Końcówka dla gospodyń - relacja z meczu Ostrovia Ostrów Wlkp. - AZS Mostostal Res-Drob Rzeszów

Kiedy spotykają się sąsiedzi z ligowej tabeli można się spodziewać wyrównanego pojedynku. Tak właśnie było w niedzielnym spotkaniu I ligi koszykarek Ostrovii Ostrów Wielkopolski z AZS-em Mostostal Res-Drob Rzeszów.

Dawid Bilski

Prowadzenie w tym ważnym spotkaniu zmieniało się wielokrotnie. W 14. minucie wydawało się, że inicjatywę przejmą rzeszowianki, które po trafieniu Pauliny Nieć wygrywały w Ostrowie Wielkopolskim już 22:33.

Szybko jednak poderwały się gospodynie i to one do szatni schodziły z 6-punktową przewagą. Największy udział w tym miała skuteczna z dystansu Agata Krygowska oraz Milena Krzyżaniak.

Po zmianie stron w szeregach Ostrovii nastąpił przestój. Przez 4 minuty nie mogły znaleźć recepty na postawioną obronę strefową przez rywalki. Przyjezdne w tym czasie rzuciły 10 "oczek", z czego dwukrotnie z dystansu trafiła Olga Włodarz.

Jeszcze przed końcem 3. kwarty ostrowianki ponownie wyszły na prowadzenie. O losach meczu zdecydowała jego ostatnia odsłona. Koszykarki obu zespół nawet w parterze dzielnie walczyły o każdą piłkę. Nerwy puszczały zawodniczkom, z linii rzutów wolnych po dwa razy spudłowały Edyta Czerwonka i Milena Krzyżaniak. Na 81 sekund przed końcem Ostrovia prowadziła 68:64, ale później już tylko zawodniczki tej drużyny trafiały do kosza i zwyciężyły ostatecznie 76:64.

Ostrovia Ostrów Wlkp. - AZS Mostostal Res-Drob Rzeszów 76:64 (19:24, 24:13, 11:15, 22:12)

Ostrovia: Agata Krygowska 21 (5x3), Milena Krzyżaniak 14 (2x3), Magdalena Parysek 14, Katarzyna Skrzypczak 12 (2x3), Martyna Cebulska 6, Paulina Misiek 5, Urszula Biela 2, Sandra Nowicka 2, Małgorzata Czaska 0, Marta Wiertelak 0.

AZS: Paulina Miszczuk 23, Olga Włodarz 11 (3x3), Edyta Czerwonka 11, Dorota Arodź 8, Karolina Łodygowska 7, Paulina Nieć 4, Alicja Wiśniowska 0, Iwona Furdak 0, Magdalena Kowal 0, Izabela Kieszkowska-Komar 0.