Jagiellonia i Warta na remis w sparingu

W piątek Jagiellonia i Warta rozegrały pierwszy tej zimy mecz sparingowy. W bezpośrednim pojedynku tych drużyn, do którego doszło w Grodzisku Wlkp., odnotowano remis 2:2.

Szymon Mierzyński

Zieloni prowadzili po bramce Piotra Reissa w 12. minucie. Przed przerwą sytuacja uległa jednak diametralnej zmianie, bowiem najpierw po samobójczym strzale Alaina Ngamayamy padło wyrównanie, a chwilę później gola dla ekipy Michała Probierza zdobył Kamil Grosicki. Po zmianie stron piłka znalazła się w siatce tylko raz - za sprawą doświadczonego pomocnika I-ligowca, Tomasza Magdziarza. Ten sam zawodnik mógł zapewnić zespołowi ze stolicy Wielkopolski zwycięstwo, ale nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za faul na Szymonie Kaźmierowskim.

Białostoczanie zakończyli tym spotkaniem zgrupowanie w Grodzisku Wlkp. Warta natomiast, która tej zimy nie wyjedzie na żaden obóz, w najbliższą środę zmierzy się w Poznaniu z Czarnymi Żagań.

Jagiellonia Białystok - Warta Poznań 2:2 (2:1)
0:1 - Reiss 12'
1:1 - Ngamayama (sam.) 34'
2:1 - Grosicki 37'
2:2 - Magdziarz 60'

W drugiej połowie Tomasz Magdziarz (Warta Poznań) nie wykorzystał rzutu karnego.

Jagiellonia Białystok: I połowa: Szamotulski (30' Gikiewicz) - Lewczuk, Niewulis, Cionek, Kalinowski, Renusz, Gogol, Bruno, Lato, Grosicki, Jaksić; II połowa: Gikiewicz (60' Sandomierski) - Norambuena, Skerla, El Mehdi, Klepczarek, Falkowski, Hermes, Gondek, Dołubizna (Pawłowski), Jezierski, Fidziukiewicz.

Warta Poznań: Radliński (46' Miszczuk) - Marciniak (57' Ignasiński, 87' Gułajski ), Błażej Jankowski, Przybyszewski (60' Wichtowski), Otuszewski (78' Smuniewski), Bekas (46' Miklosik), Ngamayama (71' Laskowski), Magdziarz (74' Bała), Reiss (68' Sikora), Iwanicki (46' Pawlak), Kaźmierowski (70' Mazurek).