NHL: Wyjazdowy sukces Los Angeles Kings

Hokeiści Los Angeles Kings pokonali na wyjeździe San Jose Sharks 6:2 w poniedziałkowym meczu ligi NHL. Po dwóch tercjach goście prowadzili już 5:0, a 13 sekund po rozpoczęciu ostatniej odsłony szóstego gola zdobył 25-letni Amerykanin Scott Parse, dla którego jest to pierwszy sezon w rozgrywkach.

Polska Agencja Prasowa

Przed nim na listę strzelców wpisali się: Słowak Michal Handzus, Szwed Oscar Moeller, Słoweniec Anze Kopitar oraz Kanadyjczycy Ryan Smyth i Wayne Simmonds.

"Rekiny" poniosły pierwszą porażkę od 12 grudnia, tj. po ośmiu zwycięstwach z rzędu. Dopiero w końcówce gry honorowe trafienia zanotowali Douglas Murray i Patrick Marleau.

Gospodarze mieli zdecydowaną przewagę w liczbie oddanych strzałów - 47:20. W drugiej i trzeciej tercji przeciwnicy uderzali celnie odpowiednio pięć i cztery razy.

O ile w bramce Kings bardzo dobrze spisywał się Jonathan Quick (USA), o tyle bramkarz Sharks Jewgienij Nabokow z Kazachstanu zatrzymał tylko 11 z 16 strzałów, a w trzeciej tercji między słupkami pojawił się jego zmiennik Niemiec Thomas Greiss.

W drugim poniedziałkowym spotkaniu ligi NHL zespół New York Rangers pokonał Boston Bruins 3:2. Decydującą bramkę uzyskał Christopher Higgins, na 89 sekund przed końcową syreną.

3. Vancouver 25 16 1 132 103 51
4. Minnesota 20 19 3 111 124 43