Milada Spalova: Bardzo dobrze czuję się w Polsce

Kapitan drużyny Modranskiej Prościejów, środkowa Milada Spalova, rozegrała dobre zawody w meczu z BKS-em Aluprof. Dzielnie wspierała drugą siatkarkę na tej pozycji w czeskim zespole, Niemkę Corinę Ssuschke. Po wygranym 3:2 meczu z bielszczankami Spalova była bardzo szczęśliwa z wygranej i awansu. Portal SportoweFakty.pl rozmawiał z zawodniczką, która w przeszłości grała w Polsce, w barwach Calisii Kalisz.

Paweł Sala
Paweł Sala

Milada Spalova w całym spotkaniu z Aluprofem uzyskała 12 punktów, w tym 3 bezpośrednio z zagrywki. Siatkarka podkreślała, że zwrot jaki nastąpił po drugim secie był w dużej mierze zasługą poprawy zagrywki w czeskim zespole. - Zaczęliśmy ten mecz tak, że byliśmy pod presją bardzo dobrego serwisu zawodniczek z Bielska. W trzecim secie nastąpił jednak zwrot i taką samą bronią jak bielszczanki, czyli serwisem rozpoczęliśmy grać. Dzięki temu, że nastąpił ten zwrot mogliśmy wygrać trzeciego seta. Później bardzo dobrze w ataku zagrały wszystkie zawodniczki i przyjęcie też zafunkcjonowało. Wszystkie elementy wychodziły znakomicie - podkreśliła reprezentantka Czech.

- Myślę, że te zmiany z Soares i rozgrywającą dużo zmieniły. Poprawiły znacząco naszą grę tak, że przeciwnik już nie dał rady - dodała.

Spalova w przeszłości odnosiła sukcesy w polskiej lidze siatkówki. Po sezonie w Turcji przeniosła się do Calisii Kalisz, z którą zdobyła wszystkie możliwe trofea do osiągnięcia w kraju, a więc mistrzostwo, Puchar oraz Superpuchar Polski. Trzy razy wybierano ją także na najlepszą siatkarkę w Czechach.

- W Polsce zawsze bardzo dobrze się czuję. Jakbym jeszcze mogła, to zagrałabym tu ponownie, ale nie wiem czy jeszcze będzie taka okazja - zakończyła siatkarka Modranskiej Prościejów.