Bundesliga: Sensacyjna porażka Wilków, fotel lidera wraca do Leverkusen

Jest już niemal pewne, że VfL Wolfsburg nie obroni tytułu mistrza Niemiec. W niedzielnym pojedynku 19. kolejki niemieckiej Bundesligi, Wilki uległy na własnym boisku FC Koeln 2:3. Tymczasem jedenaste zwycięstwo w rozgrywkach odniósł Bayer Leverkusen, pewnie pokonując TSG 1899 Hoffenheim 3:0. Aptekarze powrócili na prowadzenie w ligowej tabeli, zachowując przewagę punktu nad drugim Bayernem Monachium.

Mateusz Nikołajczuk

Ostatnie spotkania VfL Wolfsburg są dowodem na to, że ekipa prowadzona przez Armina Veha znalazła się w poważnym kryzysie. W niedzielę Wilki podejmowały FC Koeln. Wynik otworzył już w 7. minucie 20-letni pomocnik Koziołków, Kevin Pezzoni. Jeszcze przed przerwą stan rywalizacji wyrównał Christian Gentner. Obie jedenastki nie zamierzały rezygnować z walki o zwycięstwo. Na trafienie Sebastiana Freisa w 57. minucie gry błyskawicznie odpowiedział jednak Ricardo Costa. Kwadrans przed końcem gola na 3:2 dla zespołu gości zdobył Adil Chihi. Piłkarze mistrza Niemiec nie zdołali pokonać Faryda Mondragona po raz trzeci, notując siódmą porażkę w sezonie.

Regularnością w zdobywaniu goli oraz punktów nadal imponuje Bayer Leverkusen. Na zakończenie szesnastej kolejki Aptekarze spotkali się na Carl Benz Stadion z TSG 1899 Hoffenheim. Nie minął kwadrans, gdy podopieczni Juppa Heynckesa prowadzili 1:0. Celnym strzałem głową popisał się Sami Hyypia. Gracze Wieśniaków nie potrafili nawiązać równej walki ze świetnie dysponowanymi przyjezdnymi, tracąc drugą bramkę tuż po zmianie stron. Ósme trafienie w rozgrywkach zapisał na swoje konto Toni Kroos. W 72. minucie na listę strzelców wpisał się Tranquillo Barnetta, ustalając wynik meczu na 3:0.

VfL Wolfsburg - FC Koeln 2:3 (1:1)
0:1 - Pezzoni 7'
1:1 - Gentner 22'
1:2 - Freis 57'
2:2 - Costa 59'
2:3 - Chihi 74'

TSG 1899 Hoffenheim - Bayer Leverkusen 0:3 (0:1)
0:1 - Hyypia 11'