jelo - lubi

 • jelo lubi Komentarz

  Tak po ludzku to mi prezesa Kmiecika szkoda. Ma ambitne plany i tylko mu kibicować.
  Ale miasto nie pomaga, kibice też nieszczególnie licznie chodzą na mecze. Facet wydaje swoje pieniądze i nie oczekuje cudów, a jedynie gry na miarę potencjału. Co dostaje w zamian? NIC. Płaci za dobrych zawodników, a ma przeciętny zespół. Odprawiają go dzieci z Białorusi, leje Lubin a teraz 2 klasowych graczy i grupa (może nawet utalentowanych) juniorów.
  Chyba nie tego prezes oczekuje, bo takie wyniki jak obecny Górnik to można robić z budżetem 2 razy mniejszym albo nie płacąc zawodnikom po pół roku. Zresztą jak patrzę na to, gdzie jest dzisiaj Pogoń czy Stal, a jakie wyniki robią Puławy i Górnik to mam wrażenie, że niektórzy może zaczęliby grać, gdyby na pół roku zamrożono im pensje...

 • jelo lubi Komentarz

  Smutne widowisko, jak na mecz polskich potęg.
  VIVE zagrało bardzo dobre 30 min i bardzo przeciętną drugą połowę - w kontekście spotkań z RNL taka postawa nie rokuje najlepiej. Ale miejmy nadzieję, że na Niemców się poprawią. Bardzo dobrze Jurecki, Bielecki, Szmal i Aginagalde. Reszta raczej przeciętnie.
  Z Wisłą sprawa jest chyba bardziej złożona. Jeden jedyny Jurkiewicz może być z siebie zadowolony. Przez większość meczu nie było bramki. Obrona w I połowie słaba, a co gorsze zwyczajnie pasywna. Ghionea jeszcze nieźle, reszta słabo lub beznadziejnie. Kević sprawdzał się w kilku zagrywkach, ale generalnie bez rewelacji, podobnie Toromanović. Wiśniewski, Sego, Morawski słabo. Kavas i Zrnić nijacy. Syprzak 2-3 akcje bardzo dobre i tyle samo błędów. Zawiódł Nenadić, do tego bezmyślnie osłabił drużynę. No i na koniec Montoro - moim zdaniem nie ma opcji, by to na poziom ligi mistrzów czy spotkań z VIVE był Wiśle przydatny. Fajny chłopak, ale to trochę mało na Wisłę.
  Ogólnie co rzuca się w oczy kolejny raz, to że u Nafciarzy nie ma takiej chęci walki, jaka była jeszcze pare lat temu w tych spotkaniach. Mało kar, mało walki, obrona pasywna. Dla porównania.
  W Kielcach są "dżentelmeni" jak Strlek czy Rosiński, ale są zawodnicy, którzy potrafią (gdy jest potrzeba) grać agresywnie, nie zawsze 100% czysto, odbierając rywalom chęci do gry. Jest choćby Jurecki, który potrafi szybko sprowadzić takiego Vujina do parteru, pokazując mu, komu bardziej zależy na wygranej. Tkaczyk też jest nieszczególnie przyjazny dla rywali, to samo Grabarczyk.
  Za to w Wiśle brakuje takich ludzi od "czarnej roboty", brakuje ludzi, którzy nadawaliby tej ekipie charakter. Owszem, są Lijewski, Jurkiewicz, Ghionea - ludzie do grania, sportowi "dżentelmeni", którzy bazują na umiejętnościach. Ale nie ma ludzi, nadających tej ekipie charakter.
  Rozumiem, że zawodnicy VIVE i Wisły znają się z reprezentacji, z lig i pucharów, ale nie widać w Nafciarzach sportowej złości - VIVE leje ich kiedy tylko może, a ci przybijają rywalom "piątki", podnoszą ich z parkietu - jednym słowem nie widać w Nafciarzach ambicji, sportowej złości i charakteru. Niestety.
  ---
  Żeby nie było tak smutno, to jakieś pozytywy - serce rośnie, gdy patrzy sie na Bieleckiego. W kontekście kadry cieszy także postawa Jureckiego, Szmala i Jurkiewicza.
  Nasze kluby na potęgę ściągają coraz większe nazwiska światowego handballa, a jednak w takim meczu jak dziś i tak pierwszoplanowe postacie odgrywają Polacy - to chyba największy pozytyw.

 • jelo lubi Analiza SportoweFakty.pl: Czego Polacy potrzebują do awansu?

 • jelo lubi Polki w półfinale mistrzostw świata! - relacja z meczu Polska - Francja

 • jelo lubi Komentarz

  Panie Bogdanie apeluję żeby zaufał Pan Karolowi Bieleckiemu bo jest tego wart i udowadnia to w ostatnim czasie na każdym kroku !

 • jelo lubi Komentarz

  Rosa jest trochę niedoceniany. Każdy uznaje go za klasowego zawodnika, ale mimo wszystko jest gdzieś w cieniu innych zawodników w klubie. To jest walczak i zawodnik, na którego zawsze można liczyć. Absolutnie nie do sprzedania z Kielc nawet gdyby miał przyjść Duvnjak czy inny gwiazdor.
  Ma 29 lat i życzyłbym sobie by grał u nas do końca kariery. Co najmniej przez najbliższe 5-6 lat. No a poza tym jest Polakiem a Ci także muszą grać w Kielcach więc kto jak nie zawodnicy tego pokroju. Lepszych na rozegraniu w Polsce nie ma.

 • jelo lubi Komentarz

  "czekasz na tę jedną chwilę... serce jak szalone bije..." ;)

 • jelo lubi Komentarz

  Krytykowałem tvp i ZPRP - posypuję teraz głowę popiołem...
  Ale też mam wrażenie, że mimo wszystko dyskusja poruszona na SF miała na taką decyzję choć mały wpływ. SF wbrew pozorom czytają nie tylko kibice...

 • jelo lubi Zdjęcie

   

 • jelo lubi Polska - Czechy 19:22

 • jelo lubi Zdjęcie

   

 • jelo lubi Orlen Wisła Płock - Vive Targi Kielce 28:32

 • jelo lubi Komentarz

  Wspaniałe widowisko, wspaniała reklama piłki ręcznej. Brawa dla obu klubów, drużyn i kibiców w Płocku.
  Wygrał zespół, który w przekroju meczu na to chyba zasłużył. Gratulacje dla Kielc.
  Kielczanie wygrali bo mieli bardziej wyrównaną ławkę i mimo wszystko, ogólnie lepszych zawodników. Szczególnie różnicę widać było na pozycjach kołowego, środkowego rozegrania i prawego rozegrania. Na dziś duet Musa - Aginagalde czapką przykrywa parę Toromanović - Syprzak, a K. Lijewski z Bunticiem są zdecydowanie lepsi niż Paczkowski (oby jednak szybko zdrowiał) i Kavas. Nenadiciowi nie wyszedł mecz, Eklemović nie szczególnie się wyróżniał - a ich vis-a-vis Zorman - najwyższa klasa światowa.
  W oczy rzucił mi się też styl gry drużyn jako całość. Gra Wisły była zbyt często szarpana, indywidualna - za to Vive zagrało bardziej ułożony handball - gołym okiem widać było, że większość ich akcji była wytrenowana, przygotowana.
  Moim zdaniem na szczególne wyróżnienie zasługują Zorman, M. Jurecki, Aginagalde, Ghionea i zawodnik meczu - Jurkiewicz. Kaczka nie przestaje mnie zaskakiwać, bardzo mocno pracuje na miano najlepszego gracza naszej ligi. I jak tak dalej pójdzie to tylko M. Jurecki i Ghionea mogą być rywalami do takiego miana.
  Co mi się nie podobało to wymuszanie pewnych reakcji na sędziach i dyskusje z nimi ze strony Cupicia - zdecydowanie przesadzał, a takiej gwieździe pewne zachowania nie przystoją.
  Cieszy też, że jednak dali sobie radę sędziowie. Nie ustrzegli się błędów, ale gwizdali na mocną czwórkę (w skali 1-5) i oby tak dalej.
  Jednym słowem wspaniałe widowisko, dużo walki, świetne kulisy - było wszystko - Święta Wojna w 100% tych słów znaczeniu Następna już za tydzień...

 • jelo lubi Zdjęcie

   

 • jelo lubi Orlen Wisła Płock - THW Kiel 33:34, część 1

 • jelo lubi Zdjęcie

   

 • jelo lubi KPR Legionowo - MMTS Kwidzyn 30:29

 • jelo lubi Komentarz

  Wystarczy dobrze patrzeć, żeby dostrzec robotę wykonywaną przez Pribanica w ataku. W drugiej połowie gdyby nie jego zasłony to ponad połowa rzutów Adamuszka i Sobuta z drugiej linii nie doleciałaby do bramki tylko zatrzymała się na podwójnym bloku kwidzynian. Cała sztuka polega na tym, aby te zasłony zobaczyć, a nie patrzeć tylko jak ładnie rozgrywający oddaje rzut. Wywalczył też kilka karnych. Nie zawsze zawodnik musi rzucić wiele bramek, aby zagrać super zawody. Jedyny minus to gra w obronie, gdzie Antek parokrotnie zawiódł. Być może w innej kolejce to co zaprezentował nie wystarczyłoby do siódemki, ale widocznie teraz żaden inny kołowy nie błysnął, natomiast mówienie, że nic szczególnego nie pokazał jest krzywdzące, bo wykonywał bardzo dobrze bardzo trudne zadanie gry bez piłki.

 • jelo lubi Vive Targi Kielce atakuje ZPRP

 • jelo lubi Komentarz

  Podejrzewam, że Bertusowi nie chodzi wyłącznie o skrawek materiału na koszulkach, bo ten w takim, czy innym miejscu można by wygospodarować. Chodzi zapewne o same relacje na lini związek - kluby, o traktowanie klubów jako bezwiednych wykonawców woli Pana Związku, nie zaś jako partnerów w biznesie. Dziadki zapomniały chyba, że to kluby napędzają im kasę, tworzą ranking, zdobywaja punkty, przyciągają sponsorów i nadawców tv. U nas w Kielcach oraz w powiecie działają np. klasy sportowe w szkołach podstawowych i gimnazjach pod patronatem Vive. Idzie na to prywatna kasa Bertusa + dofinansowanie z Urzędu Miasta. Mimo, że mieszkam tu od urodzenia, nie słyszałem o podobnej inicjatywie ze strony związku. Tyle w temacie kształcenia młodzieży. Jednak najbardziej szokujące są dla mnie wzajemne rozliczenia między klubami a związkiem. Skoro licencja kosztuje więcej, niż dotacja ze związku dla klubu (jak to opisał ktoś z Przedmówców), to chyba coś jest mocno nie tak. Związek mając na uwadze swoje własne (garstki urzędników i ich przydupasów)interesy, ze swojej strony rzuca jedynie klubom kłody pod nogi (sprawa z karetką, transferem Zbyszka Kwiatkowskiego, logo na koszulkach). Skoro związek ma do dyspozycji kwotę 30 mln rocznie, z czego na kluby przeznacza tak niewielki procent, to gdzie jest reszta? Czyżby rozpływały się w wąskim gronie? Czy związek sporządza jakieś sprawozdania finansowe i odpowiada przed kimś za swoja działalność (np. ministrem, sportu, czy sejmową komisją ds. sportu)? Czy takie dane są jawne i powszechnie dostepne? Tak więc dla zasady i z dobrych pobudek Bertus będzie chciał grać związkowi na nosie a nie przez własną megalomańską próżność (jak chcieliby to widzieć niektórzy). Pozdrawiam.