Zamorano - komentarze

 • Zamorano napisał/a komentarz do Michał Kubiak nie ma złudzeń: Mamy nadzieję, że wywalczymy kwalifikację w innym turnieju

  Co za nonsensowny głos. Pomijając co kto sądzi o naturalizacjach Leon zwyczajnie nie może grać dla Polski obecnie, bo karencja od kubańskiej federacji nie minęła jeszcze. Są różne głosy co do wykładni tej sprawy. Pierwsza jest taka, że Leon może zagrać dla Polski po Lidze Światowej 2016 (jakoś na miesiąc przed Igrzyskami). Druga, że dopiero w 2017. FIVB dopiero będzie rozpatrywać ten przypadek. Ale ta histeria i ignorancja jak w poście powyżej jest dość żenująca. "Nie znam się, ale się wypowiem".

 • Zamorano napisał/a komentarz do PŚ: Włosi zmiażdżyli mistrzów olimpijskich. Pokaz siły Zajcewa i kolegów

  Polska transkrypcja języka rosyjskiego jest dużo, dużo lepsza od angielskiej transkrypcji, którą przywołujesz. Choćby dlatego, że ma słowiańskie głoski. w przeciwieństwie do angielskiej. Dlatego Lew Tołstoj, a nie Leo Tolstoy.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/J %C4%99zyk_rosyjski#Transkrypcja_alfabetu_rosyjskiego_na_alfabet_polski
  https://pl.wikipedia.o...iki/Ilja_W %C5%82asow

 • Zamorano napisał/a komentarz do Papke o Leonie: Sprawa potrwa od 2 do 4 lat

  A zdajesz sobie sprawę, że niechęć do "katarskiego" modelu formowania reprezentacji może nie wynikać z przekonań szowinistycznych, rasistowskich, nietolerancji? Analogia z reprezentacją piłkarską Niemiec jest słaba. Oni się wychowali i ukształtowali w Niemczech. Jak Masza Liktoras grała w drużynie Złotek NIKT nie protestował. Gdyby Leon od nastolatka był kształtowany w polskich klubach, kadrach juniorskich, mówił po polsku (odpowiedniki: Michał Łasko, Margareta Kożuch, Zatsev etc.) to pewnie nikt by się nie zająknął właśnie poza szowinistami czy kimś takim. Ale robienie ze siatkówki reprezentacyjnej siatkówki klubowej + model katarski może budzić obawy co do kształtu rywalizacji. Na zasadzie licytacja o zawodnika, kupujemy podniesienie siły gry. Nie jestem przeciwko Leonowi, ale rozumiem taką krytykę. Jest racjonalna i pozbawiona zacietrzewienia. Ktoś tu traci poczucie sensu i proporcji.

 • Zamorano napisał/a komentarz do Papke o Leonie: Sprawa potrwa od 2 do 4 lat

  Poza tym nieźle manipulujesz. W sposób totalnie podły moim zdaniem. Ten "czysty rasizm" w stosunku do komentarza tego gościa z Rambo w avatarze to z Twojej strony zwykłe kłamstwo i podła zagrywka. Rasizm, dyskryminacja rasowa (z fr. le racisme od la race – ród, rasa, grupa spokrewnionych) – zespół poglądów głoszących tezę o nierówności ludzi, a wynikająca z nich ideologia przyjmuje wyższość jednych ras nad innymi. Rasizm opiera się na przekonaniu, że różnice w wyglądzie ludzi niosą za sobą niezbywalne różnice osobowościowe i intelektualne. Krytyka komercyjnych naturalizacji w sporcie w stylu reprezentacja Kataru w piłce ręcznej dotyczy czegoś zupełnie innego.

 • Zamorano napisał/a komentarz do Papke o Leonie: Sprawa potrwa od 2 do 4 lat

  Przecież Rosjanie nie dadzą Leonowi paszportu Unii Europejskiej. A to dla sportowca zawodowego jest bardzo dużo. Realista tradycyjnie nie ogarnia świata.

 • Zamorano napisał/a komentarz do IE 2015: Katastrofa Biało-Czerwonych! - relacja z meczu Polska - Belgia

  Busto Arsizio nie stało na pudle w Serie A. Sezon zasadniczy skończyło na 5 miejscu. Potem przegrało play offy w ćwierfinałach z Piacenzą. I faktem jest, że Busto Arsizio miało zdecydowanie najlepsze przyjęcie w lidze. Aż 3 zawodniczki w klasyfikacji top10 w tym dwa pierwsze miejsca. Zawodniczek Casalmaggiore w top 10 przyjęcia nie ma w ogóle.

 • Zamorano napisał/a komentarz do IE 2015: Katastrofa Biało-Czerwonych! - relacja z meczu Polska - Belgia

  Tylko, że przez to co się po turnieju kontynentalnym w Turcji 2012 aż do zeszłego sezonu wyprawiało to my potrzebujemy dobrych punktów do rankingu CEV właśnie w Baku na IE a nie na ME ;-)

 • Zamorano napisał/a komentarz do IE 2015: Katastrofa Biało-Czerwonych! - relacja z meczu Polska - Belgia

  Szczerze pisząc uważam, że para rozgrywających Radecka i Skorupa ma chyba więcej jakości w roku 2015. No ale one chyba akurat obecnie podobno nie bardzo chcą grać w reprezentacji. Podobnie jak środkowa Berenika Tomsia. To chyba nie jest tak, że kompletnie nie stać nas na silniejszy skład obecnie.

 • Zamorano napisał/a komentarz do MŚ w hokeju: Niesamowite emocje, ale światowa Elita nie dla reprezentacji Polski!

  Nie [ponad dekadę w trzeciej lidze, tylko konkretnie trzy sezony! Spadliśmy w 2011. Była reorganizacja rozgrywek i grupa B I dywizji oznaczała po prostu III ligę. Wcześniej tak nie było. Potem przegrywaliśmy awanse z Koreą Południową w Krynicy oraz w Kijowie z Ukrainą i dopiero rok temu udało się wrócić do II ligi. Ale to nie była ponad dekada w III lidze tylko 3 sezony.

 • Zamorano napisał/a komentarz do Andrzej Niemczyk: Trenerem żeńskiej kadry powinien być człowiek z doświadczeniem w pracy z kobietami

  Chciałem zauważyć, że Barańska/ Werblińska grała u Niemczyka tylko raz w Montreux Volley Masters bodaj. Wtedy była sytuacja taka, że Niemczyk zrobił mix dawnej kadry narodowej o wielkim potencjale trenera Skrobeckiego i młodziutkich zawodniczek. Drużyna Skrobeckiego była o dwie, trzy piłki od top4 Mistrzostw Europy w meczu z Niemkami. Nie udało się i przyszedł Krzyżanowski. Zaczęły się sztuczne odmładzanie kadry, która za Skrobeckiego była dwa razy bliska topu europejskiego. A siatkarki wchodziły w swój prime dopiero. Co potwierdziły potem za granicą. Niektóre skończyły przygodę z siatkówką (np. Iwona Hołowacz). Krzyżanowski nie umiał, albo nie chciał poskładać zespołu z gwiazd. Świeniewicz zagrała u niego bodaj raz (pod nazwiskiem Reczko na libero z Białorusią; na LIBERO!). Za Skrobeckiego szóste miejsce była porażką, a za Krzyżanowskiego sukcesem (do tego u Krzyżanowskiego Glinka nie mogła odpalić na poziomie z klubów). Jak przyszedł Niemczyk wydawało się, że niektóre z nich są już post prime. Ale facet jednak poskładał zespół z wielu gwiazd i gwiazdek europejskich parkietów (Glinka - Włochy, Świeniewicz - Włochy, Niemczyk Wolska - Turcja, Śliwa - Włochy, Mirek - po kontrakcie w Ravennie, która u Skrobeckiego grała pod nazwiskiem Podoba bodaj). Dodał młodziutkie zawodniczki, nastolatki właściwie - Skowrońską, Podolec, ś.p. Agatę Mróz. Wymyślił sobie z bodaj Gedanii wtedy Bełcik. Wziął libero od Krzyżanowskiego Dominikę Leśniewicz (u Krzyżanowskiego grała pod nazwiskiem Smereka) i to wszystko zatrybiło. Najpierw pierwszy awans do WGP w Pile. W Turcji kontuzja Mirek, ale zatrybiło i złoto ME. W Pucharze Świata dodał do rotacji Frączak Kamilę (moim zdaniem ostatecznie talent nie spełniony dla polskiej siatkówki, a potencjał był). Wymienił libero na Zenik (wtedy pod nazwiskiem Barbachowska). A Świeniewicz nie pojechała na życzenie swojego klubu. Nie było tam dużego wyniku, ale bywały wielkie mecze jak z USA (wygrana z podówczesnym vce MŚ). Jeszcze raz wygrał z Turcją jak w finale ME. Ostatecznie na kontynentalnym nie udało się wykorzystać szansy na Igrzyska w Atenach, ale zespół ponownie awansował do najlepszej "4" kontynentu. Zabrało jednego fajnego sezonu, żeby nabić punkty do startu w interkontynentalnym. Na drugie złoto ME przygotował już zespół trochę inny. Pierwszą rozgrywającą była już Bełcik, przyjęcie trzymała Milena Rosner. Z dawnej reprezentacji dodał środkową Pycię do rotacji, która dała dobrą zmianę w finale. I złoto w wielkim stylu. Nie powiedział bym, że tamta kadra był gotowa. Te nastolatki jak np. Skowrońska w ME 2003 trzeba było wkomponować na odpowiednim poziomie. A na przykład ona była wtedy mega ważna w atakach ze środka czy na zagrywce agresywnej z wyskoku (od dawna tak nie serwuje). To nie była po prostu Piła bis, ani gotowa drużyna. To nie była nawet prosta kopia zespołu Skrobeckiego.