wg założeń o których mowa w artykule i jak niesie "wieść gminna" Superliga musi go pprzyjąć - ale, ale ... sołtys mówi: my już napieliśmy wszystko do granic i już nic nie mamy - no cóż - zaniży poziom - zwolni pociąg - meczyk z nimi to będzie lipa medialna...jako ostatni w tabeli nie będzie od sółki za wiele dostawał, a kieszeń sołtysa i rolników wydojona na początku będzie wołać że głodna...koło się zamyka
  ........................................................czy leci z nami pilot?

 • Funky Koval otrzymał brązowy medal w kategorii Mistrzowski Komentarz

 • Funky Koval napisał/a komentarz do Tak będzie wyglądała liga zawodowa

  tak wiele pytań a tak mało odpowiedzi...a to co jest tylko zaciemnia obraz....

  1. "Wszystko za sprawą zarejestrowanej właśnie z inicjatywy sponsora spółki Superliga sp. z o.o." - z tego co pamiętam i z doniesień SF to ZPRP zainicjowało i stworzyło spółkę w którą dopiero pózniej weszło PGNiG.
  2. "Istotne będzie również przedstawienie przez kluby władzom ligi planu spłaty dotychczasowych zobowiązań, z którego realizacji będą potem konsekwentnie rozliczane" - rozumiem, że będzie można w lidze zawodowej grać z długami, które na papierze się rozłoży do spłacania w czasie - Czy tutaj chodzi o Opole i Wrocław?
  3. "Jesteśmy świadomi, że dla niektórych klubów ta procedura może być wyzwaniem, dlatego wspieramy je w przygotowaniu dokumentów" - tzn. że Superliga czy może PGNiG spłaci ewentualne zadłużenie klubów? bo jaki jest kłopot w złożeniu dokumentów? to nie podstawówka...
  4. "Co ciekawe, kluby, które teraz znajdą się w lidze, przez trzy sezony na pewno z niej nie spadną" - to znaczy hulaj dusza piekła nie ma? o co chodzi? - klub przebrnie przez licencję a potem luzik i rozprężenie? o co grają pozostałe zespoły z pierwszych lig?
  5. "Widmo spadku często prowadziło kluby do podejmowania złych decyzji finansowych, których konsekwencje ciągnęły się potem bardzo długo" - skoro ktoś doszedł do spadku tzn. że wcześniej już podejmował złe decyzje a te go doprowadziły do "widma"... trochę nie logiczne:(
  6. "Zlikwidowane zostaną remisy, a liga zostanie podzielona na dwie grupy" - w Europie mamy kilka lig zawodowych w piłce ręcznej. mamy rozgrywki pucharowe itd - nigdzie nie ma takich rozwiązań a organizatorzy tych lig europejskich mają już wieloletnie doświadczenie - czy leci z nami pilot?
  7. "Cieszymy się, że polska piłka ręczna może pochwalić się taką drużyną jak Vive Tauron Kielce, które niedawno wygrało Ligę Mistrzów. Liga zawodowa ma sprawić, że do tego poziomu będą równać także pozostałe zespoły" - brawo! należy brać przykład z najlepszych. koniec brawo. Kielce mają dziesiątki milionów złotych budżetu. aby im dorównać trzeba mieć kaskę i to nie byle jaką...plan zakłada dopuszczenie klubów do ligi z długami rozłożonymi w czasie do spłaty. obawiam się że to dorównanie do vive o którym mowa (rozwój ligi do poziomu ligi mistrzów) potrwa wiele lat. chyba że pgnig sypnie kasą od razu i pozamiata - inaczej to marzenie ściętej głowy. może za 5 lat?
  8. "Start PGNiG Superligi w nowym wydaniu zaplanowano na 16 września 2016 r" - cytując klasyka: kruca bomba mało casu...
  ................................................................................czy leci z nami pilot?

 • Funky Koval napisał/a komentarz do Zmiany w Gwardii Opole. Klub został spółką akcyjną

  Poprosimy o informacje jak stowarzyszenie chce cokolwiek przekazać do spółki kiedy długi klubu są liczone w milonach złotych? spółka chce grać w lidze zawodowej gdzie kryterium podstawowym jest brak długów! ... co na to operator rozgrywek?

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.