Baraże o Eredivisie: Den Haag wróci do ekstraklasy?

Zawodnicy De Grafschaap wygrali na wyjeździe pierwsze spotkanie o utrzymanie w Eredivisie z Helmond Sport 3:2 i mogą być raczej pewni utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej w Holandii. Trudniejsze zadanie czeka VVV Venlo, które już w pierwszej minucie meczu z Den Haag straciło bramkę, jak się później okazało, jedyną w całym spotkaniu.

Maciej Krzyśków

De Grafschaap wygrało 3:2 i bez większych obaw może sposobić się do rewanżu na własnym stadionie z Helmond. Bohaterem gości był autor trzech trafień, Duńczyk Lasse Schöne.

O wiele większe emocje będą czekały fanów VVV Venlo, którzy aby zachować szansę na utrzymanie w Eredivisie, muszą w rewanżowym spotkaniu z Den Haag albo zwyciężyć 1:0 i liczyć na szczęście w dogrywce, albo zdobyć więcej niż dwa gole od przeciwników. Drużyna z Hagi już w 1 minucie wyszła na prowadzenie za sprawą Arturo ten Heuvela.

W rywalizacji drużyn, które cały sezon występowały na zapleczu holenderskiej ekstraklasy, skromne jedno bramkowe zwycięstwa odniosły FC Den Bosch i MVV Maastricht.