Piotr Włodarczyk bohaterem Heraklionu

W ubiegłym sezonie zespół OFI Kreta zajął 14. miejsce w greckiej ekstraklasie i został zdegradowany do Beta Ethniki. Drużyna z miasta Heraklion przystąpiła do sezonu 2009/2010 z myślą o jak najszybszym powrocie do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Wojciech Święch

Dotychczas zespół OFI Kreta spisywał się poniżej oczekiwań. W niedzielę w ramach 15. kolejki "zaplecza" ekstraklasy zmierzył się u siebie z "czerwoną latarnią" tabeli, PAE Egaleo. Gospodarze musieli ten mecz wygrać, jeżeli chcieli utrzymać kontakt punktowy z czołówką walczącą o awans.

W barwach OFI Kreta w niedzielne popołudnie całe spotkanie zaliczył były napastnik Legii Warszawa, Piotr Włodarczyk. Pierwsza połowa była słaba w wykonaniu miejscowych. Goście byli bardzo dobrze zorganizowani w obronie i nie pozwalali na zbyt wiele podopiecznym trenera Nikosa Goulisa.

Kibice zgromadzeni na trybunach zobaczyli gole dopiero po przerwie. W 56. minucie Panagiotis Zorbas dośrodkował z rzutu wolnego, a futbolówkę w siatce uderzeniem głową umieścił Włodarczyk. Nasz rodak ustalił rezultat meczu na 2:0 w 83. minucie. Asystę przy tej bramce zaliczył Anestis Agritis.

Były napastnik Legii Warszawa w aktualnym sezonie ligowym strzelił do tej pory 5 goli. Jego drużyna zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli i do pozycji gwarantującej awans do ekstraklasy traci cztery punkty.

OFI Kreta - PAE Egaleo 2:0 (0:0)
1:0 - Włodarczyk 56'
2:0 - Włodarczyk 83'